Eesti Aiaklubi.

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas kassitapp » Kolmapäev Sept 21, 2005 11:10


Soovime luua Eesti Aiaklubi, kuhu saaksid kuuluda nii professionaalsed kui hobikorras rohenäpud.
Aiaklubi tegevusaasta sisaldaks nii hooajalisi taime- kui seemnevahetusi, ühiseid retki kaunitesse eraaedadesse, aiandusalaseid kursusi oma ala spetsialistidelt, ajakirjandus- ja ideedeõhtuid, retki seene- ja marjamaale, aiateemalisi konkursse jne.
Sooviksime teada kõigi aiandusest huvitatute arvamust sellise klubi loomise idee kohta kui ka soove ja ettepanekuid - mida ootaksite ja mida loodaksite olles Eesti Aiaklubi liikmed?

Kassitapp, Mailis, Susa, Roosi, KristaT
kassitapp
 
Postitusi: 618
Liitunud: Teisipäev Sept 07, 2004 13:47

Re: Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas kessu » Kolmapäev Sept 21, 2005 15:19

Väga tervitatav idee! Oleksin kohe nõus liikmeks astuma. Mida sooviksin? Nõu ja veelkord nõu. Aga väljapakutud olidki juba peamised.Just huvitaks näha erinevaid aedu. Ei pea need olema väga planeeritud, vaid just ise tehtud ja nö isekujunenud aiad.
kessu
 
Postitusi: 182
Liitunud: Teisipäev Sept 07, 2004 13:47

Re: Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas Anette » Kolmapäev Sept 21, 2005 15:31

Tore idee, ehk saab siis omavahel tuttavaks. Töö võiks olla piirkondlikes sektsioonides, aga võib ka üle Eesti nt. kord kuus kuhugi kokku sõita. Võiksid olla loengud, õppused, uute sortide tutvustused, lillevahetus, aedadega seotud reisimuljed (aiatutvustused) jms.
Kas roosi- ja gladiooliklubi ning orhideeklubi tuleksid aiaklubisse või jääksid omaette?
Anette
 

Re: Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas Mailis » Kolmapäev Sept 21, 2005 15:49

Kas roosi- ja gladiooliklubi ning orhideeklubi tuleksid aiaklubisse või jääksid omaette?

Väga hea küsimus, eks me ikka loodame, et tulevad.

Piirkondlikusega on nii, et kui leidub avatud hoiakuga ja heade mõtetega entusiastlik rohenäpu viirust põdev aktivist, kes antud piirkonda üleval hoiab, siis miks mitte. Võibolla oled see just sina? Anna endast teada.
Mailis
 

Re: Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas vahtrake » Kolmapäev Sept 21, 2005 16:59

Ettevõtmine on tervitatav. Aga kas meil ei ole olemas juba Aianduse ja mesinduse selts? Ise ei ole kursis nende tegemistega aga kuskilt lehesabast on silma jäänud, et knad korraldavad (korraldasid?) ekskursioone ja loenguid ja nende kodulehekülg on http://www.zone.ee/ams/
Aga netisuhtlejate oma aiaklubi on ka igati teretulnud
vahtrake
 
Postitusi: 204
Liitunud: Reede Juun 17, 2005 23:59

Re: Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas okaspuu » Kolmapäev Sept 21, 2005 17:50

Idee on huvitav ja tervitatav. Paljud on saanud maaomanikuks ja avastanud lillede ja marjade nautimise kõrval ka kasvatamisrõõmu. Kuid on kindlasti ka olukord, kus sõbrad imetlevad su aeda ja sealt saadud saadusi, aga aiandusteemadel arutelu saad jälgida ja sellest osa võtta ainult internetist. Klubi võiks olla lisaks eelpool mainitule ka üks tore kokkusaamise koht, kus toimuksid ka vestlus-vaidlusõhtud. Olen seda foorumit pidevalt jälginud ja vahel ka ise kirjutanud. Idee algatajate nimed tuttavad, aga huvitav oleks teada, kus kandis te tegutsete.
okaspuu
 

Re: Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas krimho » Kolmapäev Sept 21, 2005 19:35

Ma tuleks ka.
krimho
 

Re: Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas Mailis » Kolmapäev Sept 21, 2005 20:42

Jah, väike tutvustus ikka asja juurde:

kassitapp (Anu) tegutseb TLN-s (Kristiine Aianduskeskus)
mailis, taluaed harjumaal
susa (Tiina) Pärnus väikeaiapidaja.
KtristaT, Tallinna lähedal väikeaiapidaja
Roosi (Marge) Nõmme väikeaed.

Aianduse ja Mesinduse Seltsi koguleheküljelt saan teada, et 2004 aastal tehti algkursus mesinduse teemal, tean ka seda, et 2003 aastal oli viimati loeng Tartus aiakujunduse teemal (lugejaks Aarne Kähr, kes veel eile väitis, et vahepeal pole temaga ühendust võetud). Sellel sügisel käis ka Aegviidus 4 tädi galdiooli näitust Riias vaatamas A-ja mesinduse Seltsiga. Mis veel piirkonniti on toimunud või toimub ei tea, kuna ei ole mingit infot kodulehel üleval.
Mailis
 

Re: Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas Suvelilleke » Kolmapäev Sept 21, 2005 22:20

mis poolest praegused käigud ja koosviibimised klubi omast erineksid:) See juba praegugi poolenisti klubi. Kuid liikmeks tuleksin ka.
Minu p
Suvelilleke
 
Postitusi: 277
Liitunud: Neljapäev Mai 05, 2005 22:44

Re: Eesti Aiaklubi.

PostitusPostitas eneli » Neljapäev Sept 22, 2005 08:24

Aiaklubi miks ka mitte. Vastaks nagu Toots Teele kosimise peale kuid täpne sõnastus ei tule meelde.
Tegelikult on juba see foorum üks reaalselt tegutsev Aiaklubi.
¤ Kokkusaamised - juba omaette lugu ja seda kord kuus. Kuid kui mõelda kasuliku ja huvitava sidumise peale siis annab tahtmise korral alati midagi ära teha. Järgmine suurem üritus on Palamuse laat. Muidugi läheb kiireks kuid sellised üritused on heaks võimaluseks kokku saada. Kokku tuleb leppida ainult aeg ja koht ning kes on olemas saavadki kokku.
¤ Kursused - reeglina tasulised täienduskursused. Kui on rohkem huvilisi on kindlasti võimalus ka mingil kindlal teemal asi kokkuleppida meie aiandusliku haridust pakkuvatelt koolidelt. Räpina, Luua, Tartu suveülikool, Tallinna rahvaülikool. Usun millegipärast, et selliste praktiliste kokkusaamistega saame hakkama ka ise omavahel kui ma loen, et Kassitapp on Kristiine Aianduskeskusest.
¤ Roosiklubist, Orhidee klubist jt sellistest. Loodan, et foorumi külastajad annavad lihtsalt huvitavamatest asjadest julgemalt teada ja seda ei peeta reklaamiks. Kuna ise olen Dendroloogiaseltsi liige on lihtne anda teada selle seltsi üritustest. Dendroselts korraldab huvitavaid aedades ja puukoolides kolamisi nii Eestis kui kaugemal(ehk igale rahakotile).
Läheb pikaks.
Löön aktiivselt kaasa. Eriti aktiivsed leppigem kokku kuupäev ja kellaaeg, parem veel kui Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres jne eraldi, sest nii tulevad välja huvitavamad ideed ja vajadused.

INFO:
Rakvere Ehitus Services 24. septembril Kliendipäev "Ehitusfestifal" kõik tooted odavamad ja kohal erinevate firmade esindajad. Sama Tartus 24. oktoobril. Neil on ju olemas Aiaparadiis oma taimede, sibulate, pottide ja väetistega.
eneli
 


Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist
cron