Peenrakangas

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Peenrakangas

PostitusPostitas kai » Neljapäev Apr 22, 2004 22:59

Olin tahtmist täis, et sel aastal panen oma väikese kasvuhoone peenrakatte alla, et poleks rohimist ja kurgid -tomatid-paprikad puhtad.
Siis aga meenus pilt Maarjamõisa haigla lähedalt kõnniteelt: uuest asfaldist oli võilill ennast läbi ajanud.
No mis see kangas siis peab? On kellelgi kogemusi jagada? Aga väga tahaks elu lihtsamaks teha.
kai

Re: peenrakangas

PostitusPostitas Kant » Reede Apr 23, 2004 08:16

no võilill nüüd läbi peenrakanga küll ei tule! asfaldist tulevad nad nii läbi, et võilill hakkab sinna tekkinud praos, kus on natuke mulda vms, kasvama ja ajab siis oma juured läbi asfaldi mulda. nii tundubki, et võilill tuleb alt poolt, tegelt ei tule. ja peenravaiba või asfaldi all ei ole taimede jaoks vajalikku valgust, nii et nad ei saagi seal all kasvama hakata!
Kant

PostitusPostitas emamesilane » Reede Apr 23, 2004 13:39

peenravaip on hea kraam.Ja ei kasva sealt mitte üks juurikas ega lible läbi, (kui just jah praegu sees ei ole).
emamesilane

PostitusPostitas vaix » Reede Apr 23, 2004 15:53

Sellest kilest punutud peenravaibast oskavad orasheinad end läbi pressida, aga hall(nagu paks katteloor) - see on hea.
vaix

PostitusPostitas kellukas » Reede Apr 23, 2004 15:59

Mina ostsin ka oma maasikatele foorumi jutu peale peenrakanga. Aga mitte sellise kilest punutud vaid nagu katteloor aga must, natuke paksem aga hea painduv ja mõnus paigaldada. Oli veidi kitsam ja kallim sellest punutud variandist aga öeldi, et vastu peab viis aastat. Mul oli üks peenar sügisel istutatud maasikaid ja teised vanad aga sain hakkama ja panin kõigile. Poleks ma seda foorumit avastanud, maadleks sellelgi aastal orasheina ja muu umbrohuga maasikapeenras. Loodan väga, et sellel aastal on maasikatega mured murtud :)
kellukas

PostitusPostitas emamesilane » Reede Apr 23, 2004 16:31

minul maasikad endisele orasheina põllule pandud kasvama (no ok ma mürgitasin round upga ära),aga juurikasid kindlasti mullas veel pesitseb.Siiani ei ole sealt "kilese"peenravaiba alt eha vaheslt kuskilt midagi välja kippunud.
Oma peenramaal olen osades kohtades kasutanud ka seda õhemat (t.hall, kattelooritaoline). Aga too kipub jällegi katki minema, peab ikka ise õudsalt hoolas olema, et muruniidukiga kuskile vastu ääri ei läheks.Ja jalgupidi selle peale astuda küll ei või.Aga sellele punutud "kilese" peenravaiba peal saab rahulikult kõndida ka. Mul tuttavad panid nii, et terve maasikamaa nende all ja siis ei pea nö.peenravahesid ka niitma.
Eks ma järgmisel aastal annan teada, kuidas kumbki peenravaip vastu on pidanud.
emamesilane

PostitusPostitas metsajooksik » Reede Apr 23, 2004 16:57

Koerte küüsi see õhem variant küll ära ei kannatanud.
metsajooksik

PostitusPostitas mari » Esmaspäev Juul 18, 2005 16:22

emamesilane - kumba siis soovitad, jälle peenarde rajamise aeg käes?
mari

PostitusPostitas emamesilane » Teisipäev Juul 19, 2005 18:35

minu eelistus raudselt see must (selline kilesema strukutuuriga) peenravaip.
Ja muideks ka seda on erinevate firmade oma.Üks neist mis minu arvates tsipa viletsam on hargnemise poole pealt on selline millel valged triibud läbi põimitud.Müüakse teda juba pakituna, mitte meetrikaupa.
Ja see teine mis minu arvates ülihea on siis roheliste triipudega (no triipudeks pn seda palju öelda aga mingi 15 cm vahemaa tagant jookseb roheline "triip" läbi.Seda tasub kindlasti osta. Mul maasikad juba 3-4 aastat sellel peenravaibal ja pole mingit probleemi.Täiesti rahul ja peenramaad suurendama peaksin siis just selle peenravaibaga :)
emamesilane

PostitusPostitas eilane » Kolmapäev Juul 20, 2005 08:16

Kuidas kastmisega lood on ?Tean,et sellest katteloori taolisest läheb vesi läbi,aga kas ka nendest kile taolistest?
eilane

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist