Segapeenra rajamine

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Segapeenra rajamine

PostitusPostitas Virknirk » Teisipäev Nov 19, 2013 18:21

Kas segapeenra rajamine noore kuuse heki(rea) äärde on mõtekas? Kui seda teha, kas siis ikkagi kasutada juuretõkke kangast ka. Ega see kangas kuidagi kuuskede kasvu pidurda?
Virknirk
 

Re: segapeenra rajamine

PostitusPostitas Claire » Reede Nov 22, 2013 20:39

Alguses võibolla kannatab seal midagi kasvatada, kuid hiljem ilmselt varjab hekk valgust ning kuused võtavad ka mullast palju rammu ära. Lilled võivad nõrgaks ja äbarikeks jääda lõpuks.
Claire
 
Postitusi: 470
Liitunud: Reede Aug 18, 2006 23:29

Re: segapeenra rajamine

PostitusPostitas GiGi » Pühapäev Nov 24, 2013 00:56

Ka laidaks seda mõtet. Madalad lilled jäävad seal mannetuks ning kõrged rikuvad kuused ära. Kuusehekk tahab oma ümber ikka valgust ja avarust, siis ta on ka kena. Oma tumerohelisuses loob ta pügatud murul kena kontrasti, lisades aeda konkreetsust ja sügavust. Hästi hooldatud kuusehekk on juba iseenesest aia ehe ega vaja enda lähedusse teisi pilgupüüdjaid. Esimesed aastad võivad küll suht nutused välja näha, et vägisi tahaks sinna mingit täidet lisaks panna, aga ilu ei sünni üleöö ning aasta viie pärast võid end kiita, et kuuskedele midagi selga ei isutanud.

Samuti hoolduse seisukohast pole vast eriti meeldiv, kui varakevadel või augustis selle peendra peal redeliga mässama peab ning pärast kuuselõikmeid lillede vahelt kookida tuleb.
GiGi
 

Re: Segapeenra rajamine

PostitusPostitas veridon » Neljapäev Apr 25, 2019 18:43

veridon
 
Postitusi: 88297
Liitunud: Kolmapäev Apr 17, 2019 09:54


Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: MSN [Bot] ja 10 külalist