Kõrvetised

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Re: kõrvetised

PostitusPostitas Pambuke » Teisipäev Mai 27, 2008 19:09

mul ka jubedad kõrvetised pidevalt. ravimitega rikuti mul magu ära ning stressi ja muredega lööb asi pidevalt välja. ainuke ravim mis mind aitab on raniperl. ei oska õelda kas seda müüakse ka käsimüügis v ei aga mulle kirjutab arst neid välja...
Pambuke

PostitusPostitas toshi suzume » Reede Mai 30, 2008 13:06

raniberl toimeaine on ranitidiin. see on tänaseks selline vanaaegne ravim. moodsam (tõhusam) on omeprasool ning kõige moodsam (tõhusaim) on esomeprasool. viimane on päris kallis, sest odavaid analooge veel ei ole. aga soovitan soojalt kuuri ühe või teise moodsamaga. võin kinnitada, et erinevalt ranitidiinist andsid nende kuurid pikaajalise toime.
ranitidiin on saadaval ka käsimüügis - 75mg tabletina; raviannused on 150 ja 300mg.
toshi suzume

PostitusPostitas trumm » Reede Mai 30, 2008 23:58

stress teeb palju paha jah, seda tasuks ohjes hoida - mõtlemise muutmine, piisav liikumine, lõõgastus (mitte alkohol!) jne - need aitavad organismi ja psüühika tugevamaks muuta ja stress ei pääse kahju tegema

mind kunagi nooruses aitas ranitidiin väga tõhusalt - tollal suurt muud polnud -almagel a ja ranitidiin -ja ma sain maohaavandist lahti. süüa ei saanud pikka aega suuurt midagi peale keedetud kartuli ja kartulikeeduvee :).
trumm

PostitusPostitas toshi suzume » Laupäev Mai 31, 2008 23:24

trummi noorus pidi seega olema peale aastat 1993.
toshi suzume

PostitusPostitas alma » Laupäev Mai 31, 2008 23:47

Laulmine aitab ka väegade häste stressi vastu..(tu)

"..olin noor, ei teadnud veel siis (tuhk ja tolm)
aaaaasta hea oli üheksakümmend kolm...
Olin noor, ja ainuke viiiiiiiiiiis
mis kõlas huuulil siiiiiiiis (tuhk ja tolm)
aaaaaasta üheksakümmend kolm
oli... "
alma

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Juun 02, 2008 12:43

nojah, kuigi mu noorus algas mõnevõrra varem, ma siiski seda peale 93.a. aega pean ka veel nooruseks ikka :)
kuigi ranitidiini siis apteegist ei saanud.. ikka ainult tutvuste kaudu :)
trumm

PostitusPostitas Pambuke » Kolmapäev Juun 04, 2008 19:42

hetkel kasutan ikka seda raniperli. see on see mis arst mulle välja kirjutab ;) ka mul oli mingivahe kui ei saanud muud süüa kui piimasuppi ja üldse aind piimatooteid :( aga ptüi-ptüi-ptüi enam ei ole selliseid olukordi olnud. hetkel pole ka pikemat aega pidanud tablette võtma.
Pambuke

PostitusPostitas Pidevad kõrvetised » Kolmapäev Jaan 26, 2011 17:18

Mul siis sama mure.. 10 aastat juba. Kord rohkem, kord vähem. On ka kaksteistsõrmiksoole haavand olnud või praegugi.

Pidevalt on probleeme olnud tühja kõhuga, kuid viimasel ajal see enam tunda ei anna. See peaks või andis ka tunda vist paremal pool.

Nüüd viimased paar kuud on aga tuim tunne olnud vasakul ja viimased nädal ikka korralikult kolmnurgast püsivalt "põletanud".

Olen ka lugenud kõiki erinevaid arvamusi, kuid midagi väga konkreetset siiski pole kuskil kirjas...

Näiteks mõni räägib, et tules juua sooaja vett mega, teine jälle laidab maha, sama porgandiga. Kapsaski kahjulk, kuid kuskil jälle soovitati kapsamahla tarbida. Veel sama värk piimaga, jogurtitega.

Keegi põhjalikult oskab soovitada, mis sobib ja mis mitte.
Pidevad kõrvetised

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Laupäev Jaan 29, 2011 21:40

Kuna põhjused võivad olla erinevad, on ka soovitused erinevad. Kõige parema vastuse annab loomulikult gastroskoopia. Kindlasti on kõrvetiste puhul vastunäidustatud rasvased, vürtsikad, hapud, praetud toidud. Samuti kohvi, gaseeritud joogid, alkohol, suitsetamine, kummargil mingite tööde tegemine jne jne. Samuti peab jälgima tarbitava toidu kogust. Parem süüa tihedamalt väiksemates kogustes. Need oleks siis üldised nõuanded. Konkreetse abi saamiseks on muidugi vaja pöörduda arsti poole.
kunksmoor1005

PostitusPostitas Pidevad kõrvetised » Kolmapäev Veebr 09, 2011 11:27

Kahjuks on arst selline nagu on.. lisaks paljud ei sovigi arstile minna. Ise lähen paari nädala pärast mõõka jälle neelama.

Kindlasti loeb neid teemasi ka mõni pädevam inimene ja ehk leiab aega vastata?!

Netis on kõikjal väga tagasihoidlikult räägitud antud teemast, kuid keegi võiks siiski põhjalikult teema lahti arutada. Sellisest põhjalikust infost oleks paljudele abi.

Mida näiteks võib süüa ja mida mitte - see kõik on üsna tagasihoidlikult kirjeldatud.

Puuviljad ja juurviljad? Ägedate kõrvetiste puhul on need kõik ebasobilikud? Vähemalt toorelt? Kaunalised ja pähklid ning kapsas eriti?

Keedetult on mõni neist kasulik ka? Äkki lausa ravivalt?

"Legendi" kohaselt pidavat Värska leevendama/ravima?! Seegi ju kergelt aga gaasiline?
Pidevad kõrvetised

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist