Lehtkaktused

Teemad, probleemid toataimedega

Lehtkaktused

PostitusPostitas Otto » Kolmapäev Juun 17, 2009 18:44

Kirjanduses ütleb, et lehtkaktus hakkab õitsema vanemas eas. Mul hakkas õitsema hiljuti juurdunud leht. Kas see on kodeeritud emataime küljes olemisest ja nüüd edaspidi lähiaastatel pole õitsemist loota? Kas on siin inimesi, kes kasvatavad ka lehtkaktusi?
Otto

Re: Lehtkaktused

PostitusPostitas Maruusja » Neljapäev Juun 18, 2009 00:15

Kasutan teemat- minuteada kutsutakse seda lehtkaktust ju ka jõuluaja kaktuseks, ja pagan, igal aastal, kui ta mai lõpus varjulisse kohta rõdule viskan, kus keegi teda ei näe, hakkab ta õitsema. Ok, mul jahh see taim juba aastaid. Aga kuidas oleks võimalik seda õitsemist talveks saada???? Ja mul õitseb küll igal suvel- niipea, kui rõdu põrandale varjuliise kohta pääseb.... ja naturaalset niiskust jne saab....
Maruusja

PostitusPostitas lilles » Neljapäev Juun 18, 2009 07:53

Lehtkaktuseks nimetatakse üldiselt pikkade laiad lamedate sakiliste servadega lehti meenutavate vartega toataimi. Need võivad mitut tooni punaste või valgete õitega. Õisemiseks on tähtis kui vana on "leht", mis juurutati. Kui ta on jõudnud õitsemisikka, võibki juhtuda et vastselt juurutatud taim õitsema hakkab.
lilles

PostitusPostitas alge » Teisipäev Juun 23, 2009 10:54

Lehtkaktus õitsebki kevadel - varasuvel.
See mida jõulukaktusena tuntakse on lülikaktus.
Neid on ka erinevaid. Osad õitsevad jõulu ajal, osad jälle kevadel. Neid kutsub vanarahvas lihavõtte-kaktuseks.
alge

PostitusPostitas ... » Teisipäev Juun 23, 2009 14:21

Jõulukaktused õitsevad tavaliselt 2 korda aastas. Jõulu ja lihavõtte ajal. Mina oma silmaga ainult lihavõtte ajal õitsevat pole näinud.
...

PostitusPostitas alge » Reede Juun 26, 2009 14:33

Mina näen igal aastal :)
Kaks tükki õitsevad mul jõulute ajal aga kolmas ei hakka enne õitsema kui kevadel. Kasvavad kõik ühes kohas ja hooldan ühte moodi.
Tegelikult on nad kõik ühed lülikaktused!
alge

PostitusPostitas breky » Laupäev Juun 27, 2009 15:09

minul õitseb lehtkaktus enamjaolt kevadel,kuigi on juhtunud nii ka et teeb jõuludel mõne õie lahti.hetkel õitseb ta mul 11 õiega.
breky

PostitusPostitas lynnet » Neljapäev Mär 11, 2010 20:36

Niisiis mul on suur-suur mure ja vajan kellegi targema abi. Minul on mõistus otsas.
Mul on suur ja vana lehtkaktus. Minu juures on ta olnud ca 7a ja kordagi pole õitsenud. Eelmisel kevadel hakkas taim elama ja kasvatas muudkui uusi lehti jne. Nüüd siis paari kuuga on ta enamused noored lehed kõik ära mädandanud(?). Lähevad otsast kollaseks kuni siis alla välja ja siis muutuvad pehmeks ja lõdiks. Lisaks on lehed millegiga kaetud kohati. Hallikad. Just vanad lehed.
Kuna sellel taimel on mulle väga suur väärtus ja mäletus siis tahaks ta päästa. Mida peaks tegema? Ümber istutama, milline muld oleks parim?? Uuendama hoopis?
Kasvab ta mul koguaeg aknapeal kuhu paistab õhtupäike. Kastan kord nädalas ja vahest olen ka nats pikemaks ära unustanud ta...

Oleksin väga tänulik abi eest.
Lisasin ka pildid temast...
lynnet

PostitusPostitas ... » Reede Mär 12, 2010 09:12

Tegu võib olla mõne (viirus)haigusega või mullas oleva kutsumata külalisega. Mina lõikaksin taimelt ühe pealtnäha terve lehe, juurutaksin selle ja kasvataksin uue taime. Ehk õnnestub.
...

PostitusPostitas lynnet » Neljapäev Mär 18, 2010 18:57

nüüd siis tegin lillega nii, et võtsin ta potist välja. istutasin ümber. juured olid ilusad ja pahalasi ka ei olnud. lõikasin koledad lehed ära ja nüüd silmnähtavalt näha, et hakkab jälle kosuma. vahetasin tal ka asukohta ja mullaks sai õige lehtkaktustele mõeldud mulla.
mul ei ole kunagi see lill õitsenud aga nüüd paari päevaga on tekkinud talle ühele vanale lehele äärtesse karvased tupsud mis kasvavad. kas see võib vihjata sellele, et hakkab õitsema? :)
lynnet

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist