Kasvuhoone muttide lemmikplatsile? Ons see hää mõte?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Kasvuhoone muttide lemmikplatsile? Ons see hää mõte?

PostitusPostitas Äpu » Teisipäev Apr 20, 2010 16:33

Tere.
Palun abi ja nõu kogenenumatelt. Nimelt plaan rajada me esimene kasvuhoone kuid kõikse parem koht tundub olevat just see plats mis on muttidel siiradi-viiradi läbi tuhlatud. Tegemist on turbamaaga üsna kraavi ja teisalt tiigi ääres. Eks seal või ka muid elukaid pelae muttide olla kuid kas nad kasvuhoonesse ei hakka tikkuma? No selles mõttes. et söövad tomati või kurgi juuri jm. Mul muud platsi pole nii et kui ikka väga maha plaani laidate, siis kolin savisele pinnale kui turbamaa oleks ikka mõnusam ju :)
Otan põnevusega arvamusi
Äpu

Re: Kasvuhoone muttide lemmikplatsile? Ons see hää mõte?

PostitusPostitas aia...ilu » Teisipäev Apr 20, 2010 20:04

Ma küll kuulutasin nendele elukatele sõja! Seis oli ikka väga nutune, kas lõpetan nende elukesed või ei liiguta aias mitte lillegi enam. Päevas aasin mitu korda nende käike kinni. Ei taha mitte meenutadagi.
Kasvuhoones neil väga mõnus ussikesi taga ajada ja taimede juuri paljaks ja kuivale.
Mingi paar aastat oli rahu ja siis leidsin paar närtsind tomatitaime ja mutikäigu. Ahastus oli ikka meeletu!!!! Laps tuiskas kohe lõksudega kohale ja paari tunni pärast ei pidanud vällamaakõnet miskiks, et infarktieelne vanainimene maha rahustada:D
Pane aga otsingusse mutt. Kõik tapavahendid lubatud;)
Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas kakuke logimata » Teisipäev Apr 20, 2010 21:17

Pole spetsialist, aga ehk isoleerida kasvuhoone altpoolt kuni seinte/vundamendini peenravaiba ja/või peenrakangaga ja siis korralik mullakiht sinna peale? (Kuni kõik mutid surmatud pole...)
kakuke logimata

Muti tungimine läbi peenravaiba/kanga?

PostitusPostitas Jenni » Neljapäev Juul 18, 2013 09:16

Kas peenravaip/kangas kaitseb kasvulava muti sissetungi eest?

Mul on põllumaa (13x17m) alla kolinud mutid. Pool põllumaast kartuli all ja eelmise aasta saagiks saime 1 kotitäie. Kõik muu mügride poolt ära söödud, kes siis muti käikudes lõbutsesid - poolikuid kartuleid terve maa täis. Ja nii juba 2 viimast aastat.

Sellel suvel otsustasin, et aitab - teen kasvulavad ja istutan kõik sinna, et siis järgmisel kõik korras oleks. Panin katsetuseks kartulid sellel suvel ühte lavasse kasvama ja kõik ok. Kasvab kenasti.

Nüüd aga mure, et mutt tungib ju kasvulava alt ka sisse. Plaanisin, et löön lavad alt metallvõrguga kinni - taime juured saavad läbi, vesi ka, aga mutt sisse ei pääse. Võrgu hindu uurides hakkas muidugi kahtlus tekkima, et läheb väga kalliks see lõbu. Eelnevat kommentaari lugedes tekkis mõte, et kas tõesti ei tule mutt peenravaibast või kangast läbi?

On´s kellelgi kogemust?
Jenni

Re: Muti tungimine läbi peenravaiba/kanga?

PostitusPostitas Claire » Neljapäev Juul 18, 2013 11:27

Mul emal kasvuhoone tiigi ääres, mutid ei tee nii suurt kahju kui vesirotid. Mutid lükkavad tavaliselt taimed koos mullaga lihtsalt maa peale ja siis tuleb 100x neid tagasi toppida sinna läbihekseldatud mulda kus vähegi veel kohta leiab. Taimedele see pidev ümberistutus muidugi ei meeldi ning suurt saaki loota pole, kuid vesirotid on need kes närivad ära kõik mis vähegi süüa sünnib. Redised, sibulad ja kurgitaimed maitsevad kindlasti ning kui suur nälg siis proovivad ka tomatit. Kui kangas muttide eest võiks mõne aasta päästa (tavaliselt leiavad siiski tee kuidas läbi või ümbert kaevata või tõstavad lihtsalt kanga ka pinnale) siis vesirottidele pole see mingi takistus, läbivad ennast läbi nagu hiired. Soovitaksin kasvuhoone siiski närvikulu ja raha kokkuhoiu mõttes mujale rajada ning vajadusel mullaparanduseks pinnast tõsta.
Claire

PostitusPostitas kinn » Teisipäev Juul 23, 2013 11:32

Teen kartulile juba mitmendat aastat põhupeenra. Kuna see rajatakse papile või ajalehtedele, möllavad nad nüüd nende all, kartuleid põhus pole puutunud.
Sel aastal tegin õlepeenra vanale koormakattele, alles siis ajalehed, õled, kompost, jne.
Kartuleid pole keegi puutunud aga kasvuhoones on traagika - igal hommikul tallan ülesaetud taimi mulda tagasi, olen ka komposti ümber taimede lisanud, siis kastan.
Tundub, et mutid ja mügrid on koos asunud minu aiasaadusi hävitama. Mitu tomatitaime on juba kuivanud.
Ostsin uue mutilõksu (nimega võin eksida, vist oli TRAPIDO), aga pole ühtegi rotti ega mutti veel kätte saanud
kinn

PostitusPostitas lota » Esmaspäev Aug 05, 2013 13:08

mina kasvatan kurke-tomateid-aedube-füüsaleid kasvuhoones, mille mulla (nagu ka ülejäänud aiamaa) on vesirotid (võibolla ka mutid) täiesti läbi kaevanud. saan hakkama küll. muld on mul paksult muruniitega kaetud. aegajalt mõni taim jääb väga longu, aga siis vajutan mulla jälle kergelt kinni ja kastan tublisti.

probleeme on pigem kevadel, kui taimed nõrgad ja loom oma käiguga tal juured õhku jätab. kui elaksin ise nädal läbi kasvuhoonega samas kohas, poleks hullu, aga ma olen nädalalõpuaednik. aga siiani olen sellegagi hakkama saanud. on õnnestunud taimed jälle muldavajutamise ja ohtra kastmisega elule äratada. vanemad taimed enam nii õrnad ei ole.

nii et minu kogemust ütleb - tasub ikka rajada.
lota

PostitusPostitas meke12 (logimata) » Teisipäev Aug 06, 2013 22:17

mul ema tegi kasvuhoonele paraja vundamendi alla... siiani pole mutid ja vesirotid sisse saanud. Arvan, et oleks ka aidanud, kui teatud sügavusele tihedam võrk külgedele kaevata. Ise tegin viimati maasikapeendra peenikesele aiavõrgule - ääred keerasin ülesse :) nii on ikka kindlam!
meke12 (logimata)

PostitusPostitas veridon » Kolmapäev Apr 24, 2019 19:25

veridon

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: MSN [Bot] ja 6 külalist