Viinamari

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Viinamari

PostitusPostitas mutt » Esmaspäev Mai 31, 2004 10:40

Kas keegi kasvatab viinamarju? Mul on kaks tükki kasvuhoones. Üks möödunud aastal kandis päris hästi. Aga ma ei oska neid lõigata. Praegu õitseb ja muudkui kasvab kõrgusesse. Kas peaks kärpima?Kas keegi ka õues kasvatab? Mis sorte?
mutt

Re: viinamari

PostitusPostitas ann » Esmaspäev Mai 31, 2004 12:22

Vaata Roogoja koduleheküljelt - seal on viinamarja sortidest ja ka hooldamisest kirjutatud.
http://www.hot.ee/roogoja/viinamarjad.htm
ann

PostitusPostitas lipsi » Esmaspäev Mai 31, 2004 13:07

Minu vanemad kasvatavad täiesti edukalt viinamarju õues maja seina ääres.Mis sordid need on,ei oska praegu küll öelda.Kärpimisega oli vist nii,et peab ülemisest õisikust kõrgemal oleva ladva ära näpistama,et soodustada viljade arengut.
lipsi

PostitusPostitas mutt » Teisipäev Juun 01, 2004 15:07

Äitäh!
mutt

PostitusPostitas annamaria » Neljapäev Mär 16, 2006 21:05

Sooviks ka teada, mis sorte kasvatate ja mis õues kasvatatavatest on kogemuste põhjal maitsev ka. Kas on kellelgi Kuzminski sinii.Kas on piisavalt magus lastele
annamaria

PostitusPostitas marta » Neljapäev Mär 16, 2006 22:15

Mul läti sort Zilga aia ääres juba 4 aastat, eelmisel suvel kandis esimest korda. Elas üle 2002/2003 külma talve noore istikuna ja kahjustusi nagu ei täheldanudki üldse. Marjad sama suured kui kasvuhooneviinamarjadel, sinised, magusad. taim pidavat kasvama lausa 5m, kui lastakse. Minul aia ääres ja pügan, marjad rohkem sügisese suhupanemise rõõmuks. Aga kui neid tõesti marjasaagi eesmärgil kasvatada, siis pidavat ühe taime pealt ämbritäie marju saama, nt mahlaks - nagu teised selle sordi kasvatajad räägivad.
marta

PostitusPostitas marta » Neljapäev Mär 16, 2006 22:15

Mul läti sort Zilga aia ääres juba 4 aastat, eelmisel suvel kandis esimest korda. Elas üle 2002/2003 külma talve noore istikuna ja kahjustusi nagu ei täheldanudki üldse. Marjad sama suured kui kasvuhooneviinamarjadel, sinised, magusad. taim pidavat kasvama lausa 5m, kui lastakse. Minul aia ääres ja pügan, marjad rohkem sügisese suhupanemise rõõmuks. Aga kui neid tõesti marjasaagi eesmärgil kasvatada, siis pidavat ühe taime pealt ämbritäie marju saama, nt mahlaks - nagu teised selle sordi kasvatajad räägivad.
marta

PostitusPostitas sammalhabe » Reede Mär 17, 2006 09:40

See Kuzmini sinine sort (CGL 05 43 2-1 varasem nimi) on hea. Mul kasvab ta sauna lõuna-otsas. Marjad klassikalise tumeda viinamarja maitsega - hapukasmagusad. Veidi väikesed on aga meie tingimustes üks parimaid.
sammalhabe

PostitusPostitas annamaria » Reede Mär 17, 2006 16:05

Tore, tahakski et lastel oleks naljapärast miskit sügiseti põske pista. Ei tea kuidas nad selle talve ka üle elasid?Eks katta tuleb ju igal juhul.
annamaria

PostitusPostitas kelluke » Reede Mär 17, 2006 18:07

Mul ka kasvab õues seina ääres Zilga. olen rahul. Mida hilisemal perioodil sügilel marju nopin, seda maitsvamad.
kelluke

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 8 külalist