Virkliisu

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Virkliisu

PostitusPostitas lynnet » Laupäev Apr 03, 2010 18:57

Nimelt siis elus esimest korda kasvatan seemnest taimi. Valisin siis selleks esimeseks topeltõiega virkliisu. Seemneid oli pakis vist 15-16 ja üles on tulnud 11 hetkeseisuga. Aga kuna nad on mul ühes potis koos siis palun vilunumatelt abi. Kuidas edasi tegutseda? Istutada/piketeerida(?) eraldi pottidesse? Kõik nõu on teretulnud :)
lynnet

Re: Virkliisu

PostitusPostitas Ailiis » Laupäev Apr 03, 2010 22:08

Kui nad väga tihedalt koos siis ikka pikeerida mingi aeg nad väiksematesse pottidesse.Oleneb kui suured nad praegu on.
Ailiis

PostitusPostitas krista33 » Laupäev Apr 03, 2010 22:30

2 pärislehe fraasis võib juba pikeerida ehk siis kui on kuskil 4 lehte kokku
krista33

PostitusPostitas lynnet » Pühapäev Apr 04, 2010 15:08

Lisain pildi ka. Hetkel on nad mul sedasi. Ja pikimad on 4-5cm (arvan, et nats vist väljaveninud). Et soovitate kaks pärislehte ka ära oodata?
lynnet

PostitusPostitas külaline » Esmaspäev Apr 05, 2010 10:31

Mul on nad sellises seisus juba mitu nädalat. Nad asuvad katuseakna all, otsest päikest ei saa, kas see tähendab, et asukoht on neile liiga pime? Või ongi selline aeglase kasvuga taim?
külaline

PostitusPostitas mamma » Esmaspäev Apr 05, 2010 12:57

Panin ka see aasta seemnest liisusid. Ja mullegi tundub, et on hästi laisad oma kasvuga, istutasin küll mõned kobedamad juba omaette pottidesse, aga sealgi ei kiirusta nad kasvuga. Need , mis jäid külvikastidesse, muld ümber juba rohetab, tahaks ikka maksimaalset külvidest saada. Oli Plantexist ostetu topelt liisu pakk , 15 seemet sees, üles tuli 11, ümber olen saanud pikeerida 3 ainult, loodan veel kahte ümber istutada, teised on sellised elutud.
mamma

PostitusPostitas marimari » Esmaspäev Apr 05, 2010 15:53

Mina ostsin virkliisu pistikud, istutasin maha ja kõik 5 tk andsid otsad, kuivasid ära.Istutasin koos taime ümber oleva riide või kangaga. Esimest korda ostsin pistikud. Arvasin et kasvatan ise ampli jaoks suureks ja istutasin kohe amplisse, (seda küsisin, et kas võib kohe amplisse istutada) ja lubati et ei tee midagi kui algul suurem pott (ampel), aga mis ma valesti tegin ei tea isegi. Kahju on. pistikuid enam müügil ei ole et uuesti proovida.
marimari

PostitusPostitas Muhvin » Esmaspäev Apr 05, 2010 18:27

Kui kasv on kehv soovitan hambaorgiga taime ümber sügavkobestust teha.
Muhvin

PostitusPostitas amadiin » Esmaspäev Apr 05, 2010 19:53

Annan ära virkliisu juurdunud pistikuid, topeltõiega, punane.
Võib ka midagi huvitavat vastu pakkuda:)
amadiin

PostitusPostitas aialill » Esmaspäev Apr 05, 2010 22:28

marimari
Järgmine kord võta palun mullapalliümber olev kangas ära ja kobesta veidi laiali neid juurekesi. Sellest kangast on õrnadel juurtel raske läbi tungida. Kuidas saaks sinuga ühendust?
aialill

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot], Google Adsense [Bot] ja 11 külalist