Kõrvetised

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Kõrvetised

PostitusPostitas liisbet » Neljapäev Juul 27, 2006 19:29

Ei ole varem probleemiks olnud, ent viimased paar päeva on seis selline, et ei ela ega sure ...
Rennie-tabletid koduapteegis olemas.
Tean, et abi saab söögisoodast. Ent seda ma küll tarvitada ei tahaks.
Millisest toidust loobuda?
Millist eelistada?

Kes viitsib ja vaevaks võtab üles lugeda kasuliku/kahjuliku (toidu) ... juba ette tänulik mina :)

PS
Veini tarvitan ikka paar-kolm korda nädalas; ja sellest loobuda ei tahaks :P
liisbet

Re: kõrvetised

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Juul 27, 2006 19:51

Kõrvetiste kodukas: http://www.korvetised.ee/ ;)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas liisbet » Neljapäev Juul 27, 2006 20:16

minu puhul võivad ainsad põhjused olla vaid nimetatud veinikorrad + hommikune kruusitäis musta kohvi+klaas apelsinimahla... sel juhul nuuks.
veel suurem on mu nuuks kui loen soovitatud toiduaineid... Saingi juba veidi liha luudele -> peale juurikate järamist ja lahja leemekese lürpimist jääb minust vaid mälestus...
=> tänan mYgri.
liisbet

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Juul 27, 2006 20:31

liisbet Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> -> peale juurikate järamist ja lahja leemekese
> lürpimist jääb minust vaid mälestus...

Aga väga ilus mälestus!
:)

[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas mrt » Neljapäev Juul 27, 2006 23:35

oda, noored, las nüüd kõrvetistega aastakümneid võidelnu ka targutab:

kui tahad kohvi, veini, apelsinimahla edasi juua ja kõrvetiste all mitte kannatada, siis ainus viis asja lahendada on ravida - viidatud leht viib lõpuks arsti juurde ning sealt peaks saama retsepti nexium (esomeprasool) nimelisele ravimile - see on antud hetkel parim, mis saada, järgmiseks hää on omeprasooli preparaadid, siis zantac (ranitidiin) kihisevad tabletid, siis muud ranitidiinid; rennie on sümptomaatiline ja selle ainus hää omadus on kiire toime (lisaks sellele on UK's sellel nüüd ka näidustus premenstruaalse disorientatsiooni raviks ;))

nexium on suht kallis, aga üks kuur (oli vist kaks nädalat) aitab vähemalt pooleks aastaks.
kui miskil põhjusel ei taha tohtre manu minna, siis zantac 75 (ranitidiin) on ka käsimüügis saada - ma seda kombineerisin renniega - renniest kiire toime, zantacist ravi. käsimüügis on miskit muud ranitidiini ka 75mg tabletis saada.

söögisoodat ära küll kasuta - kõik nimetatud ravimid on ohutumad (rennie ohutuim - see ju kriit).
mrt

PostitusPostitas liisbet » Reede Juul 28, 2006 00:30

tänan soovitamast!
rennie avastasin seoses rasedustega. muul ajal pole nagu vaja olnudki. nüüd aga... hakka või uskuma järgmist:
mrt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> näidustus premenstruaalse
> disorientatsiooni raviks )

kommenteeriks nii et
orientatsioon mul igatahes on... harva... menstruatsioonide vahel tarvitan ka ... aeg-ajalt... nn orientatsiooni... khm... kõrvetisi ei tekita... igatsugu muid kõrvetavaid muresid leevendab/kõrvaldab aga täiega...
aga premenstruaalne? disorientatsioon? .... eee ... tunnistan, et - esineb minu puhul ka; aga et kõrvetiseravimist saab abi sellegi puhul - VAU! igatahes. tänan oma perekonna nimel, kes kord kuus koduse fatamorgaana ohvriks langevad ent - see vist teine teema...

Ei teagi, mis praegu juhtus. Toitun normaalselt. Rasvast ei söö. Äädikat, ketshupit, soolast jm ei tarvita juba 15 aastat... Hapu? no mahl ja vein ongi ainsad hapuliigi esindajad...

Tänan mrt! :) oskan nüüd sobiva ravimi soetada.

Aga toidusedel?
Mida eelistada?

mYgri igatahes ootab minust juba ilusat mälestust, aga seda rõõmu ma talle veel pakkuda ei saa...
Niiet - mida kõrvetiste puhul sööma peaks?
liisbet

PostitusPostitas mrt » Reede Juul 28, 2006 00:56

sorry: vist mäletan valesti - võibolla oli see menopausi vaevuste leevendamine ...

vanasti oli nii, et need mehed, kes enam viina juua ei saanud, jõid vana tallinnat ;) et tegi vähem kõrvetist.
piim pidada hää olema - soovitatakse koguni kõrvetiste sümptomaatiliseks leevendamiseks ... külm vesi on ka hää ...

a muidu võib süüa kõike, mis kõrvetisi ei põhjusta ;) see tähendab, kõike, mida väga ei taha ...
mrt

PostitusPostitas liisbet » Reede Juul 28, 2006 01:21

menopaus? ... oups! ... no NII vana ma ka veel pole
mida ei taha? ... ei taha silku ja kartulit! ei taha plovi/pilaffi... ja (kleepekatest)viinast loobun ka. kui just pole seda tilgake suure klaasi põhjas + rohkelt jääd ja apelsinimahla... muud söön küll.

niiet... kui liisbeta enam ei kommi, siis teate, kus olen - ripun hambaidpidi varnas
liisbet

PostitusPostitas lilleke » Reede Juul 28, 2006 08:43

Tulin just vanatädi juurest,kes lasi mul iga päev poest pakki paar vahukoort tuua.Pidi väga hästi kõrvetamise vastu aitama.Ja just vahukoor- kohvikoor polevat nii hea "tulekustuti".Olla seda kuskilt raadiost kuulnud ja nüüd käib aiana külmkapi vahet.
Seega ei peaks kõhnumise muret ka enam olema
lilleke

PostitusPostitas Mirjam » Laupäev Juul 29, 2006 03:15

Aga tee mulle, lollile selgeks, miks peab üks kena noor naisterahvas endale mingit veinilurri paar korda nädalas sisse kallama? Et "pööningut" segi lüüa? Ja sellise sagedusega! See vihjab juba sõltuvusele.
Mul tekivad kõrvetised juba poes lauaveinide riiuleid nähes.

Ja kui Sa mulle lubad, et enam veinilurri ei joo, ütlen väga hea vahendi kõrvetiste raviks.

Mirjam

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline