Taimelaat kevadel 2007 - TARTU

Ost, müük, vahetus, teenused ja muud kuulutused

Taimelaat kevadel 2007 - TARTU

PostitusPostitas Roheline » Laupäev Mär 03, 2007 22:14

Äratus rohenäpud :)
Kuna meie õue lumememm pidi päikese vahtimiseks nina juba nii kuklasse ajama, et kukkus selili, siis arvan, et oleks aeg meil ka lume alt välja sulada.
Tarisin mina siis oma kannapotsikud keldrist üles ja nüüd on mul terve hunnik üleliigseid juurikajuppe. Üks sort on küll tundmatu, aga ta päris ilus, kõrge, rohelise lehega, suure oranzikas-punase õiega. Leheserv on tumeda triibuga. Kel varasemate vahetuste kogemus, siis see tundmatu on Aiahuvilise jagatis.
Teine jagatav on Golden Lucifer - madal, rohelise lehega, kollasel õiel väikesed punased täpid.

Lisan siia juurde, et kel millegi soovi kelleltki, võtke ise isiklikult ühendust ka - privaatsõnumid või meilid!!
Roheline

Re: Taimelaat kevadel 2007 - TARTU

PostitusPostitas botaanikahull » Pühapäev Mär 04, 2007 12:37

Olen ka huvitatud kannadest.:P pole enne kannasid kasvatanud, kuid sooviksin käe valgeks teha:D
botaanikahull

PostitusPostitas aia...ilu » Pühapäev Mär 04, 2007 13:01

Panin kõik oma kannad kasvama ja kindlasti jääb midagi üle!
Kõiksepealt täidan lubadused viin/saadan Tallinnasse Pärisrebasele ja Maruusjale,Tartusse Pilvekesele ja Aiahuvilisele, "külmalemaale" Jalutajale.
Näit."Crimson Beauty" lausa kahes kastis ja ühel silt,et kaks suurt ja teises 4 tükki.Eks kevadel anna ju kasvukesi ka suurte küljest lõigata.Mõnes kastis juba kenakesed lehed ka.
Praeguseks ka helmikpöörist hullusti,aga kuna ta seemnest siis jälle hiljem näha millised lehed tulevad-praegu täitsa rohelised,ei ühti "purplet" :P

Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas jalutaja » Pühapäev Mär 04, 2007 17:55

Vot ei mäleta, mis värvi minu purpled alguses olid, aga peenras on nad punased. Kannadega hakkan varsti tegelema, mugulajupikesi oli palju, aga nad on üsna pisikesed. Sel aastal istutan vist maha, pole piisavalt suuri potte.
Midagi uut ja põnevat pole. Vara veel. Vaatame, mis kuskil tärkab.
Mis Su kukekannused teevad, aia...ilu?
K
jalutaja

PostitusPostitas aia...ilu » Pühapäev Mär 04, 2007 18:09

Istuta maha muidugi-kasvavad jõudsamini.
Purpled kõik sarnaste lehtedega? Keski võõras pole tolmutama saanud? Esivanematest miskit pole välja löönud?
Kukekannused panin eila.Paar päeva molutavad niisama ja siis kollase panen külmkappi.Vaatan, mis õues toimub,ehk teised suskan katusealla.Oeh,ei julge toda külmkappi ka nii hullusti täita :P
Kui te kannapunne mulda suskate, ärge kastma küll kukkuge.Niiskes turbas ja hästi-hästi soojas kohas hää neil küll.Ma eelmisel aastal ühte solgutasin kamin-vannitoa põrand-kasvuhoone ja lõpuks sügisel läks alles kasvama-õnneks elas ka talve üle.Kapriissed tanted :P
Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas chris » Pühapäev Mär 04, 2007 20:59

Ilusat kevade algust! Kuigi selle ametliku kuupäevani veel aega küll, on lumesulamise lurin nii vali, et tahaks kohe aeda tormata ja midagi kaevama hakata!

Praegu saab ainult planeerida ja ostu-vahetuse nimekirju teha, lootusega, et talv miskit hullu pole aias korraldanud ja kõik talvituma läinud lilled-põõsad on ikka elu ja tervise juures.

Selle aasta üheks eesmärgiks tahan võtta priimulate korrastamise ja kogumise, ning uute kukekannuste külvamise-istutamise. Siit ka küsimus aia...ilule: kas kukekannuste seemnetega peab ikka niipalju vaeva nägema? st neid külmutama jne. Või on see kollane kuidagi erilisemate nõuetega? (tavalisi siniseid-valgeid olen külvanud otse peenrasse ja nad kipuvad mul isekülvi korraldama).

Minu eelmise ja selle aasta tipptegijaks on õrn priimula (primula malacoides) mille ostsin eelmisel aastal aprilli alguses õitsvana ning istutasin ta peale öökülmi õue (ei armasta päikest seega panin varju, kuid niiskesse mulda) ning tassisin sügisel tagasi tuppa. Kogu selle aja (so aastaringi) on ta õitsenud kordagi vahet pidamata!! olen pannud väetist ja kastnud ning uued lehed ja õied aina kasvavad.
chris

PostitusPostitas aia...ilu » Pühapäev Mär 04, 2007 21:42

Vastus siis niske,et kahjuks ma oskan vene keelt ja kollaste pakendil siis jutt,et 3-5 päeva pärast panna külmikusse 10-14.päevaks ja siis 18-20`C ja 15.päeva pärast paistavadki! Hurraaa! Siis veel segupakke ka ja kui täitsa aus olla, siis,noh,jah ega neid seal pakendites ka eriti nagu olnudki :P luubiga oleks nagu suuremaks need seemned saanud,aga juurde ei anna miski vägi :P
Kuna Sa talveunest ärkasid,palun jälle kollast roosi!!!
Päikest!
aia...ilu

Mine Kodubörs

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist