Lillelamp

Teemad, probleemid toataimedega

Re: Lillelamp

PostitusPostitas kristiilense » Kolmapäev Okt 14, 2009 22:23

Üksik, võta heaks:) Soovin edu.

Ninja, nii nõrgal lambil nii kaugel taimedest on pigem dekoratiivne efekt:( Kui Sa muidugi mõtlesid, et lamp on taimedest 1,20 m kõrgusel?)
kristiilense

PostitusPostitas juta230 » Neljapäev Okt 15, 2009 08:13

Panin pildi ka oma taimevalgustusega. Pildil tundub, et valgust on liiga vähe, kuid kolme aasta talved on näidanud, et sellest täitsa piisab. Pirnid on (olenevalt sellest, millele poest soodukaid on olnud) 11- kuni 18-vatised.
juta230

PostitusPostitas Palju lilli » Neljapäev Okt 15, 2009 14:20

Meil on kodus 2 sellist lampi aga hetkel kasutuses 1 ainult. Valgust annab kõvasti.
http://www.repotme.com/orchid-lighting/Sun-System-HPS-150.html
Ostetud sai kunagi Rootsist ja väga hästi töötavad ja lilledele meeldib ka(lähemalt saab ka loomulikult osta aga elasin seal siis )

Lisaks soovitan ka niisama surfata antud kodulehel... palju kasulikke nõuandeid.
Palju lilli

PostitusPostitas lindel » Neljapäev Okt 15, 2009 23:21

Kas ma saan õieti aru, et taimepirnid, makasvad kusagil 300-400 eeku?
lindel

PostitusPostitas nipi » Reede Okt 16, 2009 15:53

On odavamaid ka, nii 200-krooniseid. Mul on mingi 15-vatine nn taime-säästupirn, tavalise reguleeritava laualambi sees ja väga hästi aitab taimedel kõige pimedama aja üle elada ja korralikult õitseda (paljud orhideed ju armastavad just sügisel hakata õiepungi kasvatama). 15-vatise põlemisel ei pea ka elektriarve pärast muretsema. Põlemist reguleerib 175-kroonine nädalataimer.
nipi

PostitusPostitas ankka » Laupäev Okt 17, 2009 19:39

Kus on soodsaim ja parim valik lilledele pirne müügil?
ankka

PostitusPostitas aia...ilu » Laupäev Okt 17, 2009 20:45

Praegast Decora teeb soodukat ja ostsin ühe kompl. juurde ja miskit 180+.mul siis mingi päevavalgus lamp cool white toruga ja mingi 150 millegiga pikad. Eelmise aasta kogemus, et vanda õitses küll kenasti selle all üsna priskelt ja pikalt ....Juhe siis vaja lasta külge panna ja mingite plastikust ribadega saab selle kupatuse riputada.....
Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas dians » Laupäev Okt 17, 2009 21:46

täna Tartu avaturu aiandusseltsi müügikohas oli müügil 2 sorti taimevalgustuspirne tavalise sokliga. Odavam oli 60 W ja maksis mingi 68 krooni ja teine oli 15W = 75W säästupirn taimedele hinnaga 169 EEK . Soetasin endalegi ühe 8-)
dians

PostitusPostitas kristiilense » Teisipäev Okt 20, 2009 15:52

Aia...ilu, näeks meeleldi pilti. Kas mõjub sisustuses esteetiliselt?
kristiilense

PostitusPostitas aia...ilu » Kolmapäev Okt 21, 2009 14:24

Pilte ei ole ja ei tule. Minu tehtud pildid ei tule esteetilised ja täiesti võimalik, et ka sisekujundus ei ole esteetiline. Minu tuba minu luba ja ma olen lahendusega ise rahul. Lambid siis lihtsad ja ei oma mingit kunstilist väärtust ja ega ka mingit erilist rahalist väljaminekut. Lilleriiul laudadest ja aknast 2-2,5 meetrit eemal üle kahe meetri pikk kolme vahega. Selliseid riiuleid kõpitsetakse keldrisse või panipaikadesse. Võimalik, et nii mõnigi saaks sellist lihtsat asja nähes infarkti.Mulle meeldib puit ja eriliselt kena läbisaamine männiga.
Lakke paigaldatud valged vanad kardinapuu torud ja ühel neist sama valgusti rippumas ja praegu 4. vandal õienupud, ühel neist kaks õievart.
Aken põrandast laeni ja seinteni e. terve sein - katusealune tuba. Sellise kujuga akna alla sätti mingeid valgusteid oli minu jaoks palju imelikum. Täiesti võimalik, et ei ole ka esteetiline oma jalakesi seal lillepottide vahel tuuseldada....
Ahh, kui ikka üle 100 orhidee kokku kohmerdatud + teised lilled siis asi ikka vist päris hull. Ohh, ja muid kiukse ka veel.Ega ma muidugist ei sunni sinna tuppa kedagi minema:D Oluline ikka, et lillekesed mulle õitseks. Igal ikka oma arvamus. Näit. Cattleya Port of Paradise pidavat lõhnama nagu vannivaht.
Päikest!
aia...ilu

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist