Millised on parimad koduõmblusmasinad (meistri näpunäited)

Käsitöönõuanded, -materjalid jm.

Millised on parimad koduõmblusmasinad (meistri näpunäited)

PostitusPostitas master » Reede Aug 12, 2005 13:54

No nii-mitte ei saa vaiki olla...
Muruniidukite kohta ma juba rahvale nõu andsin-nüüd siis on järg õmblusmasinate käes.Olen erialalt 27a.staaziga õmblusmasinate remondimees ja seda tööd teen tänapäevani..Siinsamas foorumis jagasin õpetusi,kuidas osta õmblusmasinat,aga nüüd ei leia seda teemat ka enam ise ülesse.

Kõigepealt natuke üldist juttu:
Varematel aegadel valmistati õmblusmasinaid eesmärgiga KESTVUS-see oli tootjate müügistrateegia.Tänapäeval valmistatakse masinaid ainult ühel eesmärgil-MÜÜA!!
Masinad on kenakesti disainitud,lisatud on kohutaval hulgal tarbetuid programme,igasugused vidinad ja kulinad lausa tõmbavad säravat riistapuud ostma.Pluss veel müügimeeste libe ja koolitatud jutt ning ongi peremammi rahakott teatavate hulga tugrikute võrraq kergem!Kõik on häppyd kuni selle päevani,kuniks masinal esineb rike-hakkab üllitis äkki niite allatõmbama,piste ei jagune sirgelt,niidid purunevad,differ ei vea edasi jne,jne..Kui teie masinal on veel garantii,siis võite olla 99 protsenti kindlad,et süüdi jääte alati Teie ja masina remondi maksate kinni enamusjaolt ise.Ja ei aita siin mingisugune garantii.Näen selliseid murelikke inimesi pea iga päev,kellel äsja lõppenud garantii ja masin jukerdab.Tasub teada,-tänapäeva masinad ongi selliselt valmistatud,et peaksid vastu vähemasti garantiiaja või tiba rohkem,siis aga kuuldes remondimaksumust otsustab inimene osta järjekordselt uue masina.Ja jälle surnud ring-tootja toodab,müüa müüb ja see vaene ostja siis helbib kogu selle supi!
Heake küll,asja juurde!
Tootja lööb inimest tursaks kahel moel-väga odava ja väga kalli masinaga.Kallid masinad on ehitatud just selliste inimgruppide jaoks,kes arvavad,et hinnas on kvaliteet!! Õmblusmasinate maailmas see asi nii ei ole!!Kuna põhiostjatena näeb tootja naisi,siis pole ka suuremat hirmu,et naine jagaks midagi mehhaanikast-peaasi,et masin oleks kaunis ja ahvatlev!.Seega vabad käed-peaasi ilus jutt ja kaunis masin ning ongi masin müüdud.
Odav masin on mõeldud teisele inimgrupile-vähekindlustatutele,loomulikele ihnuritele,lastele.Muidugi ei ole selliselt masinalt ka midagi loota ja oodata ja no kui lähebki katki,pole sellest mõnest tuhandest kahju kah!Seega tööstus on mõelnud kõigi peale,peaasi,et rahvas ostaks.Vähe on neid,kes on siiski teadlikud ja teavad mida ostma lähevad.Näiteks kunagi olid Singeri õmblusmasinad maailma parimad asjad,eriti vanemad mudelid.Tänapäeval head inimesed ma ei soovita kellegil osta just uut Singeri õmblusmasinat.Pealegi on masin pealtlaetava pöörleva süstikuga,mis on õmblusmaailmas suurim lollus,mis üldse välja mõeldi!Põõrlev süstik on tõesti kõige parem süsteem maailmas,aga mitte pealtlaetav,vaid altlaetav ja sellega rahvast ära lollitataksegi!!(See jutt oli eriti tähtis!!)
Olemas on kahte sorti õmblusmasinaid.Pöörleva süstiku ja kõikuva süstikuga.Pöörlevate süstikute mehhanismid on parimad,aga AINULT altlaetavad(nagu tööstuslikel õmblusmasinatel)Kõik muu on puhas jura!!Kahjuks laseb selliseid õmblusmasinaid välja ka Husqvarna-pealtlaetavad!Soovitan neist soojalt eemale hoida.Aga samas teeb see firma ka väga häid kõikuva süstikuga masinaid.Peab lihtsalt teadma,mis mark ja mudel.
Millised on siis kõige paremad õmblusmasinad kodukasutajale-seda küsimust on mulle esitatud juba tuhandeid kordi.On olemas sellised masinad,aga parima mudeli kättesaamisega on tükk tegemist ja netis müüakse neid harva.Parim masin,mida olen isiklikult kohanud on Saksa DV-s kunagi valmistatud 32 operatsiooniline Veritas Textima.See riistapuu on masinate tipp kõikide parameetrite järgi.Kiitma ei hakka-kes teab,see teab!Veritase mudeleid on veel Commo,Rubina.Parim on siiski ikkagi just Textima.
Järgmisena mainiksin firma Brotherit.Hinne 4.Üsna lollikindel firma ja väga kvaliteetne toodang.Järgmistena tuleksid kõikse kõikuvate süstikutega variandid.Husqvarna oskab neid küll hästi teha.
Üldiselt neid masinamudeleid on veelgi,aga eks kel huvi,see võtab minuga ise ühendust!!Kui nüüd jutt sai veidi segane ja keelekasutus veidi karune,siis palun juba ette vabandust.
Mõnusat õmblemist!

mail- masterwork@hot.ee
master
 
Postitusi: 334
Liitunud: Pühapäev Juul 31, 2005 22:55

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas Mirjam » Reede Aug 12, 2005 14:59

Minul on lollikindlalt 34 aastat vastu pidanud poolakate Radom. Ainult plekki pole sellega kokku vuristatud (nõel ei lähe vist läbi). Ainuke viga - mootoririhm, kuna originaale enam ammu pole, on teiste eluiga lühike.
Mirjam
 
Postitusi: 3127
Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 17:07

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas master » Reede Aug 12, 2005 15:10

Täiesti õige jutt!!Lihtsalt unustasin Radomit lisada.Kõik masinad,mis on täismetallkorpusega,on tasuv vaadata ja ka soetada,kuid ainult meistrite juhendamisel,kuna mitte kõik pole kuld mis hiilgab.EVA mudelitest tuleb eemale hoida.Soe soovitus-ÄRGE KUNAGI OSTKE PLASTIKKORPUSEGA MASINAID!
Parimad mootorid,pedaalid mida minu tööjooksul olen näinud,on just poolakate tehtud.Need komplektid on Vene Tsaikadel,Podolskitel,Radomitel.TUR-2 ajam ja pedaalid.
Varuosadega endal probleeme pole,ikka ühtteist on kogunenud.Probleem on ainult rihmadega,aga sinna sobivad hästi traktori õlifiltri tihendid.
master
 
Postitusi: 334
Liitunud: Pühapäev Juul 31, 2005 22:55

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas sipsik » Reede Aug 12, 2005 16:54

Kas Brother on siis ka jama. Ise olen neid vaadanud. Suurõmbleja ei ole, kuid kodus võiks masin ikka olla.
http://www.profcom.ee/index.php/281/
sipsik
 

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas master » Reede Aug 12, 2005 17:24

Brother EI ole jama masin-see on plastmasskeredega masinatest parimate killas,mida siiski plastikueelistajad osta võiksid.Aga sama raha eest võiks ju saada ka eluaegse riistapuu.Kui ikka on valida välimuse ja kvaliteedi vahel,siis kuidas kellegile-üks ostab selleks,et näidata naabrile oma rikkust ja üleolekut,teine jälle tahab õmmelda ja mitte vähe.
Ja veel soovitus,kui hakkate ostma overlokki,siis eelistage alati tööstuslikku masinat-ta küll kallim,aga tasub ennast kuhjaga ära.
master
 
Postitusi: 334
Liitunud: Pühapäev Juul 31, 2005 22:55

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas Mirjam » Reede Aug 12, 2005 22:26

Ma ei tea, kumba ma eelistaksin - plastmasskeret või metallist, aga on asi, mida kindlasti peaks vaatama, see millest on tehtud pealmise kaane all olev värgendus. Need sikksaki jm. ülekanded või mistahes, peaksid olema metallist, mitte plastmassist. Ja ka seda, kas teeb korralikult tagasiõmblust. Õmblemiseks on vajalik peamiselt ainult korralikku õmblust, sikksakki, tagurbidi õmblusega otsa lõpetust ja nööpaugu tegemist. Mida rohkem operatsioone, seda kehvem kvaliteet. Need on minu tähelepanekud, masteri õpetustele lisaks.
Mirjam
 
Postitusi: 3127
Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 17:07

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas Nicole » Laupäev Aug 13, 2005 17:43

http://www.profcom.ee/index.php/673/
kas sa sellise masina kohta oskad ka midagi öelda?
kirjelduse järgi tundub olevat küllaltki täiuslik.
Nicole
 
Postitusi: 80
Liitunud: Laupäev Juun 18, 2005 22:41

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas master » Laupäev Aug 13, 2005 18:26

Ütleme siis asja lihtsamalt..
Horisontaalse pooliga õmblusmasin on PEALTLAETAV
Vertikaalse poolimehhanismiga altlaetav.

Suurima osa õmblusmasina kvaliteedist määrab masina süda ja seda on tema poolisüsteem ehk SÜSTIK.Justnimelt sealt algavadki õmblusmasina põhilised hädad.
Tasub teada,et sellistes süsteemides kasutatakse tihtipeale masina kõige haavatavamat osa plastmassist!!(Miks-teadagi!)Singer kunagi tegi selle osa samalaadse süsteemiga ainult metallist.Enamus horisontaalsetes poolikaussides kasutatakse poolipesana (koht,kuhu pannakse sisse pool)plastikut.Seal murdub kergesti üks pisike keeleke ja kui see on lännu,siba uue detaili järgi,mis on väga soolase hinnaga.See on asja õnnelik lahendus!Kui juhtub hoopealt asi juhtuma,siis jookseb paigalt ära juba süstik ise ja siis ilma remondimeheta hakkama te ei saa!Süstikute hammastik on tehtud vaikuse nimel plastmassist,et masin oleks vaiksema käiguga.Need on enamusel sellistest masinatest plastikust ja see on ka koht,mis kindlasti teeb teile kunagi karuteene.Kui see läheb,mõelge aegsasti uue masina peale.
Pidage meeles-õmblusmasina vaikse töö nimel kasutatakse masina tähtsaimates liikuvates kohtades plastikut!!See on rusikareegel.Ärge laske ennast lollitada õlitamist mitte vajavate reklaamidega-võite olla kindlad,et seal istub plastmass,mis tõepoolest õli ei oota.

Ülalkirjutaja kirjeldatud masin on vertikaalse poolisüsteemiga ja täis liigseid vigureid.Lause- elektroonika- ongi selle masina müügiartikkel rumala ostja jaoks!!Pigem andke see raha kohe kerjustele või jooge lihtsalt maha-tolku rohkem!
master
 
Postitusi: 334
Liitunud: Pühapäev Juul 31, 2005 22:55

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas Mirjam » Laupäev Aug 13, 2005 19:39

Jutt jumala õige!
Mirjam
 
Postitusi: 3127
Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 17:07

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas Nicole » Laupäev Aug 13, 2005 21:35

soovita mulle üks asjalik masin, mis oleks ka normaalse (loe odavama:) hinnaga.
mida oskad öelda huskystar 215 kohta? http://www.husqvarnaviking.ee
Nicole
 
Postitusi: 80
Liitunud: Laupäev Juun 18, 2005 22:41


Mine Käsitöö

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist