Otsitakse krookusefänni

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Otsitakse krookusefänni

PostitusPostitas Tiina-Mari » Teisipäev Apr 17, 2012 15:00

Armusin krookustesse. Otsin nüüd teist omasugust, et temaga sibulaid vahetada. Paraku on mul hetkel need enimlevinud olemas, aga heameelega vahetaks edaspidi teiste värvide vastu. Hetkel olemas `Pickwick`, `Golden yellow`, `Jeanne D Arc`, nimetu pirakas tumelilla, nimetu koogelmoogelikollane, mis võib olla `Cream Baeuty`, aga ma pole kindel ning kiirelt paljunev keskmise õiega lilla. Ühendust saab 533 40 825
Tiina-Mari
 

Re: Otsitakse krookusefänni

PostitusPostitas p » Kolmapäev Apr 18, 2012 10:28

Krookused on kevadiste varaste õitsejate seas aias väga põnev teema. Eks nad toovad värvid kohe peale lume sulamist aeda ja loomulikult vääriks veelgi laiemat kasvatamist meil kui seni. Võib kasvatada ka kui "värve" aga fännid kasvatavad muidugi sorte ja erilise kirega liike, nende teisendeid, uusi botaaniliste krookuste hübriide. Väga levinenud, poest ostetud mugulsibulakestega on vist keeruline fännidega vahetada, paljud vähemlevinenud sordid ja liigid on ka kallimad kui massilises paljunduses põllu peal toodetud levinud sordid. Krookused jagunevad praktilises aianduses ka kahte lehte: kevadel õitsejad ja sügisel õitsejad. Viimaseid aetakse sageli segi sügislilledega, keda rahvasuu nimetab ka mujal maailmas sügiskrookusteks; krookused nad muidugi pole. Ise krookuseid nagu ei kollektsioneeri, eelmisel sügisel oli võimalus aiaklubi rohevahetusel Tallinnas jagada kaht sügisel õitseva C. speciosus sorti - 'Artabir' ja 'Conqueror', tütarsibulaid küll neist vaid. Vast sel sügisel ikka puhkevad õitsema. Meie lähikonnas on Lätis Janis Rukšansil üks paremaid krookuste kollektsioone maailmas, temalt on ka võimalik mugulsibulaid tellida. On üliharuldasi liike, kes ka kallid ja ka odavamaid, keda meil siin ka harva näha. Temaga võiks huvi korral võtta kontakti ja peaks saama tellida ka sibullillede kataloogi, kus väga palju krookuseid pakkumisel ja mitte neid, kes meil aianduspoodides sügisel võtta. Krookustest ilmub mõne kuu pärast meilgi raamatuke, kus piltidena näha peaaegu kõik seni teadaolevat veidi üle saja liigi, sorte ka muidugi. Janis Rukšansi kontakti saadaksin huvi korral privasse.
p
 
Postitusi: 311
Liitunud: Reede Aug 18, 2006 09:04

Re: Otsitakse krookusefänni

PostitusPostitas Liina » Laupäev Apr 21, 2012 19:04

Üht-teist krookustest saab ju ka Sulev Savisaarelt. ta annab igal aastal välja oma müüdavate taimede kataloogi. googeldades leiad kindlasti tema kontaktandmed ning kataloogi.
Liina
 

Re: Otsitakse krookusefänni

PostitusPostitas botaanikahull » Laupäev Apr 21, 2012 23:33

Tere,Tiina-Mari! Kas see koogelmoogelikollane on selline suureõieline vana taluaiasort? Ega sul sellest juhuslikult pilti ei ole?
botaanikahull
 
Postitusi: 435
Liitunud: Pühapäev Juun 19, 2005 22:04

Re: Otsitakse krookusefänni

PostitusPostitas veridon » Neljapäev Apr 25, 2019 13:27

veridon
 
Postitusi: 88297
Liitunud: Kolmapäev Apr 17, 2019 09:54


Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 7 külalist