Lillelamp

Teemad, probleemid toataimedega

Re: Lillelamp

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Okt 06, 2009 21:44

Minul juba neljas aasta tavalistes pirnipesades säästupirnid. Lambid on sätitud lillede kohale (ehk siis 1 m seina äärest, mitte keset tuba), kuid samas on neil ka lisaks lillede valgustamisele ka ruumi üldvalguse funktsioon. Ei mingit tuumateadust. Lilled rahul ja ise ka rahul:)
juta230

PostitusPostitas kristiilense » Kolmapäev Okt 07, 2009 19:45

Ma olen nüüd aastaid osa taimi säästulampide all hoidnud - aknalauad lootusetult ülerahvastatud. Noortaimedele sobib hästi, aga õitsemisealistele jääb võimsusest ja ilmselt spektriulatusest väheseks, õisi tuleb vähe. Need küll püsivad väga kaua ja taimedel on täiuslikult kaunid lehed, tumedad ja läikivad, nagu kunstlilledel. Aknal tuleb kordades rohkem õisi, aga ka lehed on tavalised.
kristiilense

PostitusPostitas Külaline » Teisipäev Okt 13, 2009 20:08

Kristiilense, mul on küsimus sulle. Ma saan aru, et osa taimi kasvab sul ainult lampide all. Kas sa nende puhul jälgid, et lambid põleks mingi kindla aja(tunnid) või paned hommikul lihtsalt põlema ja õhtul kustutad suvaliselt ära(kui magama lähed)? Mul on toas üks niisugune nurk, kus võiks lilli kasvatada, aga ainult kunstvalgusega-aken jääb kaugele. Kange tahtmine on järgi proovida. Ise mõtlesin, et paneks hommikul enne tööle minekut põlema ja õhtul kümne paiku tekitaks öö.
Külaline

PostitusPostitas Lauraliisa. » Teisipäev Okt 13, 2009 20:44

Vahe lillelampidel ja lihtsalt säästupirnidel tavalambi pesas on tegelikult olemas.

Mul on spets lillelambid süüteseadme ja pirnidega, millel võimsust hetkel 50W ja no valgust on nii et kaugelt üle vajaliku(inimese jaoks siis:))
Ja kui ma üritaks neis lampides tavalisi või säästupirne põletada, nagu teie teete, oleks lampidega ühelpool kah.

Lampide alla olen koondanud ~50 orhideepotti, kus tundub, et elutegevus on käimas. Näiteks olid paljud taimed õues alustanud tohutut õite loomet ja nüüd olengi neile õhtuti mõningateks tundideks lampe põletanud.. Aga hommikust õhtuni põletada- eiii.... sunduslik talveuni on hoopis see, kuhu ma sunnin neid,kes ei kavatse õitseda :)

Võite ju vaielda aga orhid on jube head kohanejad, kui neile aega anda ja liigne vesi neist eemal hoida.
Lauraliisa.

PostitusPostitas ankka » Kolmapäev Okt 14, 2009 00:39

Küsin siit ,et mis makasb üks 50W taimelamp ja kus neid müüakse?
ankka

PostitusPostitas koolon » Kolmapäev Okt 14, 2009 07:09

to Lauraliisa
Palju Sul neid lampe 50 orhidee kohta on? Mul hetkel on päevavalgustus lamp ( 28 W ) kaheksa kuukinga kohal, ise arvan et vähe...
Bauohfis nägin taimelampe mis maksid midagi 400 eeku, tsipa peale.
koolon

PostitusPostitas Külaline » Kolmapäev Okt 14, 2009 09:25

Lauraliisa, kas see oli vastuseks mu küsimusele? Julgen küll arvata,et aknast kaugel asuvas toanurgas jääb kahest tunnist valgustamisest väheks. Seal on ju kogu aeg talv ja öö. Sinu kirjeldatud meetodit kasutan ma nendele taimedele, kes on aknalaual.
Külaline

PostitusPostitas kristiilense » Kolmapäev Okt 14, 2009 21:18

Üksik, põletan neid lampe 10-12 tundi. Ma väga täpne ei ole. Taimed saavad mingil määral hajutatud päevavalgust kõrvalolevast aknast lisaks, aga siiski õitsevad väiksema õitehulgaga kui aknal elavad orhideed.

Kui tahad täiesti pimedas nurgas kasvatada, siis üks lahendus oleks panna kas eelpoolnimetatud taimelamp - on ka kallimaid Osrami omi, isegi üsna hinnalisi prožektori tüüpe lampe on olemas - või osta miski päevavalguslambi tüüpi armatuur ja panna sinna 2 erinevat toru. Nt. Philips Aquarelle ja tavaline päevavalguslambitoru ehk Warm White. Need annaksid koos parema efekti kui säästulamp. Jutt siis spektrist, mitte niivõrd valgustugevusest,

Lauraliisa, orhideedele on nn. talveuneks vajalik pigem jahedus kombinatsioonis võimalikult valge kasvukohaga ja siis ka säästlikum kastmine.

Kui nüüd tõsiselt tahta taimi täiesti ilma päevavalguseta kasvatada, siis peaks valgusallikas olema tunduvalt võimsam, ehk siis prožektori tüüpi asi võimsusega 150-200-250-400 W. Selline valgusallikas võib olla kõrgemal laes ja valgustada suuremat hulka orhideid. Madalama võimsusega lamp peaks taimedele lähemal olema, et tast mingitki kasu oleks. Parimad olevat elavhõbeda- ja mitmemetallipirnid.

Uurisin seda küsimust kunagi põhjalikult. Väga hästi on sellest ülevenemaalises foorumis flowersweb.info (sdelai sam osas) räägitud. Loobusin, sest mu elamine on hetkel liiga väike ja kogu see süsteem läheks kalliks maksma. Kunagi kindlasti.
kristiilense

PostitusPostitas ninja » Kolmapäev Okt 14, 2009 21:46

Palun öelge kas päevavalguslamp 13w on 4 le orhideele piisav .Kui nad kasvavad ka akna laual päevasel ajal. Et nagu pimedal ajal paneks labi sisse. lamp on lilledest umbes ülevalt poolt 1,20 cm
ninja

PostitusPostitas Külaline » Kolmapäev Okt 14, 2009 21:56

Tänan sind asjaliku vastuse eest. Minu mõeldud piirkond on umbes 2,5 meetrit aknast vastasseinas. Valgust on niipalju nagu ikka tavalises toas. Tegu ei ole siiski korteriga vaid vanema majaga, kus väiksemad aknad. Mõte oli panna lakke selle koha peale lisalambid ja taimed riputada.
Külaline

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist