viinamari

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

viinamari

PostitusPostitas maie veedler » Kolmapäev Okt 26, 2005 21:41

sooviksin teada ,kuidas katta viinamarja taime?kas katta ainult juurte ümbrus või kogu taim?
maie veedler

Re: viinamari

PostitusPostitas marjake » Neljapäev Okt 27, 2005 12:42

mina eelmine talv katsin kasvuhoones oleva taime kinni nii, et juurte ümber lehekuhi ja mahapainutatud vartele katteloor. Varred talve üle ei elanud, aga lehekuhja alla jäänud osa kasvas suvel kenasti edasi. See aasta olen siis lehekuhjaga heldem.
marjake

PostitusPostitas n » Neljapäev Okt 27, 2005 12:55

Mina multðisin turbaga ning peale panin veel sõnnikut.Taime endaga muud ei teinud,kui lõikasime.Maha polnud võimalik painutada,sest nad olid jämedad ja puitunud.Elasid talve ilusasti üle.
n

PostitusPostitas ella » Neljapäev Okt 27, 2005 17:45

Mina painutan maha nii madalale kui saab ja kuhjan mulda ümber ning siis juurvilja võrkudesse korjatud lehed vartele.Tänavu oli väga hea saak.Zilgal,mis kasvab õues ja peaks kannatama -40 külma,katan tänavu ainult alumise osa lehe võrkudega ja jätan varred katmata-lihtsalt huvist,kas elab talve üle.See osa,mis on puitunud,ei peaks külma kartma.Puitumata osad võtab külm nii-kui-nii ära.Lehtedega tuleb katta alles siis kui viinamarjadel lehed varisenud ja veeloigud jäätuvad.Just praegu õige aeg,aga minul muld ümber juurte kuhjatud.Nädalavahetusel lõikan ja katan päriselt.Kui külm liiga teeb ja kevadel on tunne,et ei elanud talve üle,siis ei maksa kiirustada väljakaevamisega.Maa seest võib tulla uus võsu isegi juulis veel.
ella

PostitusPostitas :) » Reede Okt 28, 2005 11:00

Mittepuitunud osa ära lõigata ja ülejäänud varred, mis annab - painutada maha ja katta.
:)

PostitusPostitas elly » Reede Okt 28, 2005 17:06

Mahapainutatud väädid katta talvelooriga, katteloor selleks ei kõlba.
elly

PostitusPostitas ella » Laupäev Okt 29, 2005 14:23

NETI otsingust Roogaoaja talu alt leiad täpselt,kuidas on õige katta.
ella

PostitusPostitas veridon » Pühapäev Apr 28, 2019 05:02

veridon

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist