Seenhaigus kadakatel?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Seenhaigus kadakatel?

PostitusPostitas musike » Reede Juun 12, 2009 12:41

Kaljukadakad ja Mint Julep lähevad igal aastal pärast talve pruuniks. Olen pruunid oksad varem ära lõiganud, pole tagasi tulnud. Nüüd seekord hakkavad Mint Julepi mõned oksad jälle pruuniks kiskuma.
Üks asjapulk ütles, et kui on seenhaigus, siis peaksid näpud jääma tahmaseks/nõgiseks. Katsusin kõik üle, ma küll midagi aru ei saanud, et oleks näppudele jäänud. Kas see on nii?
Plaan mõrusoolaga pärast uut lõikamist kõik üle pritsida (kaljukadakaid vist kastekannuga 2m kõrgusel ei kasta?). Või peaks Bravoga tegema (jube kallis on see Hansaplandis, et niisama osta)
musike

Re: Seenhaigus kadakatel?

PostitusPostitas trumm » Reede Juun 12, 2009 13:19

hansaplandist mulle öeldi, et topas on sama toimega. ei tea, kas see vastab tõele v mitte. äkki keegi oskab kommenteerida?
trumm

PostitusPostitas Peeter » Reede Juun 12, 2009 13:24

Seenhaiguse korral [b]ei tarvitse[/b] oksad "nõgised" olla. Minu kogemuste kohaselt Topas enamasti aitab.
Peeter

PostitusPostitas Jakob » Esmaspäev Juul 13, 2009 21:36

Kas ikka on seenhaigus?
Istutasin aastaid tagasi viis kadakat endale aeda, üks läks kohe välja, teised kasvasid, kuid igal aastal pidin suve alguses neil pruuniks läinud mulluseid oksavõrseid ära murdma - oli tööd nii endal kui külalistel. Kuni ükskord taipasin, et mul muld happeline - lähedal kasvasid hapuoblikad - kadakas aga kasvab ju Läänemaal ja saartel väga hästi, kus lubjakivi lähedal. Hakkasin kadakatele ohtralt mulla peale puutuhka panema, küll pliidi ja ahju alt, küll lõkkeplatsilt. Nüüd juba mitu aastat mure murtud - kasvavad mühinal. ei ühtki pruuni oksa.
Jakob

PostitusPostitas Peeter » Kolmapäev Juul 15, 2009 23:27

Kindlasti pole põhjus pinnase happelisuses - sellesinasesse hapusse pinda, kus paljud asjad eriti ei kasva, soovitatakse istutada just nimelt kadakaid, näiteks: http://www.greenthumbarticles.com/article/The-Best-Plants-For-Acid-Soil-a1203.html ja http://www.thefreelibrary.com/IN+THE+GARDEN+PLANTING+THE+RIGHT+WAY+FOR+ACIDIC+SOIL-a099776398 või kindluse mõttes kasvõi Google'i otsing 'juniper acid soil'.
Peeter

PostitusPostitas Kant » Neljapäev Juul 16, 2009 00:05

Kadakas ju teadupärast samasugune nagu mändki - kasvab nii aluselises, neutraalses kui hapus. Maal rabaserv ka kadakaid täis, maa puha hapu.
Kant

PostitusPostitas toshi suzume » Neljapäev Juul 16, 2009 00:09

tuhk samas pidavat seenhaigustele hästi (s.t. halvasti) mõjuma. et mitte kasvupinnase happesus küsimuseks vaid tuha mõju eostele.
?
toshi suzume

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Juul 16, 2009 10:43

kui peale talve rpuuniks, siis on äkki kevadine päikesekahjustus hoopis?
trumm

PostitusPostitas anka » Reede Juul 17, 2009 14:53

Mint Julep küll päikest ei karda.
anka

PostitusPostitas musike » Reede Juul 17, 2009 15:24

vabandan, et küsin, aga kuna ma esimest korda mõrusoolaga tegutsen, siis huvitab, kas mõrusoolaga peab kindlasti taime üle pritsima või märjaks kastma? kas niisama puu ümber maa peale valada ei ole mõtet?
musike

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist