Aidake väetist valida

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Aidake väetist valida

PostitusPostitas jannza » Esmaspäev Mai 05, 2014 14:13

Tere,

olen värske maja ja aia omanik ja minu uues aias pole siiani mingeid peenraid tehtud. No mõned lillepeenrad on, aga see on ka kõik. Minul aga suur soov natuke porgandit, kartulit, hernest ja maitsetaimi maha panna. Kaevasin peenra valmis ja nüüd hakkasin mõtlema, et mis väetist ma sinna panema peaks. Võtsin lahti Bauhofi kodulehe ja valikuid on ju meeletult: Biolani kartuli- ja juurviljaväetis, Biolani peenramaaväetis, BalticAgro aia täisväetis, Substral köögiviljade väetis Osmocote, Greenworld tomati- ja köögiviljaväetis (vedel), Greenworldi orgaanilise väetisega aiamuld jne jne jne. Kes aitab mul natuke orienteeruda ja soovitada, mis ma ostma peaksin. Maha pole mul veel midagi pandud ja kaevatud mulla peale mõtlesin ka Biolani Musta Mulda panna, sest maa oli väga kivine ja kaevasin hunnikute viisi kive välja ning peenar tahaks veidi tõstmist. Kas väetise kaevan siis mulla sisse, kui olen musta mulla peale pannud?

Vabandust, kui lollid küsimused, aga see on ikkagi minu esimene aed ja üritan õppida :)
jannza

Re: Aidake palun väetist valida

PostitusPostitas jalutaja » Esmaspäev Mai 05, 2014 19:41

Kivise ja lahja pinnase puhul soovitan koorma kompostmulda tellida, siis ei pea sünteetilisi väetisi ostma ja saad kobedamad peenrad.
K
jalutaja

PostitusPostitas maurus » Esmaspäev Mai 05, 2014 22:09

Biolani must aiamuld suurtes kottides on minu meelest küll puhas turvas. Küllap sinna midagi lisatakse, aga üldmulje on nii enne vihma kui pärast vihma küll turbane. Muld on midagi muud, nii et kompostmuld on tõesti parim valik. Või siis hobusesõnnik, hästi laagerdunud ja lagunenud.
Aga võib-olla, kui see sul esimene peenar on, tee hoopis kõrgpeenar: puidust raam, põhja oksarisu ja jämedam materjal, siis järkjärgult täita, vahele sõnnikut (nt. seesama hobuse oma) ja pealepoole peenem muld. Hea sooja peenra saab, ja kui meeldima hakkab, teed neid järgmisel aastal kohe mitu!(:P)
maurus

PostitusPostitas jannza » Esmaspäev Mai 05, 2014 22:14

Poes nägin hobusesõnniku väetist graanulitena. On see sama tõhus ja hea, kui sõnnik?
jannza

PostitusPostitas maurus » Teisipäev Mai 06, 2014 16:37

Ei ole kunagi teda poest graanulitena ostnud, aga kardan, et hinna poolest tuleb see väga kallis, kuigi ehk toimeaine poolest sama, mis looduslik (meil siin näiteks müüakse pakendatult laagerdunud hobusesõnnikut, 25 liitrine kott maksab 3 euri! on ju soodus?). Nende graanulite kohta ei oska öelda, pole ka kanakaka graanuleid kasutanud, sest ma kanaomanik ja jälle väetis priilt käes(:P)Ehk mõni teadjam aitab!
maurus

PostitusPostitas maurus » Kolmapäev Mai 07, 2014 18:15

Muide, lisan veel, et Kekkila aiamuld suurtes kottides on küll hea, ikka musta mulla moega, Juhani puukoolis on teda praegu soodushinnaga.
maurus

Re: Aidake väetist valida

PostitusPostitas veridon » Neljapäev Apr 25, 2019 19:19

veridon

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist