Meie Eesti aiad

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Meie Eesti aiad

PostitusPostitas Daysi » Teisipäev Aug 17, 2010 22:36

Olen vaadanud meie aedu ja teate, päris pettunud! Väga sageli on nad sellised igavad, maha kupitud, isikupärata, igatsorti taimi kokku kuhjatud, ei nägu ega tegu. Ei harita ennast, ei minda kursustele, Eesti tavaline aed selline koleaed nagu. Aga aiapidajad oma mütakas mütaka kürvale istutet aedadega vääga rahul, uhked, oma kõverast maitsest, vaimustuses, Kuidas teile tundub?
Daysi

Re: Meie Eesti aiad?!

PostitusPostitas kauni aia omanik » Teisipäev Aug 17, 2010 22:40

Minule tundub, et sa oled kade teiste aedade peale ja pole pooli Eesti aedu näinudki.Otsustad siin oma kolkaküla põhjal.Häbi!!!Hari hoopis ennast!
kauni aia omanik

PostitusPostitas Baba Ja ga » Kolmapäev Aug 18, 2010 01:41

Ebanormaalne.
Baba Ja ga

PostitusPostitas sinisilm » Kolmapäev Aug 18, 2010 09:45

Oma kodu, oma aed iseenda hinge jaoks kõige lähedasem:). Niiaplju eestimaa aedu juba näinud küll, et veenduda- aed on tema looja või hooldaja nägu. Mulle võib see aed ka väga meeldida või siis mingitmoodi hoopiski häirida ent vaevalt minu arvamus see kõige-kõige on8-).
sinisilm

PostitusPostitas Ailiis » Kolmapäev Aug 18, 2010 10:47

Mina arvan, et iga inimese aed on tema asi.See rajatakse vastavalt oma eelistustele, võimalustele ja vajadustele. Eesti aed pole kindlasti koleaed.Kõigil ei peagi olema suur kollektsioonaed, ka väheste taimedega aed võib väga ilus olla.Mina pole kuskil ühtegi kopeeritud aeda näinud, iga aed ikka oma nägu.Kõigile ei peagi kõik meeldima ja oleks imelik kui meeldikski. Nii palju kui on erinevaid inimesi on erinevaid maitseid, eelistusi.:)
Ailiis

PostitusPostitas mamma » Kolmapäev Aug 18, 2010 11:09

Vist minu aiast käib jutt...... Aga jah, kelle asi ja teate kui rahul ma selle keskel olen. Kursustel ei ole käinud, sellepärast vaesed taimekesed, vaevu juured alla saanud peenras, kui avastan, et seal ikka selle või selle koht ei ole, labidas alla ja uude peenrasse! Ja oh ime, nad ju kasvavad ka- jälle tuleb kolima või harvendama hakata. Roosid on praeguseni solvunud mu peale, et kevadel neid ümber paigutasin.
mamma

PostitusPostitas hg logimata » Kolmapäev Aug 18, 2010 12:04

Ilu on vaataja silmades ja niipalju kui on erinevaid inimesi, niipalju on ka erinevaid arusaamu ilust.

Minu arvates on kohatu käia võõraid aedu piilumas ja siis neid kritiseerida. Eriti siis kui sind pole üldse vaatama kutsutud. Sellises teguviisis lööb välja inimese alaväärsuskompleks, mis paneb igale poole piiluma ja kinnitust otsima, et "minu on ikka parem".

Aedu on mitmesuguseid. Ühed, mida tehakse omale, teised, mida tehakse teistele näitamiseks. Viimaste omanikke mina näiteks hobiaednikeks ei pea, sest nende jaoks on mood ja trend tähtsamad kui taim...

Oma jaoks tehtud aial on oma lugu, igal taimel roll selles loos ning asjasse pühendumatu ei saagi kunagi seda lugu teadma. Aga kust ta võtab õiguse kritiseerida aeda, mille lugu ta ei tea? Mingu parem kuhugi linnaparki või botaanikaaeda, seal saavad töötaja kriitika ärakuulamise eest palka.
hg logimata

PostitusPostitas kanarbik logimata » Kolmapäev Aug 18, 2010 13:04

ära kritiseeri teiste aedu, tee endale ja naudi tulemust! Kui teed endale, siis just sellise nagu oskad ja tahad, kui miski häirib saad ümber teha. Aga aiakujundaja tehtud või soovitustega aed on minu arvates valmisprodukt ja sinna on ikka väga raske midagi uut juurde lisada. Kohe kontseptsioon paigast ära. Mul sõbrannal on aiakujundaja kujundatud aed, iseeneseast vägagi ilus, suhteliselt vähest hooldust vajav puude ja põõsastega istutusalad. Aga oli juhus kus talle kingiti juubeliks imeilus roosipõõsas, saajale ka lill väga meeldis aga no ei leidnud kuidagi oma aias talle kohta (konsulteeris isegi aiakujundajaga) ja nii ma selle roosikese õnnelikuks omanikuks saingi. Iseenesest ju kurb, kui aias ei leia kohta, kuhu mõni uus meeldima hakanud taim istutada. Aga ikkagi igaühele oma ja teiste aedu pole kellelgi õigust kritiseerida.
kanarbik logimata

PostitusPostitas jalutaja » Kolmapäev Aug 18, 2010 13:46

Kellelgi on väga igav, loodetavasti mitte töötul aiakujundajal. :P
Ei vaevu vaidlema. Ise küll ei läheks kellelegi ütlema: kuule, su aed on nii kole. Enamasti tehakse aed enesele, iseenda ja oma pere jaoks.
K
jalutaja

PostitusPostitas muhedik » Kolmapäev Aug 18, 2010 14:34

Oh kui tore! Kui kursustel käinud ja paljulugenud ja -haritud Daysi kord kutsub meid oma aeda vaatama, saame näha milline on Eesti tõeline mahakopimata ilusaed.(:P)
muhedik

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: MSN [Bot] ja 7 külalist