alpikann

Teemad, probleemid toataimedega

alpikann

PostitusPostitas meke12 (log-ta) » Kolmapäev Nov 04, 2009 14:40

Küsimus siis selline - kuidas õnnesuks alpikanni toas kasvatada. Kõik mis kingitud - algul õitsevad kenasti, siis hakkavad lehed kas norgu vajuma või kolletuma, mõne aja pärast on selline hale lill järgi, mis ei ole kuigi kena vaadata. Kastan alla taldrikule. Lill on aknalaual. On kellelgi häid kogemusi?
meke12 (log-ta)

Re: alpikann

PostitusPostitas lilles » Kolmapäev Nov 04, 2009 15:13

Kui alpikannil on korralik mugul, siis peaks õnnestuma. Vähemalt olen mina neid mitu aastat uuesti õitsema saanud. Mida aasta edasi, seda intensiivsemaks muutub õitsemine ja suuremaks kasvab mugul. Koltunud lehed tuleb ära rebida, mitte lõigata. Mullapinda tuleb natuke ära võtta, et mugula ülemine pind paljaks jääb. Kui õitsemine lõpeb, siis võiks jätta aknalaua nurka (minul olid lausa päikese käes) ja kevadeni peaaegu loobuda kastmisest. Kui ilmuvad uued lehed istutada ümber ja kasta jälle rohkem.
lilles

PostitusPostitas deia » Kolmapäev Nov 04, 2009 15:38

Minu alpikann kuivas ka kevadeks peaaegu ära-- vist üks nirune leheke jäi. Viskasin ta kevadel õue sõstrapõõsa alla koos potiga ja unustasin sinna. Sügisel avastasin õitsva lille. Tõin tuppa tagasi ja siiamaani õitseb ja nuppe tuleb aina juurde. Üks häda ainult - ühtegi lehte pole ainult õied. Ma tahaks mõnda lehte ka :)
deia

PostitusPostitas vahtrake » Reede Nov 06, 2009 21:30

Alpikann eelistab jahedamat elamist. Kui tuba soe ja kuiv, siis kipub kiratsema. Mul õitseb talve läbi magamistoa aknalaual. Aga seal on ka aken kogu aeg mikrotuulutuse peal ja küte välja keeratud, nii et tuba on ikka päris jahe. Suveks olen viinud maale ja peenrasse maha istutanud ja see meeldib neile väga (kui ainult mõni jänes teda nahka ei pista, mida on ka juhtunud), õitsevad ka seal. Sügisel panen jälle potti ja toon tuppa tagasi, õitsevad mühinal, puhkama jääavd alles kevade poole. Mina kastan neid küll ainult ülevalt, alla ei ole vett kunagi valanud ja enamasti ikka ainult vihmaveega.
vahtrake

PostitusPostitas neiu neti » Laupäev Nov 21, 2009 10:27

Soetasin endalegi ühe alpikanni, aastaid juba pole alpikanni omanik olnud. Kastmise osas lähevad arvamused lahku,üks ütleb pealt,teine alt.
Aga kastmisvajadust ikka proovite näpuga ,mulda katsudes? See,et pealmine mullakiht on heledamaks tõmbunud,ei ole vist näitaja?
Ja millise väetisega kastate,mul kodus ainult orhideeväetist,kas see kõlbab?
Üks iseärasus minu ostetud taimel: üks lehevars kasvatab nö.tütartaime,viis lehekest ja mingid punga algmedki.
neiu neti

PostitusPostitas uusim » Esmaspäev Nov 30, 2009 20:50

Miks venivad õied välja ja vajuvad vastu aknaklaasi?
uusim

PostitusPostitas veridon » Esmaspäev Mai 06, 2019 09:28

veridon

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 8 külalist