ja loodame, et sind siin rohkem ei n

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: ja loodame, et sind siin rohkem ei näe

PostitusPostitas toshi suzume » Laupäev Okt 24, 2009 00:08

follow the white rabbit
toshi suzume

PostitusPostitas trumm » Laupäev Okt 24, 2009 12:20

inimene ei tee mitte kunagi kellelegi haiget, kui tal endal valus või hirmus ei ole. mõni muidugi ei tee siis ka teistel haiget, sest ta saab aru, mis toimub.
trumm

PostitusPostitas toshi suzume » Laupäev Okt 24, 2009 12:43

tükk aega mõtlesin, et kas ma pean seda ütlema või mitte, aga ma arvan, et siiski pean ütlema.

siinses kontekstis mõistan käbi käitumise tingimusteta hukka.

a) põhjendusteta sellist vahtu pritsida on vähemalt ebaviisakas kaasfoorumlaste suhtes;

b) inimesed teevad vigu, inimesed muutuvad, inimesed vahest ei mõista teisi;

c) ...

praeguse intsidendiga on käbi kaasfoorumlasi arvestamata käitunud vähemalt ebaviisakalt.
toshi suzume

PostitusPostitas trumm » Laupäev Okt 24, 2009 14:40

toshi

juhtub. ma ei saa öelda, et ma käbi teguviisi heaks kiidaks, kuid samuti ei mõista ma seda hukka.
(ka ei saa ma öelda, et ma ise alati viisakas olen :) või erilist mõistmist ilmutan :) )

aga hukka mõista on kõige lihtsam... mõista palju raskem
aga paranemine saab alata peale mõistmist

üldse on see teiste üle kohtumõistmine väga libe tee.... ja midagi head sest ka ei sünni. kahjuks.
trumm

PostitusPostitas toshi suzume » Laupäev Okt 24, 2009 15:25

käbi käitumine häiris mind totaalselt ... ja ma kardan, et ma polnud ainus. mul reeglina pole kellegi vastu midagi ... ja inimesed on erinevad. aga et üks kodanik võtab teist kodanikku ilma teistele osapooltele arusaadavatel asjaoludel lihtsalt maa sisse tampida ... vat sellise käitumise mõistan totaalselt hukka.
veel hullem - käbi leiab, et tema ainuisikuliselt võib määrata, keda ta siin foorumis tahab näha või mitte. mina küll tahaksin liisbeti siin kohata.
toshi suzume

PostitusPostitas trumm » Laupäev Okt 24, 2009 15:31

siis sina ütle, et sina tahad liisbeti näha.
ma arvan, et tegelikult ongi igaühel õigus ainuisikuliselt öelda, keda ta tahab näha v mitte. samas ei pea keegi sellest juhinduma.
ja olgem ausad - käbi julges seda siiski kõigi nähes avalikult teha. tal oleks ju palju lihtsam olnud argpüksi komber privas sussutada.

ja kui ei saa aru, mis konkreetselt kahe inimese vahel on.... siis sellest saab ju ometigi aru, et tühja koha pealt ei sünni midagi... ja et inimene teeb nii ainult siis, kui tal on väga valus. ja kui tal on valus, siis ei käitu ta ratsionaalselt. ja kindlasti ei aita siis see, kui leidub kõrvalt näpuga näitajaid.

sellisel juhul on kõrvalseisjatel, ma arvan, tark olla vait. kui aidata ei oska, siis on targem mitte sekkuda. ma arvan. mitte tulla ühte poolt hukka mõistma või muul viisil pooli valima. eriti siis, kui asi juba vaibub.. milleks see? kui söed juba kustumas, võtta ja uuesti hagu anda?

mis eesmärgil?
trumm

PostitusPostitas juta230 » Laupäev Okt 24, 2009 16:01

Mulle tunuds see käbi sajatmine nagu võsareporteri sündroom. St inimene ei saagi enne teada, kui paha ta kellegi jaoks on olnud, kui ükskord Peeter Võsa kaameratega ukse taga.
Tahaks loota, et kui kellegi minu teadmata midagi minu vastu käärib, siis sellest ikka enne päevavalele tulekut ise ka teada saaksin.

Ja see, et vanasti kogu küla ühe jõe ääres oma musta pesu pesi, tuli sellest, et kanalisatsiooni ja veetrasse polnud ja külas oli kahjuks ainult üks jõgi. Polnud muud valikut. Aga meile on siin foorumis ometi privamine siiski tarbe pärast, mitte ainult ilu eesmärgil.

Aga noh, mis targutaja mina siin ikka olen. Kui ma ka asjasse segatud oleks, näeks võibolla ka asju hoopis teises valguses. Näiteks pilvekese teemas kees minul ka vererõhk üle ääre8-)
juta230

PostitusPostitas toshi suzume » Laupäev Okt 24, 2009 20:19

topeltmoraal?

poolte valimine - millisest minu väljendusest võiks aru saada, et ma üht või teist eelistan?

ma ütlesin avalikult välja, mida arvan; see, et ma käbi käitumise hukka mõistan, ei tähenda, et ma käbi hukka mõistaksin ja/või liisbeti väidetavat käitumist õigustaksin - mul ju puudub vähimgi võimalus selles asjas seisukohta võtta. emotsionaalne spontaanne puhang - jah, kõigil juhtub, aga järjepidev sõim?

kui on õigustus käbi eespoolsele käitumisele, siis ehk leidub ka liisbeti tegudele? äkki tema käitumine ei sündinud ka tühja koha peale?

ma ei tea asjaolusid ja ei tahagi teada.

kui probleem on tekkinud väljaspool avalikku foorumit, siis selle lahendamine peaks ka sinna jääma.

soojendasin üles? ei - seedisin enda sees seda, kuni välja mõtlesin, mis täpselt mulle ei meeldi. ja kust ta siis maha vaikinud oli?
toshi suzume

PostitusPostitas käbi » Laupäev Okt 24, 2009 20:31

kuigi mu sisetunne ütleb, et ma peaks olema vait, sest ilmselgelt mina sellele probleemile ühepoolselt lahendust ei leia. siis ma ei kavatse olla ka selline mäger, et viskan selle kõik kõigi hambusse, olgu siis, see minu probleem.minu sõnadekasutus oli solvav, olen sellega nõus, kõige muuga mitte. ei oleks pidanud olema nii emotsionaalne, aga teatud olukordades ei oska inimesed ratsionaalselt käituda. kui sellest postitusest oleks üks sõna välja jäänud, mida liisbet kasutas, siis ehk oleks ma vait olnud. sõbrad.mina seda teemat rohkem lahata ei taha. mina ei ole tahtnud ka musta pesu pesta, aga avalikult inimestele näkku sülitamist ma ka ei kannata.
käbi

PostitusPostitas liisbet » Laupäev Okt 24, 2009 20:39

KKst:
keegi ei aja kedagi ära;
keegi ei saagi kedagi ära ajada;
ma ei tee kunagi seda, mida ma teha ei taha;
kui teen kunagi seda, mida ma teha ei taha, siis on sellele mõistuspärane - loogikale tuginev - praktiline põhjendus;
seega - lähtun mitte hetkekasust, vaid mõtlen mõistlikult - pikas perspektiivis.

milles oli/on KK kasu?
arvan, et olla olemas siis, kui kedagi (teist) ei ole.
mõistan kaarnakese sõnaohtrust;
mõistan .... [b]kõike[/b] ja ... kõiki

see on teema [b]suhtlemispsühholoogia[/b]st
/kahjuks pole sobivat linki lisada; aga veel peaks (apollo) müügilettidel olema pehmekaaneline [url=http://www.raamatud.ee/product.php/0270890]Sotsiaalpsühholoogia alused, Hayes, N., 2002[/url]< link

Paljude probleemide põhjus on [b]teadmatus[/b]
nii me püüamegi seletada seletamatut; ja teeme seda keeles, mida oskame; käepäraste vahenditega; kasutame meile arusaadavat tehnoloogiat jms.
ja see on nii [b]inimlik[/b]
seega - mina ei ole pahane, sest -
mina tean, mis/miks/kuidas/...
mina tean, et siin on tegemist [b]grupisisese konfliktiga[/b]
(kindlasti mõistavad paljud siinlugejad, [b]mida[/b] see endast kujutab;
mina jätan sinkohal seletamata; kel huvi - uurib ise järele)
igas grupis on:
[i]meie[/i] - tunne (iga võõras - sissetungija, kes harjumupärast rütmi rikub - on tasakaalurikkuja - oht väljastpoolt; kes tuleb ruttu [i]paika panna[/i];
juht;
liider;
[i]staar[/i];
[i]peksupoiss[/i] (must lammas)
tõrjutu;
kontrollija;
alati parim;
krooniline lobiseja;
negativistlik liige;
vaikivad liikmed;
...

Kui nüüd veidi mõtisklete, suudate kohe, ja usun, et üsna täpselt - määratleda [b]kes on kes siin ja praegu[/b].
Need on tüüpilised grupisisesed rollimängud.

Siin eespool on kirjas (ja kuskilt siit - AA-teemast vist) jäi silma sõna [b]virtuaalmaailm[/b]
See on väga tõepärane (siintoimuva kohta) .
Kuid - minu jaoks on olemas ka muu maailm. See käegakatsutav; füüsiliselt tajutav...

Hindan vabadust (sh sõnavabadust).

Kui (situatsioon) ei meeldi - eemaldun.
Võin ninakirtsutamata ka peldikut puhastada; kuid haisvasse urkasse astuks ma vaid olukorra sunnil - minule kalli ja/või olulise inimese pärast (ja ka siis teen esimesel võimalusel minekut).

Ma ei kleepinud praegu silte.
Lihtsalt - olukord on selline - [b]nagu on[/b];
Tähendab, et siit ja praegu - [i]teen minekut[/i]

Sest - [b]minule siin enam ei meeldi.[/b]

---

Siin on kuidagi [b]hapniku[/b]vaeseks muutunud.
Ja ahtad ruumid ahistavad mind.

Ja rumalus.
---

ps
paar sõpra mul siin ikka on.
ühe postkasti all käin aeg-ajalt ulumas (haruharva küll, aga mul on vähemalt see võimalus alati olemas, ma loodan)
sest - võõraga ikka lihtsam rääkida - emotsionaalset müra vähem;
ja üks on mu jaoks alati olemas (see krooniline erapooletu, kellel on mu jaoks alati aus vastus; mis loeb mulle rohkem, kui kõik muidu-tuttavad kokku!).
ja - seda polegi vähe.

---
keda/mida KK mulle andnud on?

[b]väga palju[/b]
ja
[b]ma võitsin[/b]
ja - ma ei ole midagi kaotanud

terv!
liisbet
liisbet

Mine Perekond

Kes on foorumil