Kaltsuvaibad

Mööbli valik, kodutekstiilid jne

Re: kaltsuvaibad

PostitusPostitas maurus » Laupäev Jaan 29, 2011 20:42

Kuulend kuule, Kunksmoor 1005, paar korda päevas sa neid kaltsuvaipu küll ei pese 8-), ma ka maainimene ja mul neid kah mitu! Aga see Naksi jutt pööblist on kuidagi tuttav, siin foorumis on ennegi tegelasi olnud, kes siis pööblist ja eesti rahva halvast maitsest kirjutavad. Ehk on need ühe ja sama kibestunud kirjutaja üllitised? Igaühel õigus oma äranägemist pidi talitada jaateisel pole õigust öelda, et küll sa oled maitselage või küll on kole. On ju?
maurus

PostitusPostitas muud vaibad » Laupäev Jaan 29, 2011 21:06

Võibolla kirivöövaiba hinnatase jääb küll selliseks,et ainult tõelised kollektsionäärid jäksaksid osta,kuid lihtsamaid mustriga kootud vaipu,kui ehtsat ja originaalset soomeugri käsitööd oleks täidsa vöimalik müüa välismaale korraliku hinnaga ja oleks ka ostjaid.
Mõtlen midagi sellist:
http://www.setogurmee.ee/index.php?id=10748
Minul autot pole,saan harju keskmist eesti naise palka(st.alla eesti keskmise),ometi olen jaksanud osta endale nii Turkmeeni ,kui eesti kirivöö vaiba.Nende peal ma muidugi igapäevaselt ei trambi,need on ära pandud,kui väärtuslik investeering.Maha panen ja näitan,kui tulevad külalised.
muud vaibad

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Laupäev Jaan 29, 2011 21:15

Ma ei mõelnud, et ma pesen neid kõiki paar korda päevas. Mul on üks maas ja vahetan vajaduse järgi. Üle ühe vaiba korraga masinasse ei pane. Aga kõige porisemal ajal tuleb küll vahest ette, et lõunaaeg kisun maast üles ja õhtul on veel kord vaja vahetada.
Aga selles suhtes on sul õigus, et mõni peab ennast teistest õigemaks ja arvab, et tema maitse on ainuõige ning need kes arvavad teisiti on pööbel ja alaväärtuslikud. Me olemegi pööbel ehk siis lihtrahvas ja need, kes saavad end saksteks nimetada, ei saa ennast nimetada eestlaseks.
kunksmoor1005

PostitusPostitas muud vaibad » Laupäev Jaan 29, 2011 21:35

Minu sõnum on pigem vastupidine-me oleme tegelikult väga rikas rahvas,millegipärast ei taha me seda endale tunnistada ja otsime Eldoradot ikka kuskilt mujalt.
Panen siia üles ühe internetipoe navajo indiaanlaste villaste kootud vaipadega,mis on teostuselt suht sarnase raskusastmega,kui need eelmised seto villased kootud vaibad.Igaüks võib siis võrrelda ja vaadata hindu,et kas oleks mõtekas müüa ka seto vaipu selliste hindadega ,või mitte:
http://www.barnhillindiantraders.com/Rug.html
muud vaibad

PostitusPostitas logimata Mirjam » Laupäev Jaan 29, 2011 21:36

On, on, maurus.
Ja üldse, milleks mulle vaip kui mulle vaibad üldsegi ei meeldi. Eks ma siis olen vist ikka maitselage pööbel, mis pööbel :D

Ja pealegi ei saa mitte aru, miks see teema üldse kirjutati - kas eputamiseks, et näed, mul on ja sul ei ole või püüust harida labase maitsega rahvast, kes elab "produtseeritud rämpsu keskel"?
Pealegi olen sellega täitsa nõus, et kaltsuvaip on praktiline ja kes soovib endale muretseda või valmistada praktilisi asju, ei tohiks küll labaseks nimetada.
Aga Naksi kirjutatu on küll labane.
logimata Mirjam

PostitusPostitas muud vaibad » Laupäev Jaan 29, 2011 21:55

Üks asi on igapäevased praktilised asjad,kuid kui kõik olemasolevad asjad ongi ainult praktilised ja vanaema peene käsitöö kohta öeldakse,et iga aasta tuulutamise ajal mõtlen ,kas visata ära või mitte?Küllap ongi selliseid asju rännanud prügikasti,kui mõni vanainimene on surnud.Ja mitte vähe.
muud vaibad

PostitusPostitas Baranova » Laupäev Jaan 29, 2011 23:15

need kaltsuasjad on väga head asjad, need vaja popiks viia. Aga miks te neid vaipadena meisterdate, kootud peenem käsitöövaip, kirivaip sobiks paremasse elamisse enam. Aga mul geniaalne mõtesähv tuli teie halamisi siin lugedes! Eriti vastik kaltsufasongi kangas kuduge valmis, küsige nõu ka ja sellest saaks meisterdada meie presidendihärrale uued püksid ja kuue,kübara, viisud ! kui jälle kuhugi kuningakotta minek, muidu ta proua kõrval nii hall ollus, igav, tavaline. Ja tema ise tahab meie diasini, käsitööd hakata igalpool ilmas promoma, hakake ruttu tööle, saate kuulsaks, eurod tulevad! Üllatama peate sellega, tavaline kaltsumuster ei lähe, selle nägemine peab külmajudinad kindlasti tekitama. Saate ikka hakkama?
Baranova

PostitusPostitas logimata Mirjam » Laupäev Jaan 29, 2011 23:51

Aga lase käia! See ju Sinu "geniaalne mõtesähv", selle asemel, et igavusest siin halamisi lugeda, asu aga tegutsema, saad kuulsaks ja eurod veel pealekauba.

Aga presidendi prouale respekt, et julges olla tema ise ja kanda seda, mis meeldis.
logimata Mirjam

PostitusPostitas maurus » Pühapäev Jaan 30, 2011 00:17

Peris põnevaks kisub::o Vaata ,kaju, kui ma tahan oma elamisse vaipa, olgu siis käsitöövaipa, PakBuhhaarat (muide, Buhhaara on kahe h-ga), seda palju kritiseeritud kaltsuvaipa, siis ma ostan ta ju ikka selle mõttega, et teda kasutada. Mitte nagu sina, et hoiad külalistele näitamiseks. Minu tõekspidamiste järgi ostan ma asju enesele, et mul ja mu perel oleks nende seas hea olla. Aga kui sinu südant soojendab teadmine kapis lebavatest (ja annaks Jumal, et mitte koitavatest) aaretest, mida siis aeg-ajalt teistele eksponeerida, jah just eksponeerida - siis las nii ollagi, see on ju mõtete paljusus, ehk pluralism(tont seda teab, kas see pluralism ongi siinkohal õige sõna, võib-olla pööbel lihtsalt lehvitab siin võõrõnadega!). Aga mis puutub vääga sapisesse pr.Baranovasse, siis tema on minu meelest ka pr. Tarakanova, kes siinsamas foorumis käsitöö rubriigis väga elavalt sõna võttis, stiil on küll sama. Ja kurjus kah! Aga Mirjamiga väga nõus - julgus erineda massist, kanda asju, milles sa end hästi tunned ja mis sulle endale meeldivad, on suur julgus ja au ja kiitus selle eest. Figuur oleks võinud jah küll veidi "hapram" olla, aga eto delo popravimoje!
maurus

PostitusPostitas liivakass » Pühapäev Jaan 30, 2011 00:34

[www.setogurmee.ee] - on ilusad ei vaidlegi ju vastu! Asjal on muu konks- nad on õhukesed ja ei taha hästi tänapäevasel põrandal seista ju- vanasti oli põrand naturaalne ja seda kogu aeg küüriti, seega oli tiba kare- nüüdsed lakid-õlid teevad põranda siledaks ja libedaks.Pesta ka ei kannata, hakkavad lokkima ja kiskuma. Korralik kaltsukas seisab aga hästi maas ja iga kiirma sammu juures pole vaja kohendada.

Mina olen küll heameelega pööbel- see osa on muuseas inimkonda edasikandev üksus, snoobid tõusevad ja langevad aga pööbel jääb:)
liivakass

Mine Mööbel ja tekstiilid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline