Orhidee mure!

Teemad, probleemid toataimedega

Re: Orhidee mure!

PostitusPostitas kristiilense » Kolmapäev Okt 07, 2009 20:28

Evy, ilmselt on Su taimedel mingi parasiit, püüa identifitseerida? Kui lehtede peal ega all ei tundu kedagi olevat, tasuks panna ööseks värske kurgi lõigud substraadile ja hommikul uurida, kes sööma suvatsesid tulla? Kurk tundub neid kõik ahvatlevat:)
kristiilense

PostitusPostitas kuivik » Kolmapäev Okt 14, 2009 18:33

Tere,
Mul on selline mure, et avastasin oma orhideelt mõni aeg tagasi villtäi ja teen hoolsalt viinasokke talle, nagu siit foorumist lugesin. avastan aeg-ajal uusi täisid, kuid asi pole enam nii hull nagu varem.
Nüüd on mul aga uus mure, õigemini vajan lihtsalt nõu. Kardan, et mu orhidee õievars sai kahjustada, kui täid seal ringi sibasid, nüüd hakkasid mõnede õievarre harude otsad kuivama ja see kuivamine levib järjest allapoole, ma usun, et see on täitsa normaalne ja kuivanud õievarred tuleks ära lõigata, kuid teisest otsast hakkas varrele lisa kasvama.
Siit ka minu küsimus - mida teha? Kas lõikan varre üldse maha, kuna õitsema ta ilmselt kohe uuesti niikuinii ei hakka, õied kukutas augusti lõpus.
Ette tänades,
teie kuivik.
kuivik

PostitusPostitas lillepille » Laupäev Okt 17, 2009 00:02

Lillepillel jälle mure8-) Ei taha küll tüüdata aga millest läheved orhideedel lehed punakaks nii alt kui pealt? Orhideed on akanalaual , praegu lõunapoolsel- valgust peaks piisama. Õhtul saavad ka natuke lisavalgustust. Ehk võib olla päeviti liiga jahe? 15 kraadi päeval, õhtuti on vist 20 ringis kui kütame..Samas lehed on ilused, õiepungi on kõik orhideed täis. Viimane kord igaksjuhuks ei pannud ka väetist, kastsin ainult vihmaveega. Punakas varjund on kõigil kuukingadel, eelmistel talvedel pole seda täheldanud. Mis toimub? Ehk muretsen niisama...aga siiski tänud siiski ette, kui kellelgi on viitsimist vastata.
http://pilt.delfi.ee/my_picture/7808315/
http://pilt.delfi.ee/my_picture/7808313/
http://pilt.delfi.ee/my_picture/7808319/
lillepille

PostitusPostitas toshi suzume » Laupäev Okt 17, 2009 01:49

ometi on taim sattunud soodsasse (valgesse) keskkonda - häis tingimusis kasvanud leht on alt laus punane (pimedas kasvanud lehel sellist värvi ei ole).
tekkinud häist tingimusis räägivad ka viimasel pildid näha olevad juurealged.
kummaline, võibolla pole see õige sõna, aga ei oska seiskohta võtta - pildil oleval taimel pole õhujuuri, julgen arvata, et substraat on keskmisest kuivem, ent samas piisavalt tihti kastetud, et taim saab nii vee kui õhu kätte substraadist. tihti sa kastad? piserdad iga päev? või on sul toa niiskusreziim keskmisest niiskem? kütad? ahjuküte? seega vist suht niiske keskkond.
lehed on OK - õievars näha - kõik OK.
väga ei viitsinud vastata, aga vastasin ikka ...
toshi suzume

PostitusPostitas lillepille l-mata » Laupäev Okt 17, 2009 09:03

Toshi suzume, suuret tänud vastamast. Õhujuuri neil hetkel tõesti pole aga neid on tulemas, millest ma siiski järeldan , et peaks nagu korras kõik olema.
Kastan kui pott tundub kerge ja juured juba natuke krimpsu tõmbunud ca 1,5- 2 nädalatagant. Aegajalt piserdan või niisutan lehti kui liigselt soe on. Kui aknalaual külmem siis ei niisuta. Tavaliselt olen uputanud aga hetkel kui õied on peal siis kastan ülevalt, liigse vee valan ära mis taldrikule jääb. Kütame ise ja meil on keskküte aga enamasti õhtuti. Vedasin täna sinna aknalaua ette ühe elektriradika ehk on kasu kui paneks hommiku pooleks natuke tööle.

Võibolla pablan siin liigselt sest kõigil kuukingadel tundub muidu ok olevat ja uued juurenupud ja õietipud tulekul aga ei anna rahu see punakas toon.
lillepille l-mata

PostitusPostitas nipi » Laupäev Okt 17, 2009 09:18

See punakas toon ongi kuukingadele omane värvus. Eriti kui tegemist on tumedate õitega sordiga. Ilusad ja terved taimed.
nipi

PostitusPostitas lillepille » Laupäev Okt 17, 2009 09:21

Jah, tõesti on need tumedamad sordid ja tumedamad kirjud. Tänud siiski, et närveldavat lillepillet rahustasite;)
lillepille

PostitusPostitas toshi suzume » Pühapäev Okt 18, 2009 01:49

see soodus niiskusreziim taimele ilmselt sellest õhtuti kütmisest tulebki - õhu jahtudes saab niiskust. mismoodi see konstruktsioonidele mõjub, ma siinkohal ei hüpotiseeri ...
toshi suzume

PostitusPostitas kristiilense » Teisipäev Okt 20, 2009 15:49

Lillepille, ega nad eelmise aastaga võrreldes rohkem valgust pole saanud? Sellist värvi on lehed siis, kui on tavalisest valgem, eriti päike tekitab sellise nn. "päevituse". Väga terved ja jumekad taimed, silm puhkab peal:)
kristiilense

PostitusPostitas lillepille l- mata » Teisipäev Okt 20, 2009 18:07

Nad on küll jah nüüd valgemas kohas. Panin nad lõuna poolsele aknalauale, praegu ei tohiks ju päikest olla mis liiga teeks. Kevadel on plaanis varjutama hakata sest tegelikult on see majas ainuke aken kus lillepotid kellegile ette ei jää. Nüüd pimedal ajal annan ka lisavalgustust ühe 28 w päevavalgustus toruga T 5 tüüpi. Seegi ei tohiks ju liigne olla....
lillepille l- mata

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist