Millised on parimad koduõmblusmasinad (meistri näpunäited)

Käsitöönõuanded, -materjalid jm.

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad (meistri näpunäite

PostitusPostitas master » Pühapäev Nov 23, 2014 12:17

Tere Helila

Kõikide tundemärkide järgi võib otsustada,et süstik on paigast ära.See on ka Veritase tüüpviga kui süstiku kinnituskruvid pole korralikult fikseeritud.Kui kangast ei vea edasi,siis on enamlevinud asjaolu,et hammastike vahed on tolmukitti täis ja differ ei tõuse pisteplatest kõrgemale vaid peksab vastu platet.Üldiselt soovitan selle probleemiga pöörduda profi poole.Põlveotsas tegijad ei saa sellega tihtipeale hakkama.Hetkel ma ei tea kus kanti elate,muidu oskaksin meistrit soovitada.See peaks olema mitte rohkem kui poole tunni töö.

Terv.master
master

PostitusPostitas Helila » Pühapäev Nov 23, 2014 13:23

Tere master!
Elan Rapla maakonnas, aga saan masina toimetada nii Tallinna kui Pärnu poole, kui vaja, muude piirkondadega natuke keerulisem.
Helila

PostitusPostitas master » Esmaspäev Nov 24, 2014 10:08

Tere taas Helila

Kui masin on võimalik toimetada Tallinna,siis soovitaksin soojalt Vahur poissi Veimexist Kadaka tee 44
http://www.veimex.ee/
Kui helistate talle ette,siis olen kindel,et asi tehakse ära ootetööna.

Terv.master
master

PostitusPostitas maurus » Laupäev Dets 06, 2014 22:56

Tere, Master! Pole Teile ennem kirjutanud, aga nüüd olen hädas :| Nimelt on mul vana-vana, aga väga hea Singer, käsimasin. Õmbleb tõesti kõike, nahka ja teksat, sametit ja siidi. Ma ei ole suur õmbleja, aga siiani on ta mind ja minu ema ja vanaema auga teeninud. Nüüd aga juhtus selline lugu, et ükskord õmmeldes juhtusin "sõitma" nööbi otsa, midagi katki ei läinud, aga kui nüüd õmblema hakkan, siis saan õmmelda umbes 2-3 cm ja ülemine niit läheb katki. All on ümmargune pool ja alumine niit jookseb ilusasti, aga ülemine niit katkeb. Proovisin oma tarkusest pingutada natuke niiti, aga tulemusteta.
Milles võiks viga olla? Jõulud tulekul ja mul oleks oma lemmikloomadele madratsikatteid õmmelda vaja, aga ei saa, ma nii õnnetu kohe!
Äkki oskate aidata.
Aitäh ette. Maurus
maurus

PostitusPostitas master » Pühapäev Dets 07, 2014 11:22

Tere Maurus

Vahetage nõel uue vastu.Arvatavasti on see nüri ja kõver.

Terv.master
master

PostitusPostitas Tike » Esmaspäev Dets 15, 2014 11:47

Tere Master!

Olen siin lugenud ja mida rohkem loen seda rohkem segadusse lähen. Plaanis on soetada tikkimisõmblusmasin, mille hind jääks max 1000- 3000 vahele. Õmblen ja tikin müügiks. Siiani olin arvamusel ,et ostaks Bernina B560 või B580 ,kuigi kaalusin ka Janome MC9900 või Mc12000 vahel, kaalukausile jäi siiski Berninad, kuna Janomedel siiski pealtlaetav horisontaal pöörlev süstik ,mille pooli pesa ka väidetavalt plastikust. Kuid siit foorumist lugedes sain aru, et Bernina tootja võib hoopis olla Janome. Kumba siis eelistada, sest kaalukausile võiks asetada hinna poolest siis ( kui võrrelda eraldi neid) Bernina B560 ja Janome Mc 9900 ( mis on tunduvalt odavamad), kuigi ka sellel Janome mudelil pealtlaetav. Polegi leidnud ühtegi Janome tikitavat masinat, mis oleks altlaetav . Kas ikka need kallimad mudelid ikka on paremad ? Aa lugedes tundus mulle, et Berninal on tikkimisprogrammid ja tarkvara juba sees aga Janomel tuleb juurde osta. Äkki Master tooksite mulle rohkem selgust majja, kuna ise ikkagi suht võhik sellel alal veel. Kuid vaja oleks ikkagi masinat ,mis peaks vastu ja annaks mulle arenemisvõimalust ka siis ,kui asi juba käpas.

Tike
Tike

PostitusPostitas master » Esmaspäev Dets 22, 2014 11:39

Tere Tike

Vabandan,et viivitasin vastusega-jõulumöll on röövinud aja.
Valikute tegemine on üsna raske kuna vastamisi on kaks hiidu.Kui nüüd peaks ise ostma tikkimismasina ome naisele, siis kaldun arvama,et vaataksin midagi Bernina mudelivalikust.Miks see nii on, oleks pikalt seletada.
Seniks aga soovin Teile kaunist jõuluootust!

master
master

PostitusPostitas Sirka » Neljapäev Jaan 08, 2015 18:36

Tere Master,

Olen samasuguse valikute probleemi ees, kui Tiki-gi.
Jah tean seda pooli paiknemise teemat. Kuna Eestimaal Bernina suht õnnetult vähe esindatud ( 5-da seeria tikkimismasinat (580)kohapeal polegi) jäi valikusse:
2 masinat: Janome MC9900 ja PFaFF Creative 3.0
Täitsa õnnetu ja nõutu kohe, kuna pole tikkimismasinat ka varasemalt olnud.
Igasugune nõuanne kuluks ära.

Aitähh!
Sirka

PostitusPostitas master » Reede Jaan 09, 2015 09:56

master

PostitusPostitas Sirka » Laupäev Jaan 10, 2015 13:22

Tere Master,

Jaa see on leitud- googeldamisoskus üle keskmise ;)
paraku see ju kui lille nuusutamine läbi gaasimaski- kui reaalselt masinat "näppida" ei saa.
Sirka

Mine Käsitöö

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist