Rääkige väetamistest

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Rääkige väetamistest

PostitusPostitas algaja ruudus » Teisipäev Juul 14, 2009 09:19

kas suvel peale suvelillede oma aias ka midagi muud väetate? mida ja millega?
millal teha sügisene väetamine ja kas sobib kõigile taimedele mõni üldväetis?
kõik nõuanded teretulnud :)
algaja ruudus

Re: rääkige väetamistest

PostitusPostitas anka » Kolmapäev Juul 15, 2009 15:37

seda sa näed ikkagi vaid taime väljanägemisest.
kui alumised lehed näiteks püsililledel ka kenad rohelised, siis ei tohiks suurt millegi puudust olla.
ega väetamine pole iseenesest mingi reegel ega kohustus, ikka vajaduse järgi.
anka

PostitusPostitas algaja ruudus » Neljapäev Juul 16, 2009 16:52

mul paaril elulõngal lähevad lehed alt kollaseks. kas neile oleks midagi vaja anda?
algaja ruudus

PostitusPostitas kakuke logimata » Neljapäev Juul 16, 2009 20:25

Võid kanakaka ja kriidipulbri seguleotist proovida, kahjuks ei tunne elulõngade võimalikke haigusi ega tea, mis tüüpi muld sul on. Torka kastmise jaoks maa sisse augud.
Kui lehed lähevad heledaks, võib olla kaltsiumipuudus. Aitab munakooreleotis või kriidipulber. Põhja-Eesti paepinnal seda probleemi vähem. Ja elulõng ikka tahab rammu ehk lämmastikku ka.

Kui tundub, et taimel kõht tühi, olen teinud leotise kanakakast, superfosfaadist, kriidipulbrist ja kaaliumpermanganaadi nõrgast lahusest (mitte tumelilla vaid roosa) = lämmastik, fosfor, kaltsium, kaalium. Oli üks selline koht, kuhu voolas palju vihmavett ja see vist uhtus toitaineid mullast välja, taimed heledad ja nirud. Rauda saab nõgeseleotisest, aga tasub täpselt iga taime kohta lugeda, mis ta eelistaks. Mõni vajab ekstra lahjat pinnast.

Üldiselt ma ei väeta, motoks ära surgi kui kõik on korras. Kõvakspaakuv, märjalt musta värvi muld nagu mul peaks piisavalt toitaineid sisaldama, aga mõnel on liivane pinnas... Sügisväetist antakse üsna varakult suve lõpus minuteada, ja ei tohi olla lämmastikurohke. Ei ole praktiseerind.

Roosidele, pojengidele, elulõngadele võib ikka istutusauku kõdusõnnikut panna. Ka võib peenraid heina või kompostiga multšida, kui ei ole liivapinna taimed.
kakuke logimata

PostitusPostitas meke12 (logimata) » Neljapäev Juul 16, 2009 21:05

kust saaks kõdusõnnikut?
meke12 (logimata)

PostitusPostitas kakuke » Reede Juul 17, 2009 00:23

Farmidest ja taludest. Mul ämm ostis omale ja ma siis sealt pätsan, muidu ilmselt loeks kuulutusi ja kasutaks Google otsingut.
kakuke

Re: Rääkige väetamistest

PostitusPostitas veridon » Kolmapäev Apr 24, 2019 07:12

veridon

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist