Vana talu, hein rinnuni...

Talupidamine ja taluturism, põllumaa ja loomakasvatus, metsandus ja metsatehnika, looduse- ja ökoteemad jm.

Vana talu, hein rinnuni...

PostitusPostitas Hädapätakas » Laupäev Juun 14, 2008 12:32

Nii. Olen nüüd ühe vana ja räämas talu omanik. Kirsi- ja kreegivõsa üle pea, hein rinnuni, igasugust sodi õue peal kah omajagu. Ei suuda välja mõelda millise riistapuu peaks soetama et heinast/rohust jagu saada. Muruniiduki või trimmeri või...? Puudele läheks saega kallale, see relv on majapidamises olemas.
Hädapätakas

Re: Vana talu, hein rinnuni...

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Laupäev Juun 14, 2008 23:17

olen sama probleemiga rinnutsi.esialgu soetasin universaalse riista mis sisaldab võsalõikurit,kõrge rohu tera ja trimmerit.lasen väikese kaarega et oleks näha mis järgmise kaare sees on ja kõrgemalt siis juba madalamalt üle.üllatused ei jää sellegipoolest tulemata.vanu puid ei kavatse maha võtma hakata küll tugevalt harvendada ja igaljuhul oodata saagi valmimst,sest ka siin võib tulla vahest ette üllatusi ja siis juba planeerida kuhu ja kuidas uusi puid istutada.
kunksmoor1005

PostitusPostitas keks » Pühapäev Juun 15, 2008 11:17

Kui on vana talu, siis on ka äkki olemas juba kuskil nurgas tavaline vikat? Ja luisk? Esialgu ajaks needki asja ära!
keks

PostitusPostitas Hädapätakas » Pühapäev Juun 15, 2008 15:39

On nii vikat kui ka luisk :) Aga õueala ca hektar suur, kardan et tiba palju vikatiga vehkimiseks.
Hädapätakas

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Esmaspäev Juun 16, 2008 11:02

ja ega seal vaarika,kirsi ja kreegipadrikus suurt midagi vikatiga ei teegi.takjad ja nõgesed lisaks.ikka husqwarna käima ja siis juba kui rehaga üle saab käia siis näeb kuhu kannatab muruniidukiga peale minna ja kus tuleb veel enne kurja vaeva näha.ja vikati peab ikka oskama enne korda teha kui temaga midagi teha saab aga meie külas suri möödund aastal viimane mees kes seda teha oskas.nüüd niidavad nii nooremad kui vanemad ikka mootori põrina saatel.
mul selline probleem.õu mingeid vanu lääpavajunud sarasid täis osadel vundamendi moodi asjad kah.kui nad ära lammutada siis kuidas see koht pärast korda saada et jääks nagu ühtne pilt.sinna ei kasva ju aastaid midagi.
kunksmoor1005

PostitusPostitas kiisu » Esmaspäev Juun 16, 2008 11:33

Meie oma võsa juurimiseks ja muudeks töödeks kasutasime ekskavaatori abi, töö saab kiirelt tehtud ja tulemus ka hea, sealt kus mootorsaega sai võsa kallal käidud on siiamaani tüükad püsti.
Vana ait sai ka mõni kuu tagasi ka kopaga maha lammutatud ja minema veetud ja aluse silusime ka ära, praeguseks seal juba rohi kasvab.
Aga ekskavaatori valikul tuleks peale hinna ka vaadata, et asjalik mees pulkade taga oleks.
kiisu

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Juun 17, 2008 00:47

olime ka kolm aastat tagasi sama probleemi ees. Oli ka tahtmine kogu oma suur õueala maha niita, kuid puht füüsiliselt ja ajaliselt ei mänginud kuidagi välja. Ja praegu tunnen, et polegi ju kõike vaja niita. Seal, kus võimutseb angervaks, on pinnas niikuinii talvel vee all ja muru saaks kindlasti kannatada. Ja tegelt on ju angervaks päris ilus taim. Ja kuskilt peab ju kevadise nõgesesupi sisse materjali ka saama. Mis talukoht see muidu ikka on.

Niitmiseks on meil olemas vikat, trimmer ja käsiniiduk. Viimasega niidame ainult oma eesaeda. Trimmeriga (jõhvist piisab) niidame heina ja vikatiga saab väga hästi angervaksast ja nõgestest jagu. Natuke peab ikka neid ka niitma, et kõnniteed vabad oleksid.
juta230

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Teisipäev Juun 17, 2008 10:20

minul pool aeda paksult iidseid aastakümneid lõikamata õunapuid täis nende all kasvab ainult naat, nõges ja takjas.eks tuleb vist alustada õunapuude harvendamise ja lõikamisega.muist on lausa traatidega kokku tõmmatud.ühel on kolm maadligi hargnevat oksa mis traadiga kokku tõmmatud ja pakud ka veel alla sätitud.ei tea üldse kustpoolt sellele aiale ligi minna.teha oleks miljon asja nii et ei tea mida esmajärjekorras teha.väike laps ka ja meesterahvas mullas sobramisest lugu ei pea.ega ma tema abile eriti pole lootnudki aga anonüümselt kurta on ikka vahest hea.pool vana aia võrku ja poste olen juba kulu seest välja kakkunud ja aiaosa ära niitnud ühe korra.kolm tikrit ka puhtaks rookind eks kui marjad valmis saavad vaatab mis neist järgi jätta.muist otse õunapuude all kah.
hädapätakas hakka aga pihta ja räägi siis kuda edeneb.minul see nädal kõik seisab lapsel esimesed purihambad tulevad igavese palavikuga aga eks ma siis üritan jätkata.vanem tüdruk peaks kah nädalalõpus koju saama siis saab muist tubaseid töid tema kaela lükata.aias temast kasu pole sest suuremosa ajast peab ta end enne õue minekut tugevalt ravimitega pikkima.nii ma siis kavatsengi seal aias üksi mütata. poisijurakas on kah ju veel aga see on laisk nagu porikärbes enne saab minu(sõnn) kannatus otsa kui tema midagi tehtud saab.sellist enam ei sunni ka.13 aastat 1,95 pikk 90 kg.
kunksmoor1005

PostitusPostitas Dii. » Teisipäev Juun 17, 2008 12:23

Mina juba natuke oma maakoduga mässata jõudnud, aga ikka on ala, kuhu pole jalga veel tõsta jõudnudki, kusjuures tegemist vaid ca hektariga.
Ja vaevame pead sama küsimusega, et millega kõige parem niita, kust töödega alustada jne.
Panen oma blogi lingi ka. Kunagi tahan jõuda päris alguse trööstitud pildid lisada.
http://metsanimaja.blogspot.com/
Vanad kokku kukkumas õunapuud, traadiga kinnitõmmatud marjapõõsad, suurte puude sisse kasvatatud traadid jne jne
Tundub, et mured väga sarnased.
hea meelega jagaks kohe juttu ja kogemust ja muret samasuguste mässajatega :)
Dii.

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Teisipäev Juun 17, 2008 12:53

meil olukord nigelam.maja väga kehvas seisus.laed sisse vajunud põrandad kiivas.tegime kõik seest puhtaks seinad ja katus ainult jäid. nüüd vaja kõigepealt alumine ring palke vahetada siis võtta ette ülemine ring ja katus ja muidugi sarikad ja kõik muu sinna juurde kuuluv.kust küll kõik see raha võetakse ja millal selle maja ükskord valmis saab.vanem tüdruk koju tuleb siis ehk aitab mul ka mõned pildid teha ja kuskile üles panna.endal pole riista ega ka piisavalt internetikogemusi.ma elan küll ka praegu maal aga ikkagi kui sinna lähen siis on kohe hoopis teine tunne kohe ei tahakski sealt ära tulla enam.
kunksmoor1005

Mine Talu ja mets

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist