Iiriste tellimine Gayeux'st

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Iiriste tellimine Gayeux'st

PostitusPostitas kassitapp » Kolmapäev Mär 24, 2010 12:40

Edastan ühe huvilise soovi tellida koos Prantsuse iiriselehelt Gayeux juurikaid:

http://www.iris-cayeux.com/index?langue=EN&devise=eur&act&lg=FR

Kas on veel huvilisi? Saate postikulu (ca 30 eurot) jagada.
kassitapp

Re: Iiriste tellimine Gayeux'st

PostitusPostitas mhmh » Kolmapäev Mär 24, 2010 14:14

Oleksin huvitatud küll. Aga enne lõpliku otsuse tegemist tahaks teada, kes on selle ühistellimuse organiseerija. Kui siin varem päris palju emotsioone esile kutsunud Pilveke, siis ei riskiks.
mhmh

PostitusPostitas Claire » Kolmapäev Mär 24, 2010 22:38

Tegime ka siinsete huvilistega eelmine aasta ühistellimuse Cayeuxist. Risoomid olid ilusad ja tellimisega probleeme polnud (v.a. see et pidi jälgima, et krediitkaardi limiit tellimuse summale vastu peab :P). Pilvekese tellimusest võtsin ka osa kuna olen iiriste kasvatamisel alles algaja siis ei suutnud probleeme tuvastada. Pooled nendest taimedest läksid ilmselt halva ilma tõttu kahjuks välja (:S)
Organiseerijat siit ei oska soovitada, kuid õnneks minu käest keegi majandusaruannet ennem ei nõudnud ning pakid jõudsid ka ilusati kõik kohale, seega kes tahab proovida siis soovin julgust ja pealehakkamist! See aasta ootan ise, et mõni tellitud taimedest ka õisi näitaks, saab ju siis alles teada kas vastab ka tellitule (:P)
Claire

PostitusPostitas iirises » Neljapäev Mär 25, 2010 09:29

Tellimisega veel aega on.Kui kevadel selgub kuidas minu tellitud selle talve üle elasid,annan siin kõigile teada.Praegu veel kõik lume all.
iirises

PostitusPostitas maalane » Neljapäev Mär 25, 2010 12:44

Mulle tundub Cayeux piisavalt usaldusväärse kohana ,nii et nime vastavuse üle välimusega ma väga ei muretse.Eks see võib olla tuleb veidi hiljem,pigem uudishimu:)

Praegu muretsen pigem selle üle,et liigne lume sulamise vesi neile liiga ei teeks.Maakodu kaugel ,ei pääse sinna lund ka kühveldama.Õnneks peenar veidi kõrgem,loodan et see päästab.

Eilehommikune Cayeux-i kataloogi sirvimine tõi tohutu suveigatsuse!Loodan,et lumi nüüd hästi kiiresti ära sulab!:)
maalane

PostitusPostitas logimata Mirjam » Neljapäev Mär 25, 2010 13:51

maalasele tiba lohutuseks - selle paksu lumevaiba all on (minul) üle 40 sm külmunud maapind ise tasapisi maast tuleva soojusega sulanud ja enamus lumesulamise vett imbub kohe maasse, kontrollisin laupäeval lohukohti, kus pea igal kevadel olen pidanud vee äraimbumiseks keltsasse auke puurima. 5sm sügavusel on maapinna temperatuur natuke plussis (+0,5- +1.5), lume all nulli ümber ja lumevaip alt õõnes, paar sm altpoolt ka sulanud.
Ma ei tea kui hea või halb see aediiristele on, siberlased tunnevad end küll hästi.
Aga arvan, et selline olukord teeb vist roosikasvatajatele muret, minul mõned ainult, katmata, vaatasin miniroosi - sel paar lehepunga lume all juba avanenud, kahvatukesed , ja karta, et kui lumepinna alust ei õhuta, vohab seal igasugu seenbaktereid vohada :(
logimata Mirjam

PostitusPostitas Chelice » Reede Mär 26, 2010 15:58

Kas iiriste pakid läheksid ka jagamisele? Päris kallid pakid ning ühes pakis olevaid sibulaid polegi vaja nii palju. Muidu mina oleksin huvitatud küll!!
Chelice

PostitusPostitas iirises » Reede Mär 26, 2010 19:49

Millised pakid?Kollektsioonid?Sa ei pea neid valima.Vali üksikud ,mis meeldivad.Need mis on kollektsioonide all neid saab üksikult ju ka tellida.
iirises

PostitusPostitas Claire » Teisipäev Mär 30, 2010 11:36

Minul lõunapoolses peenras elasid igatahes eelmisel aastal tellitud Cayeuxi iirised ilusti talve üle ning ilmselt juba sügisel tekkinud lehepungad ka peal. Eelmine aasta läksid sooja talve ja vesise kevade tõttu aga üleeelmisel aastal tellitutest pooled välja.
Kuna peenar siiski veel niiske ja kohati on ka hallitust, viskasin iiriste ja rooside peenrasse puutuhka.
Claire

PostitusPostitas maalane » Teisipäev Mär 30, 2010 12:37

Rõõm kuulda!

Ootan ka siin reedet,et maale saaks!
Seal kindlasti veel lumi peal.Liskas ka kuuseoksad ja tammelehed.
Panin ka sügisel tuhka neile,loodan parimat.
Reede nii kaugel veel.Homseks lubatakse meile 15 kraadi sooja ja ülehomseks ka umbes sama palju juba!
maalane

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google Adsense [Bot] ja 7 külalist