Kuidas rajada vähest hoolt nõudev hauaplats?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Kuidas rajada vähest hoolt nõudev hauaplats?

PostitusPostitas Pirmeli » Esmaspäev Aug 17, 2009 18:25

On kogemusi, kuidas teete?
Pirmeli

Re: kuidas rajada vähest hoolt nõudev hauaplats?

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Aug 17, 2009 18:57

kata kangaga ja sobiv kate peale (marmorkillustik vm), okaspuud, sõnajalg hakkab mingi hetk laiutama, aga muidu ilus.okaspuu on selles mõttes tänuväärt, et on ka talvel ilus.
käbi

PostitusPostitas rohka » Esmaspäev Aug 17, 2009 20:00

Võib-olla on seda kohatu siin kirjutada, aga mulle meenus, et paar aastat tagasi lahendas keegi Saaremaal selle probleemi nii, et nüsas jalgpalliväljakult ruutmeetri kunstmuru ja viis hauale. Paraku polnud kadunukesel sellest peenest tekist kauaks rõõmu...
rohka

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Aug 18, 2009 07:15

muru, kui sellise ma välistaks.kuidas sa seda surnuaia vaikuses pügad, võtad iga kord niiduki kaasa?
käbi

PostitusPostitas piibeleht » Teisipäev Aug 18, 2009 09:11

käbi, surnuaiaplatsid on nii väikesed, murukääridega saab pügatud küll. On olemas ka elektrilised käärid, mis vaikselt surisevad.
Vähest hoolt nõudva all mõistan mina sellist platsi, mis asub kusagil teises eestimaa otsas, kuhu heal juhul korra aastas jõuab. Käige ja vaadake vanadel surnuaedadel, enamusel mingi nigel hõre muru, liivane kergelt rohtunud pinnas, vastupidavad pinnakattetaimed, mingid kivirikud vms, ma nimetuste alal eriti tugev pole.
piibeleht

PostitusPostitas hakk » Teisipäev Aug 18, 2009 12:35

Kummaline on lugeda, et Pirmeli ise pakub hoolega hauaplatside kujundamist jm sellist teenust ning nüüd küsib siit nõu. Kas õunapuude lõikamise oskuse said samamoodi?
hakk

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Aug 18, 2009 13:11

hei, hakk. Mulle tundus, et Pirmeli tõstatas teema sellepärast, et teada saada, kuidas teised teevad. Mitte ei paista küsimusest välja, et ta nõu oleks tahtnud. Pigem võrdlusmatrejali. Ja ma arvan, et see teema tuleb kogu foorumiperele kasuks. Mullegi sobiks mõni hea idee päikeselisele kasvukohale rajatud hauaplatsile ära. Praegu kasvavad seal valged kukeharjad ja looduslikud taimed, mis on end ise sinna külvanud (härjasilm, mingi jumikas ja käokannus). Tahaks midagi huvitavat veel. Midagi sellist, mis saab ilma kastmiseta lahjas mullas hakkama.
juta230

PostitusPostitas lynnet » Teisipäev Aug 18, 2009 14:05

minu arust on see väga tänuväärt teema. endalgi nii ema kui ka isa poolsed vanavanemad on päris kaugel ja healjuhul aastas 2-3 korda saab käidud , kui niipaljugi saab. samuti plaanis teha ümber lihtsaks kuid kenaks... hetkel mõtteid on mitmeid... hea ka kuulata kuidas teistel on ja kohatu vb küsida aga pildid oleks ka päris huvitavad ...
lynnet

PostitusPostitas kareke » Teisipäev Aug 18, 2009 15:22

minu kogemuste järgi see killustiku idee küll just väga hea ei ole, sest surnuaedades on reeglina ikka suht palju puid ja neid langenud lehti on sealt kätte saada on ikka päris jura. eriti kui need lehed seal mingi aeg seisnud on ja niiskusest kleepuvaks muutuvad. ses suhtes on liiv mõistlikum, kui mingi kate alla panna, siis ei rohtu see nii kergelt kah.
okaspuudest kasutaksin neid minivorme, üldiselt eelistan hauaplatsil madalakasvulisemaid taimi.
muru kasutamine eeldab siiski suht tihedat kalmistul käimist (kunstmuru on minu jaoks välistatud)
kareke

PostitusPostitas Pirmeli » Teisipäev Aug 18, 2009 20:31

Mulle kohutavalt meeldib eesti vanasõna- egas inimene enne tark ole, kui ta rumal ära pole olnud :)
Pirmeli

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist