K

Teemad, probleemid toataimedega

Re: Küsimused orhideede kohta :)

PostitusPostitas Kairo » Esmaspäev Okt 05, 2009 11:57

Anna sellel tytartaimel olla. Omadest kogemustest vöin öelda, et ajapikku vana taim köduneb körvalt ära.
Kairo

PostitusPostitas lillepille » Esmaspäev Okt 05, 2009 17:20

Mul ei andud ennem rahu kui kupatasin siiski lille potist välja ja tõesti juured on suht viletsas olukorras:( Lõikasin vanad koledad juured ära, raputasin peale kaneelipulbrit ja istutsain need kaks uude koorepurusse.
Ei kastnud vaid tõmbasin lihtsalt kilekoti peale, et natuke niiskust säilitada...loodan, et saab asja.
lillepille

PostitusPostitas lillepille » Esmaspäev Okt 05, 2009 17:29

Kas võiksin selle kilekotis lille nt. tõsta veega kaetud kergkruusa peale, et juured vett ei saaks, lihtsalt niiskuse mõttes? Lehti niisutaks pintsilga jne. Saan aru, et ujutada neid kohe ei tohiks?

http://pilt.delfi.ee/my_picture/7724057/
lillepille

PostitusPostitas Kairo » Neljapäev Okt 08, 2009 09:01

Siin kuskil keegi kysis internetisaitide kohta, kus on kasvatajatele selgeid tingmärke. Leidsin yhe sellise lihtsa ja selge: http://www.cameleonorchidee.nl/index.jsp?w=1662&p=1140&l=en&sort=1148&isj=true&&ss=true
Kairo

PostitusPostitas maalane » Neljapäev Okt 08, 2009 09:16

Mul ka tekitatud üks lillealus kergkruusaga kuukingadele,kuna seal toas,kus nad asuvad on kütteperioodil väga kuiv õhk.Enda arust on kergkruusa päris korralik kiht.Aga kui vee alla valan,siis kipub see aurustumisel ikka poti alt aukudest liigselt substraati imbuma nii et alumised juured kippusid juba pruunikaks minema.Nii et sellega tuleb ka ettevaatlik olla.

Paar nädalat võid ümberistutatud taime kastmisega ettevaatlikum olla,Pärast võid jälle tavapäraselt kasta.Niiskuse hoidmiseks oleks väga hea ka turbasammal substraadi pinnal.See soodustab ju ka uute juurte kasvu.Veekandik hoiab just lille alumise otsa liiga märjana kogu aeg,mis niigi kuivuse alla ei kannata.

Selline minu kogemus ja arvamus.
maalane

PostitusPostitas kristiilense » Neljapäev Okt 08, 2009 11:16

Maalane, veekandik kergkruusaga on Sul tegelikult väga hea võte. Liigniiskuse vastu aitab, kui taim on kergkruusa peal alustaldriku või ümbrispotiga. Siis on ta ümber meeldivalt niiske keskkond, juured aga püsivad täpselt nii kuivad või niisked kui soovid.
kristiilense

PostitusPostitas maalane » Neljapäev Okt 08, 2009 12:29

Jah,alustaldrik või ümbrispott oleks lahendus. Ise selle peale ei mõelnudki,kuna siis ei mahuks enam lilled ära:)
Eks olen lihtsalt ettevaatlik.Kogemust mul kah juba nii palju on,et silm märkab kohe, kui miskit nihu hakkab minema .Praegu seisab see kandik mul enamuse ajast kuivana.Kuna taimi rohkem koos,peaksid nad ka kuigipalju niiskust teineteise ümber hoidma.
maalane

PostitusPostitas kristiilense » Neljapäev Okt 08, 2009 12:44

Maalane, kui kõik oma taimi sellise pilguga jälgiks, oleks meil Eestis troopiliste taimede - ja mitte ainult - paradiis:)

Mul on pisikesed tited puhtal klaasvaagnal, milles pidevalt vesi sees (paar cm). Tittedel omakorda on tillukesed klaaspotid , nii et väga armas nukutuba moodustub. Lamp pea kohal, niiskust küllaga:)

Ühel kuukingal, millel on tohutu õhujuurte puhmas kasvanud, on samuti all personaalne veega klaasnõu. Need õhujuured on vähemalt 4-5 aastat vanad ja kasvavad aastaringselt, v.a kütteperiood. See katse lükkab ümber kuskilt loetud arvamuse, et potistatud kuukingade juurtel on paariaastane elurütm ja nende surm on teatud aja järel paratamatu. Järeldasin, et kui juured saavad piisavalt õhku, on nad pea igavesed. Substraadisisesed juured surevad enamasti liigniiskuse tõttu. Katse jätkub.
kristiilense

PostitusPostitas maalane » Neljapäev Okt 08, 2009 13:08

kristiilense-nähes,kui populaarsed orhideede teemad ka siinses foorumis on,paistab et oleme sinnapoole teel:)

Igal juhul panen Sinu antud väärt nõu tallele.Kes teab,kuna tarvis võib minna:)
maalane

PostitusPostitas toshi suzume » Neljapäev Okt 08, 2009 16:39

ehk on varem juttu olnud, ei otsi, aga kuidas oleks õhuniisutiga orhideedele keskkonna loomisega?
toshi suzume

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist