Kassi küüned

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Kassi küüned

PostitusPostitas käbi » Reede Dets 25, 2009 11:41

no ma ei tea, meil kass käib ja kaabib oma küüsi vaipade peal. on olemas see riistapuu, mingi uhke tünn, mis on nagu mõeldud ja tehtud selle otstarbega.kuidas õpetada, et vaipasid ei kaabiks.no jumala pätiks on kätte läinud ja mina ei saa üldse aru kuidas teda õpetada. vihastab ja solvub kohe kui räägin. lisaks sööb ta mu voodilinasid, naturaalselt närib auke sisse.
käbi

Re: kassi küüned

PostitusPostitas keks » Reede Dets 25, 2009 12:01

Ikka ja aina- seesama vana hea veeprits! Vaikselt hiilid ligi ja siuh vastu vahtimist ja kähku pudel peitu, et kass seostaks oma tegevuse tagajärjega, mitte ei näeks, et tagajärje tekitaja oled sina. Algul võib olla tüütu kui pead kohe reageerima aga reeglina nad taipavad päris ruttu ja hiljem on haruharva vaja tegutseda. Meil piisab nüüd kui teen vähe kurja häält ja pannakse sabad seljas muid tegevusi otsima.
Veeprits on kõige kindlam korralekutsumise vahend igale keelatud asjale.
Ja rääkida sealjuures pole üldse vaja.
keks

PostitusPostitas alma » Reede Dets 25, 2009 15:09

Heee.... kassid ja nende kasvatamine... Meite eilane jöuluöö kulmineerus sellega, et kui emakene juba nii kella kolme ajal öösel ära hakkas kukkuma ja mõtles magama minna, siis varsti ilmus ta lauda tagasi, kallas kõigile morssi ja oli kangesti mõtliku näoga... Sestet meite kiisukene preilikene valge puhas loomakene... oli talle voodisse si..unud... heegeldatud voodikatte peale... nii jõulude tähistamiseks ilmselt. Mis talle pähe lõi, seda me ei mõelnudki välja, ometigi käis tal ka jõuluvana, et nii tubli kass oli terve aasta ja... Ma natuke kahtlustan, et ta solvus, et Muri ehk koer sai oma kingituse kätte ja käis õhtu otsa ringi, närimiskont hambus ja läks see kaisus magamagi. A kassile unus kink "üle anda". Ütle veel et nad aru ei saa, kui ülekohut tehakse....

Kassid sindrid kohe on sellised... et sinu silme ees jah istuvad, kassi nägu peas, a niikui Su viluvari kuskile vähe kaugemale kaob, nii läeb jälle... nagu alati. See väljend "saba seljas" on üks väga hea väljend nende käitumise iseloomustamiseks. Siis kappavad nii et maa väriseb ja kõik kuulevad. A siis kui vaiba peale kõnnib, küüneteritamise plaan kaasas, siis ei kuule seda keegi. Et läed kodust rahuliku südamega ära, et "küll ma nüüd teda kasvatasin", samal ajal toimub vaiba peal meeletu "andmine"... jõuad koju tagasi, kass vahib otsa et ei ma pole vaibal käinudki...
alma

PostitusPostitas kiisu » Reede Dets 25, 2009 15:16

Minu kass ei huvitu ka üldse oma kratsimispuust (sai ka vet.apteegist mingine pritsitav vahend muretsetud, et sellega üle pritsida, aga ei midagi), aga kuna toa kass, siis saab tal aeg-ajalt küüni lühemaks lõigata, mis õuekassi puhul kõne alla ei tule. Ostsime terrassi ukse ette vaiba, mille kass kuulutas enda omaks ja kasutab seda kratsimiseks ja arvatavasti tänu sellele meie nahkmööbel puutumata, vanas kodus oli ta lemmik kratsimiskoht diivani käetugi.
kiisu

PostitusPostitas käbi » Reede Dets 25, 2009 22:27

Pagan küll, ma olen pool päeva selle pritsiga siin oodanud, aga täna ilmselt pole maniküüri tegemise päev. Käib nägu nalja täis ja ma nagu totakas ootan, et teda pritsida saaks.Kõige pealt katsetasime enda peal, millest kujunes veesõda, kas prits töötab, töötas küll, vastikult külm ja märg oli.
käbi

PostitusPostitas keks » Pühapäev Dets 27, 2009 12:08

Küüsi tuleb muidugi toakassil regulaarselt lõigata.
Veeprits pane selle koha lähedusse, kus ta tavaliselt oma sigadusi on harjunud tegema. Ja niipea kui kuuled tuttavat heli, torma vaikselt ligi. Mis sa tõesti loodad, et ta aru ei saa, kui sa seal juures passid(:P) Raudselt taipab, et sul mingi temavastane vandenõu plaanis! Ja on pai!
keks

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Dets 27, 2009 14:37

Tuleb ka lõigata? Meil see kraapimispuu. Ega ilvesel ju ka metsas keegi küüsi ei käi lõikamas. Oh sa jutt, nüüd ma kratsin kukalt, aga kas ikka päriselt ka? Koertel lõigatakse, aga, et kassidel ka. Nojahh, samas küülikutel ma ju lõikan.
Ma kohe vaatasin järgi, aga need pole üldse pikad.
käbi

PostitusPostitas maurus » Pühapäev Dets 27, 2009 18:05

Meil on küll aegade hämarusest saati kassid olnud, maal, st. õuekassid ja pole küll kuulnud, et õuekass vajaks maniküüri. Aga mine sa tea, mul need vana aja arusaamad sügavale juurdunud!
maurus

PostitusPostitas alma » Pühapäev Dets 27, 2009 18:08

Kui kass on ainult tubane, siis on küünte lõikamine mõeldav. Kui ta õues ka käib, siis võib ta seal ilma küünteta ikka väga hätta jääda. See minu arvamus.
alma

PostitusPostitas kiisu » Pühapäev Dets 27, 2009 21:33

Aga keegi polegi rääkinud õuekassi küünte lõikamisest, ainult toakassist oli sellel teemal jutt. Õuekass ei saa kuidagi ilma küünteta hakkama, eriti kui mõni oht silmapiiril ja vaja puu otsa ronida-
kiisu

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline