orhideede tellimine vol 3

Teemad, probleemid toataimedega

orhideede tellimine vol 3

PostitusPostitas lipelgas » Teisipäev Apr 22, 2008 21:40

kevad on märkamatult kätte jõudnud - kuigi kannikas mätast veel ei kannata (või vastupidi :)). hakkame ettevalmistusi tegema.

teen elu pisut lihtsamaks ja maililistis on automaatselt need, kes eelmisel aastal tellisid. kuna vähemalt teist samapalju oli lihtsalt niisama palju kiibitsejaid, siis nii neilt kui ka uutelt huvilistelt ootan "sooviavaldust" mailile tellin.orhidee[ätt]mail.ee.

esimese tellimuse teeme soojenduseks mõnest äraproovitud kohast. täpsem info tuleb mailile nädala jooksul. asi toimib samuti nagu eelmisel aastal (uued huvilised leiavad infot eelmise aasta samast teemast kasutades otsingut).

kõik ettepanekud on endiselt teretulnud.
*************************************************************************************************************
http://www.orhideefoorum.com.
lipelgas

Re: orhideede tellimine vol 3

PostitusPostitas Poku » Neljapäev Apr 24, 2008 08:51

See on tore uudis. Jään infi ootama.
Poku

PostitusPostitas annamaria » Neljapäev Apr 24, 2008 09:16

See jah ammu oodatud uudis. Eelmise aasta taimed enamuses ilusad, muret tuli küll viimase sügisese tellimuse taimedega, mis kuskil kaua reisisid aga see pole mu indu vähendanud :)
Mina kasutan juhust ja uuriksin kohe, et mida täpsemalt tähendab see saksakeelne jutuke osade taimede juures Schwerteri lehel , mida omaks huviks hetkel uurin , arvutiga ei suutnud seda adekvaatselt ära tõlkida.
Achtung: Bei diesen Pflanzen handelt es sich um einen neuen Taiwanimport (10.12.2007). Diese Pflanzen sind ausdrücklich nur für erfahrene Orchideenliebhaber geeignet und müssen ggfs. erst noch bewurzelt werden, da diese gerade erst umgetopft worden sind oder noch dieses, spätestens jedoch nächstes Jahr in ein Rindensubstrat umgesetzt werden müssen (Moostopf).
annamaria

PostitusPostitas maalane » Neljapäev Apr 24, 2008 09:33

Peaks siis tõlkes kõlama umbes nii:
Tähelepanu:Need taimed on pärit uuest Taivaanist sissetoodud partiist(10.12.2007).Ja on mõeldud eelkõige kogenud orhideedekasvatajatele,kuna neid tuleb alles juurutada,sest nad on alles hiljuti ümber istutatud(kasvavad samblas) ja neid tuleks sellel aastal või hiljemalt järmisel aastal kooresubstraati ümber istutata.
maalane

PostitusPostitas annamaria » Neljapäev Apr 24, 2008 10:06

oh, tänan. Selgus majas.
annamaria

PostitusPostitas kiibitseja » Neljapäev Apr 24, 2008 13:09

minu tellimised on ära jäänud selle tõttu, et ei oska saksa keelt. tahaks ikkagi ju teada, mida tellin
kiibitseja

PostitusPostitas maalane » Neljapäev Apr 24, 2008 16:11

Usun,et kui lille nime otsingusse paned(google),leiad ka inglisleelset infot.
Kui miskit ikka silma jääb,saad alati ka siit küsida.Või kasvõi mulle privasse sõnumi jätta.Oma saksa keele oskusega ma just ei kiitle,sest eks ole palju juba unustatud,aga õppisin saksa keele eriklassis nii et põhilisest peaks aru saama.Eks väheke tudeerimist tuleb alati kasuks :)

Piilusin ka veidi sinna Schwerteri kodulehele.Sellel aastal hakkas igasuguseid huvitavaid dendroobiumeid silma.Peab neid nii palju ilusaid olema siis:?
maalane

PostitusPostitas Üksik » Teisipäev Apr 29, 2008 09:40

Lipelgas, kas minu meil tuli kohale? Käed juba värisevad.
Üksik

PostitusPostitas lilles » Teisipäev Apr 29, 2008 12:27

MIllal on loota infot tellimise võimaluste kohta ?
lilles

PostitusPostitas lipelgas » Teisipäev Apr 29, 2008 14:01

teade esimese tellimuse kohta on laiali saadetud. kui keegi on ilma jäänud, siis palun andke märku eespool toodud mailile. soovitan soojalt kõik konkreetse taime kasvutingimusi puudutavad küsimused esitada foorumis. esiteks vähendab see KKK-i ja teiseks on oluliselt suurem võimalus saada asjalik vastus (mitte, et ma ei tahaks, aga kõike ei jõua ja iga taimega ei ole ju kogemust.)
*************************************************************************************************************
http://www.orhideefoorum.com.
lipelgas

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist