Must neegus (marjapõõsas)

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Must neegus (marjapõõsas)

PostitusPostitas Ankake » Kolmapäev Sept 07, 2005 10:55

kas keegi on kuulnud midagi sellisest marjapõõsast? Mis ta ladinakeelne nimetus on, et saaksin ise infot otsida? Ühesõnaga, tuuakse mulle täna paar juurtega võsu.
Ankake

Re: must neegus?

PostitusPostitas anka » Kolmapäev Sept 07, 2005 11:13

kas see on karusmari või mis? karusmari on küll olemas "must needus", mitte neegus.
anka

PostitusPostitas astel » Kolmapäev Sept 07, 2005 11:53

Karusmari `Tšornõi negus`, muud infot ei tea.
astel

PostitusPostitas Ankake » Kolmapäev Sept 07, 2005 12:06

Ahsoo, marjad, mis mulle näidiseks toodi, meenutasid küll pisut karusmarja, ent olid "kiilakad". Hapud ja väga mahlased. Otsas oli õienupsaka asemale mingi väike terav tipp. Põõsas pidi hirmus suure kasvuga vohama, armastama savimulda ja pärit siberist.
Ankake

PostitusPostitas anka » Kolmapäev Sept 07, 2005 14:52

tähendab see negus vene keeles siis ka midagi? olen koguaeg arvanud, et jutt käib ikka needusest, mitte neegusest. aga väljanägemine on küll kiilakas ja üsna viinamarja moodi. väga hea maitsega.
anka

PostitusPostitas Peeter » Kolmapäev Sept 07, 2005 16:14

Tegemist vähemalt paarkümmend aastat vana karusmarjasordiga. Marjad on väga tumedad, aga mitte ülemäära head.
'Negus' ehk eestipäraselt 'neegus' oli Etioopia kuninga(?) ametinimetus, riiki valitses 'negus negesti' ehk siis kuningate kuningas.
Peeter

PostitusPostitas Cookie » Laupäev Sept 10, 2005 08:00

Neegus on karusmarja ja mustsõstra ristand, valmib karusmarjade ja mustsõstardega ühel ajal, ja pole siis nii hapu midagi. Meil on kunagi Pollist saadud põõsas, mis on kasvanud juba 1,5-2m kõrguseks, pikkade kaarjate okstega ja väga pikkade eraldiasetsevate okastega.
Cookie

PostitusPostitas Urmas » Teisipäev Sept 20, 2005 12:57

Tsornöi negus on karusmari,hästi mustade marjadega
Urmas

PostitusPostitas zoocoll » Kolmapäev Sept 21, 2005 10:07

Mul on ta kah olemas. Põõsas on väga jõulise kasvuga, pea inimesekõrgune, tugevate asteldega. Marju kannab palju, kuid need ei ole eriti head - kohutavalt vänged. Pidavat olema hea veinimari, ei tea, pole proovinud. Minu aias on ta seepärast, et mees tõi ta oma emakodu aiast, et "must tikker". Ruumi on, las kasvab. Mööda minnes pistan mõne mammu vahel suhu, kuid enamus jääb paraku põõsa otsa - üksaasta korjasin ja keetsin moosiks, nii vänge on, et keegi ei suuda seda süüa.
zoocoll

PostitusPostitas Ragne » Kolmapäev Juul 28, 2010 14:05

Meilgi on kodus selline põõsas juba sellest ajast kui ma mäletan. Ma ei mõista, kui siin räägitakse, et need marjad pole kuigi head, minu arust just jube mõnusad ja maitsvad, magusadki kohe. Käsi määrib ainult, kui marjast tulev vedelik satub peo peale. Kahju, et see nii vähe levinud on, pole kellegi teise koduõuel seda põõsast kunagi kohanud.
Ragne

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google Adsense [Bot] ja 9 külalist