Mihklikuu Eesti Vaba

Üritustekalender: laadad, messid, kliendipäevad jne.

Mihklikuu Eesti Vabaõhumuuseumis - talupäev, sügislaat, käsitöö õppimine jne.

PostitusPostitas KoduKauniks » Esmaspäev Sept 03, 2012 11:20

Mihklikuu Eesti Vabaõhumuuseumis

* 13. septembril toimub sügisene talupäev, mille raames saab näha, milliseid sügistöid tegid vanad eestlased, mida sõid ja mida jõid, millest mõtlesid ja unistasid…

* 16. septembril pakub leiba ja tsirkust traditsiooniline Eesti leiva päev ja suur sügislaat! Külastajaid ootavad mahetoidu õu ja laat, valitakse parim mahetootja ja parim mahetoode, töötab päris tõeline rehepeksumasin, küpsetatakse rukkileiba ja tehakse võid. Külaväljakul toimub traditsiooniline eestimaise käsitöö ja toidu laat, kiigeplatsil aga leivalaat, kus värsket leiba ja muid pagaritooteid pakuvad erinevad suur- ja väiketootjad. Igal täistunnil põnevad tsirkuseteemalised programmid, lisaks elavat muusikat, tantsu ja muud põnevat!

Koostööpartnerid: Eesti Leivaliit ja Raivo Vilbaste, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus ja Airi Vetemaa, Eesti Kulinaariainstituut ja Dimitri Demjanov, Põllumajandusministeerium ja Eve Ader.

* Nuki talus saab veel septembri keskpaigani näha ja õppida käsitööd:
3. - 9. september: Taimi Puus, heegeldatud ja tikitud köögitekstiilid;
10. - 16. september: Taimi Puus, tikitud ja heegeldatud tekstiilid sahvrisse.

* Meistrikursused: 8. ja 9. sept kiviaedade ladumise meistrikursus; 14. sept toimub Pärnumaal seminar „Seen- ja mardikkahjustuste tõrje ja esmased taastustööd“, Tallinnas aga osaleme ÖKOMÄSSUL, kus toimub puitkatuste töötuba. 22. ja 23. sept toimub Märjamaa vallas Luiste külas viimistluse meistrikursus, kus räägitakse värvidest ja värvikeetmisest. Kursustele registreerumine ja lisainfo: aune@evm.ee; tel 52 38 397.

* Näitused – kuni 28. sept saab muuseumi territooriumil osa näitusest „Leib keelel“, Kolu kõrtsi talli all näeb pindpõimevaipade näitust „Rist, õnnetäht ja värvi vägi“. Pulga talus on avatud fotonäitus, mis tutvustab Eesti Vabaõhumuuseumi ajalugu, muuseumis toimunud sündmusi ja muuseumi töötajaid läbi aegade.

* Lau pood ootab endiselt kõiki külastajaid, seda ka pärast suvehooaja lõppu! 1930. aastate stiilis pood on avatud iga päev kell 10-18 ning ajastukohast kaupa saab poest ka osta.

Kuni 28. septembrini oleme avatud iga päev kella 10st 20ni, 29. septembrist algab muuseumi talvehooaeg ja külastajaid ootame iga päev kella 10st 17ni. 29. septembril kutsume külastajaid Setu Mihklipäevale, sissepääs muuseumisse on sel päeval tasuta!

info: [email subject=evm@evm.ee]evm@evm.ee[/email]; tel: 6549 100; [url=http://www.evm.ee]www.evm.ee[/url]
-----------------------
K.O.D.U...K.A.U.N.I.K.S
KoduKauniks
 
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev Sept 07, 2004 11:59

Re: Mihklikuu Eesti Vaba

PostitusPostitas veridon » Kolmapäev Mai 08, 2019 17:46

veridon
 
Postitusi: 88297
Liitunud: Kolmapäev Apr 17, 2019 09:54


Mine Sündmused ja koolitused

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline