K

Teemad, probleemid toataimedega

Küsimused orhideede kohta :)

PostitusPostitas potsu » Pühapäev Apr 01, 2007 12:16

Siin foorumis on palju orhideede harrastus kasvatajaid. Mind huvitaks, kas teie olete keskendunud kindalale orhideede liigile, mis vajaksid samu kasvu tingimusi või suudate te luua igale ligile erinevad kasvu tingimused ja kas nad kasvavad teil toas või kasvuhoones. mina olen alles algaja, sest koju tõin endale alles sel kevadel 4 kuukinga, 2 dendrobium, 1 cambria, ja ema juurest suviseks puhkuseks 2 tsümbiidium :D . ise elan maal ahju küttega majas. hea oleks, et kogenud kasvatajad annaks nõu ja soovitusi.
potsu

Re: Küsimused orhideede kohta :)

PostitusPostitas Kukimuki » Pühapäev Apr 01, 2007 18:02

Minul on mitut liiki orhideesid- nii on ilusam vaadata ka siis kui õisi pole. Mõnda liiki on ka mitu taime. Üldiselt mulle meeldivad erinevad taimed ja see on omamoodi väljakutse, et kas ja millega saan hakkama. Erinevatel liikidel on erinevad vajadused aga erinevad kasvukohad kodus pakuvadki erinevaid tingimusi- külmalembelisemad paigutan talvel avatava akna osa lähedale. Soojalembelisemad kasvavad jälle kummutil ja toaõhu käes jne.
Kukimuki

PostitusPostitas kristiilense » Pühapäev Apr 01, 2007 19:35

Täpselt nagu Kukimuki ütles, erinevate liikidega on huvitavam. Valin taimed ilmakaarte järgi. Väga jahedalembelisi ei kasvata, ülejäänud on nõuetele vastavalt paigutatud. Orhideed kohanevad kõigega, kui just väga jämedaid vigu ei tee.

Sinu taimedest keegi erilist päikest ei taha, aga kasvukoht võiks valge olla. Kas siis päikesepoolses toas aknast eemal või hämaramas ruumis aknalaual. Cymbidium võiks suve aias veeta, sellest on siin foorumis kirjutatud küll.
kristiilense

PostitusPostitas Kairo » Pühapäev Apr 01, 2007 22:03

Potsu - kui sul on dendro nobile, siis sellegi vöib suveks öue viia.
Nöustun eelpooltooduga. Erinevate liikide, eriti kui need on rääbistena kusagilt päästetud, on palju huvitavam kui öitsvate nö 'tavaliste orhideedega' (ehk phaledega). Yldjoontes tasub valida sellised, milledele on tingimusi pakkuda. Mulle on millegipärast neid kattikseid siginenud rohkem kui teisi :-) Uusim 'ljaljushka' on Taimaast toodud cleisostoma, mille täpsem nimi selgub kunagi öide minnes. Mul on väiksematele ja hellematele terraarium, suuremad elavad symbioosis Biltema pingviiniga (Biltema pingviin - öhuniisutaja). Suvel on enamjaolt köik kasvuhoones vöi öues.
Kairo

PostitusPostitas elly » Esmaspäev Apr 02, 2007 12:01

Ahjuküttega majja sobivad hästi cymbidium, coelogyne, dendrobium nobile jt jaheda või mõõduka temperatuuriga kasvukohta eelistavad orhideed. Phalaenopsis vajab toasooja kasvukohta. Mina alustasin cymbidiumidega, nad on mu lemmikud siiani, kuigi nende kõigiga ei ole ühist keelt veel saavutanud. Kaheksa aastat tagasi lisandusid kuukingad, edasi riburada pidi teised. Nüüd on mul orhideesid 30 liigist. Ostmisel lähtun õitest, kasvutingimustest ja internetist saadud infost taime kasvatamise raskuse kohta. Olen ostnud erinevid liike, et katsetada, missugused minu pakutavate tingimustega sobivad, sest loetud informatsioon ei vasta sageli tegelikkusele. Nii peetakse dendrobium kingianumi väga lihtsalt õitsvaks ja kes temaga hakkama ei saa, ärgu üldse orhideedega tegelgugi. Minul dendrobium kingianumi liik küll ei õitse. Samas õitsevad teised, näitseks bulbophyllum 2 korda aastas Vandat mul ilmselt ei õnnestugi kasvatada, õitseda ei taha katleiad ja osa dendroobiume. Ilmselt võtab veel aega, et õige sortiment välja selgitada.
elly

PostitusPostitas Kairo » Esmaspäev Apr 02, 2007 21:06

Elly - mul on olnud kolm d.kingianumit, kaks looduslikku ja yks mingi hybriid. Hybriidist pole kindel, väljanägemine meenutab d.Berry 'Odat'. Looduslikud surid päris kiiresti välja, öitsemine jäi unistuseks. BerryOdal on öiesilmud olemas juba eelmise aasta augustist, aga siiani pole see yhtki neist korralikult valmis saanud.
Kairo

PostitusPostitas lipelgas » Esmaspäev Apr 02, 2007 21:24

mul õitsesid sel talvel mõlemad - valge ja roosa. ja vat ei oska öelda, mis talle meeldis. valgust oli keskmiselt, temperatuur - ei soe ega külm. no see vast on ikka algaja taim :)

aga teemast: ikka segu on huvitav. õnneks leidub nii sooja kui jahedat kui päris külma, nii poolhämarat, valget kui suisa päikeselist kasvukohta. iga uustulnuk ei ole kohe nii ilus kui tahaks ja vahel viskab mõni lusika nurka kah, aga ei see tagasi hoia :)
*************************************************************************************************************
http://www.orhideefoorum.com.
lipelgas

PostitusPostitas elly » Teisipäev Apr 03, 2007 10:05

Osa dendrobium kingianumi hübriide on tõesti väga kasvatajasõbralikud. Maalaselt vahetusena saadud D kingianumi hübriidi keiki hakkas õitsema toatemperatuuril edelaaknal kasvades, loomulikult olin meeldivalt üllatunud. http://www.kkk.ee/coppermine/displayimage.php?pos=-175 Suur tänu Maalasele.
elly

PostitusPostitas maalane » Kolmapäev Apr 04, 2007 09:59

Selle keiki õitsemahakkamine oli ka minule väga suur üllatus,sest vahetus sai tehtud alles sügisel,mil ta ka emataime küljest ära naksasin.
Minul samuti õitsesid sellel talvel mõlemad kingianumid-nii roosa kui valge.Valge kasvatab praegugi siis kolmandat õievart.
Üldiselt on ikka huvitav erinevate liikidega katsetada.
maalane

PostitusPostitas potsu » Kolmapäev Apr 04, 2007 21:32

Suur tänu julgustamst mind. Ja kui tekib muresi, siis küsin. Esialgu õitseb ainuld üks kuuking üle jäänutel on alles pungad lahti minemata. Taimed sai ostedud ilma nimeta ja õiteta kui hakkavad õitsama, siis hakkan uurima mis sordid on.
Kevaded ja päikest kõikile.
potsu

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist