Kalanchoe ehk kalanhoedest

Teemad, probleemid toataimedega

Kalanchoe ehk kalanhoedest

PostitusPostitas catry » Teisipäev Okt 19, 2010 22:23

Tere. Lõpuks on minu jaoks tekkinud täielik segadus ehk aitab siis keegi selgusele jõuda.

Kalanhoesid on mitmeid liike, ise olen koguaeg teadnud, et olen teadlik mis liiki on minu kalanhoed, kuid netis surfates olen sattnud ikka igasugustele nimedele, et ongi segadus käes.

Panen siia üles ka pildid ja nimed, et kas need on siis õiged või mitte.
Pildid on momendil võetud netist.
Neist teine pilt kalanhoest - ei õitse kunagi ja ei kasvata lehtedele ka taimi ja mis tema nimi siis on.
Samas tean, et t al on samased raviomadused,kui ka teistel.

ja millist kalanhoed nendest nimetatakse sulgjaks

Olen ka mõnega vaidlenud antud teemal ja mulle tundub, et paljud on segi ajanud kalanchoe pinnata ja kalanchoe daigremontiana - raviomadustelt peaksid nad samad olema või on kuidagi teisiti..
catry

Re: Kalanchoe ehk kalanhoedest

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Okt 19, 2010 22:44

Minul on samasugune kalanhoe nagu viimasel pildid ja arvasin kuni tänavu suve keskpaigani, et tegemist on sulgja kalanhoega, aga kui käisin Tartu Botaanikaaaias, siis seal nägi sulgjas kalanhoe välja pigem selline nagu teisel pildil. Googeldades tunduvad nad jube sarnased, aga tegelikkuses on erinevus täiesti märgatav. Kahjuks ei mäleta ma enda kalanhoe nimetust. Kui jälle Tartusse satun, siis kavatsen kindlasti selle mustvalgelt välja selgitada. Ei jää enam oma hallolluse peale lootma:) Daigermonti kalanhoe on sul õieti määratletud.
juta230

PostitusPostitas logimata Mirjam » Laupäev Okt 23, 2010 01:41

Esimene Kalanchoe daigremontiana - lehed piklikud (teravama otsaga kui K pinnatal), pealmine pool hallikasroheline, alumine heleroheline (lillakate laigukestega)
teine Kalanchoe blossfeldiana , miks ta Sul ei õitse, ei tea, aga kõik kalanhoed on mõttekas peale õitsemist minema visata ja uus kasvama panna.
kolmas Kalanhoe pinnata (sünonüümid: Crassula pinnata, Cotyledon pinnata) , see ongi sulgjas kalanhoe. Lehed rohkem ümarama otsaga , hea K daigremontiana´ st eristada (kuigi mõlemal kasvavad leheserva tütartaimed) - pealmine pool sama värvi kui aluminegi.

Kuigi pea kõiki on rahvameditsiinis kasutatud, on pinnata (kutsutakse ka toazennzenniks või elu puuks) enamkasutatud, sest mahlal on desifitseeriv ja põletikuvastane toime. Igatahes üks tõhusamaid esmaabivahendeid kodus, eriti kui kasvamas superaktiivsed põnnid nagu minul olid või nagu ma ise põnnipõlves olin :D
Kui tahad selle raviomadustest rohkemat teada, võin kirjutada.
logimata Mirjam

PostitusPostitas lilleke » Laupäev Okt 23, 2010 08:30

see teisel pildil sarnaneb www.kwekerijdeveranda.nl lehelt Magic Bells-iga
lilleke

PostitusPostitas logimata Mirjam » Laupäev Okt 23, 2010 13:42

See Magic Sells on ju ka blossfeldiana. Sellest liigist on aretatud väga palju ilusate õitega sorte, ka eriti dekoratiivsete õitega Kalanchoe calandiva
logimata Mirjam

PostitusPostitas catry-logimata » Laupäev Okt 23, 2010 16:27

Selle teisel pildil oleva kalanhoe sain ühelt venelannalt ja ta ütles ka, et see kalanhoe ei õitse kunagi ja selle kalanhoe mahlal on kõige tugevam ravijõud ja ta ei ole ka õitsenud.see tähendab, et ta ei ole blossfeldi kalanhoe.
catry-logimata

PostitusPostitas logimata Mirjam » Laupäev Okt 23, 2010 17:25

No ei hakka Su tuttavat venelannat ümber veenma, aga kui kahtled, siis võid ju googeldada.

Aga ravitoime kohta kas või eestikeelsest saidist http://www.terviseleht.ee/200005/5_kalanhoe.php
logimata Mirjam

PostitusPostitas juta230 » Laupäev Okt 23, 2010 22:30

Mina vaidleks Mirjamile seekord vastu ja ütlen, et viimasel pildil EI OLE sulgjas kalanhoe. Usun, et Tartu botaanikaaia töötajad (vähemalt mõni neist kindlasti) on piisavalt pädevad, et liike mitte valesti määratleda.

Ja usun, et teisel pildil pole ka tegemist blossfeldi kalanhoega. Mul on olnud sellest liigist mitmeid mitteõitsevaid isendeid, milledest ükski ei meenuta seda taime, mis on carty teisel pildil. TBA-s oli sulgja kalanhoe sildi all sarnane isend täitsa olemas, kuigi taim oli palju harulisem ja eakam. Ent lehed olid sama kujuga, sama värvi ja samamoodi tumeda servaga.
juta230

PostitusPostitas logimata Mirjam » Pühapäev Okt 24, 2010 01:52

Kuna catryl on pilt võetud internetist Krimmi botaia lehelt, siis ka selle pildi allkiri Kalanhoe pinnata (loe ülaservalt) http://www.lapshin.org/nikita/Plants/Kalanchoe-pinnata-1030-1a-2003.jpg , sama kirjeldus ka Moskva botaia kataloogis. Venekeelne nimi kalanhoe peristaja (ju sellest ka eestikeelne sulgjas kalanhoe, vähemalt 70-ndatel, vast nüüd nimetadakse peale K. pinnata veel mõnda teist sulgjaks)
Sellest pinnatast olen ma sadade lehtede kaupa uurimistöid kirjutusmasinal ümber tippinud ja kahel suvel mittekoosseisulise labori assistendina Krimmis raviomaduste katsete juures tulemusi kirja pannud, selle ka natu suuremad teadmised kõigi tol ajal olevate kalanhoede raviomadustest.

Aga ootan huviga, milline Tartu botaia sulgjas kalanhoe on, kui lubatakse, tee pilt ka.
logimata Mirjam

PostitusPostitas catry » Pühapäev Okt 24, 2010 15:57

Teen nüüd nii, et pildistan oma taimed homme ja panen originaalpildid üles, et ehk siis selgub paremini. Praegu olen ikka veel segaduses, aga tahaks asja selgeks saada.
catry

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist