Sooviksin saada nõu, milliseid puid istutada!

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Sooviksin saada nõu, milliseid puid istutada!

PostitusPostitas Ms. Mirjam » Teisipäev Apr 08, 2014 22:09

Tere, sooviksin saada nõu, milliseid okaspuid v. lehtpõõsaid sobiks istutada peenramaa äärde (kaugus peenramaast u. 1m)? Endale meeldivad väga mägimännid. Sobilikud oleks kindlasti taimed, mis ei aja väga palju juuri. Olge head ja jagage oma kogemusi! Aitäh.
Ms. Mirjam

Re: Sooviksin saada nõu, milliseid puid istutada!

PostitusPostitas Claire » Reede Apr 11, 2014 22:38

1m on küll väga väike kaugus. Enamus puid/põõsaspuid täiskasvanuna suurema juurekavaga ning hakkavad peenramaalt rammu ära võtma. Kui vaja suvel midagi varjama siis soovitaks äkki maapirni hoopis, kasvab suvega kuskil kuni 2m kõrguseks,ning väljajuurides on mugulad söödavad ja maitsvad pealekauba.
Claire

PostitusPostitas mh » Esmaspäev Apr 14, 2014 08:06

KUi sulle meeldivad mägimännid, siis miks mitte neid pannagi. Mägimänni juured peaks üsna sügavale maa sisse minema, nii et ehk ei võta peenardelt ka väga palju rammu endale. Ja piirata/mõõdukas suuruses hoida annab neid ju ka uute kasvude kärpimise läbi. Mägimände on ka igasuguseid huvitavaid ja mitte väga kõrgeks kasvavaid sorte. Mul endalgi mõned aias kõvasti puhuvat tuult takistamas ja olen nendega rahul. Tüli nendega pole ja aastaringi ilusad.
mh

PostitusPostitas Ms. Mirjam » Reede Mai 02, 2014 08:26

Aitäh, soovituste eest. Ma otsustasin siiski mägimänni kasuks :D
Ms. Mirjam

PostitusPostitas Ms. Mirjam » Reede Mai 02, 2014 08:32

Ma ei hakka uut teemat tegema, aga mul on ka seoses kuusehekiga küsimus. Istutasime just endale kuuseheki vahekaugusega 1 meeter, kuid nüüd hakkasin teemasid vaatama, soovitatakse istutus vahekaugust 0,5 meetrit. Kas 1 meetrise vahega hekk kasvab ilusti tihedalt kokku või annab ilusa tiheda tulemuse kui iga 0,5 meetri peal taimi juurde lisada?
Ms. Mirjam

PostitusPostitas maurus » Reede Mai 02, 2014 16:34

Kuuskede vahe 1 meeter on igati paras, mul kuusehekk 30 aastat vana, kõrge, ilus ja kasvas kohe kokku.
maurus

PostitusPostitas veridon » Neljapäev Apr 25, 2019 19:06

veridon

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist