K

Teemad, probleemid toataimedega

Re: Küsimused orhideede kohta :)

PostitusPostitas Sayonara » Neljapäev Okt 08, 2009 19:51

No nii.......nüüd olen siis ka ühe ilusa ja võimsa tsympa omanik.Küsiks siis paljud teist ,orhihulludest8-):D seda iludust on kodus uuesti õitsema saanud? Kui mul nüüd selle iludusega klappi on siis julgen juba Dracula-ga ka katsetada.
Sayonara

PostitusPostitas annamaria » Neljapäev Okt 08, 2009 20:40

Minul läks tsümbidium järgmisel aastal eriti võimsalt õide ja see andis tõuke, erinevaid variante koju tellida. Aga sel aastal ma ei näe õiepungi aga pole ka veel lootust kaotanud ja kui arvestada et eelmisel talvel oli 5 õievart siis ehk puhkab.
Seda kas te klapite saad küll vist ainult proovides aru :)
annamaria

PostitusPostitas lillepille l-mata » Neljapäev Okt 08, 2009 20:46

tänud Maalane ja Kristiilense heade soovituste eest. Üle- üldse olen siit foorumist saanud küllaldaselt häid mõtteid ja õpetusi. Kergkruusa peal on mul pisikene alus, et juurteni vesi ei tohiks mitte mingil juhul jõuda. Sambla järgi lähen nädalavahetusel, sooraba meil siin lähedal;)
Aga küsimus siiski selline, meil just õhtuti väga soe ja kuiv õhk. Kütame ju ise...kui õhtul näiteks natuke pritsida või lehti niisutada? Kuivaksid kenasti ära ja õhuniiskus oleks natuke suurem ka siis. Hetkel on õienupud tulekul, tahaks et ikka kenasti lahti läheksid.
Eks lisavalgustus tuleks kindlasti kasuks, uurin seda asja nädalavahetusel mis meil siin kaubanduses liikvel on. Olen arusaanud , et tavaline päevavalgustus lamp ei sobiks siis kas tavaline säästulamp või spets, taimelamp. Tegelikult suht tume teema pean veel harima ennast aga kõik nõuanded on teretulnud:)....ma suht roheline veel
lillepille l-mata

PostitusPostitas kristiilense » Neljapäev Okt 08, 2009 20:58

Toshi, minu jaoks on selline tehnika eluruumides hirmutav. Seni on taimed ilma hakkama saanud, vajadusel aurab neil vesi all olevast anumast. Präänik rääkis millalgi, et temal kattis õhuniisutaja kõik minnad miski valge (soola?) kihiga, esteelistel kaalutlustel ta siis loobus. Urmar lahendas selle probleemi miskite tablettidega ja tundub oma niisutajaga rahul olevat. Ehk nad ilmuvad välja ja jagavad muljeid? Täna saabus Currlini tellimus ja arusaadavalt nokitsevad kõik oma uute taimede kallal. Taas kord aitäh Lipelgale, kes viitsib organiseerida:) Väga kaunid ja tugevad taimed ka seekord.
kristiilense

PostitusPostitas Sayonara » Neljapäev Okt 08, 2009 20:59

Tänud annamaria, andsid lootust(tu).Loodan et klapime minu 34-nda sõbraga8-)
Sayonara

PostitusPostitas kristiilense » Neljapäev Okt 08, 2009 21:02

Lillepille, kahju, et just õhtul soojem on, aga küll taimed selle üle elavad. Õhtupoolikul pritsida vast ei maksaks, päevavalguse puudumisel on taime elutegevus aeglane ja märg olek teeks kurja. Lehtede (mitte ainult kahe ülemise, vaid kõigi) vahele jääv veetilk võib ööseks sinna jäädes seenhaigusi või bakteriaalseid mädanikke tekitada. Ei riskiks.
kristiilense

PostitusPostitas Kairo » Neljapäev Okt 08, 2009 23:54

Mul on öhuniisuti täiesti olemas. Selline väiksemat kasvu Biltema pingviin. Aurutan hommikust pärastlöunani, vahelduva eduga. Mingeid valgeid kihte pole tekkinud. Nähtavasti meie vesi on puhtam kui teie vesi :-) Ainus viga sellel pingviinil on see, et teda on väga sitt puhastada.
Kairo

PostitusPostitas lillepille » Reede Okt 09, 2009 19:16

Ega jah riskida ei tahaks, niigi olen oma katsetuste käigus suutnud kaks kuukinga hingusele saata:( ja ega vist ennem teiste sortidega ei katseta ka kui selles liinis saadab edu....mul on lisavalgustust vaja! Homme lambiotsingule ja soosse sammalt korjama:P

12 okt.
Niisiis käisin ja tõin sammalt, panin natuke orhideede pottidele peale ja olen hommikuti natuke pritsiga udutanud. Ostsin ka T5 tüüpi päevavalgustus lambi nende kohale 28 W , ise arvan, et natuke väheks jääb? Parem siiski kui mitte midagi....
Aga küsimus, et kui cambria juured on äää kadunud aga taim ise veel ilus kas siis tegutseda temaga nagu kuukingaga? lõikasin juured ära ja panin uude substraati juuri kasvatama kilekoti alla, ei tea kas õnnestub?
lillepille

Re: K

PostitusPostitas veridon » Pühapäev Mai 05, 2019 06:00

veridon

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist