Vaarikas POLKA?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: vaarikas POLKA?

PostitusPostitas botaanikahull » Reede Juun 03, 2011 23:56

Tere, Daana! Oleksin huvitatud nendest vaarikataimedest. Kus kandis sa asud muidu? Mina asun Tartu kandis. Vastu saan pakkuda mõndasid sibullilli, püsililli. Kui oled huvitatud, saada mulle privaatsõnum.
botaanikahull

PostitusPostitas Ailiis » Laupäev Juun 04, 2011 11:33

Niisama välja ma küll ei sikutaks, jaga tuttavatele kui endale juurde ei soovi. Poes maksavad üle 2 eur istik, nii et umbrohuna minema visata oleks patt. Mina jätsin see aasta kasvud kasvama sinna, kus on, järgmine aasta laiendan peenart. Juurde muretsesin kollaseviljalise sordi `Poranna Rosa`:)
Ailiis

PostitusPostitas võsuline » Teisipäev Juun 21, 2011 12:04

Vaarikas (Polka) annab nii palju võsusid, et ma ei oska enam olla...8-) annan aga kasvada-areneda? nagu mets. või mida teha(:S)
võsuline

PostitusPostitas Sander_O » Esmaspäev Nov 21, 2011 20:00

Meie ostsime Hansaplantist maasikvaarika. Kartsime kevadel, et külm võttis ära, aga ei.:) Suvel saime just vägagi suurt saaki.(:P) Pampled saime muidugi veelgi enam.(:P) Muidugi on meil ka suured vaarikapõõsad.:P Sealt saime me kõige suuremat saaki.(:P)
Sander_O

PostitusPostitas Jants » Reede Jaan 20, 2012 16:31

Mul POLKAt pole, on BAKKER´S JEVEL, kuid see annab saaki vaid pikkadel soojadel sügissuvedel, kui on ka parajalt niiskust.. Mõlemad on tegelikult vaarika ja pampli ristandid e. vamplid, poolakate oma vaid varasem ja meile sobivam. Kuna annavad hulgaliselt maa-aluseid võsundeid, pole koduaeda algul istikuid palju vaja.
Jants

PostitusPostitas Q » Neljapäev Jaan 26, 2012 15:06

Esimesel aastal ostsin 4 taime, sain sügisel palju ilusaid marju umbes kuu aega, külmadeni, oksad jäid valmimata marju täis. Lõpmata ilusad ja suured, puhtad marjad. Lastele meeldisid, tordi peal olid imeilusad. Just nii magusad polnud kui suvised. Või ikka olid?

Ostsin sügisel taimi juurde, hinda ei mäleta, mäletan vaid jorinat, et miks nii kalleid ostsin,et need 4 varem ostetud Polkat andsid ka taimi.

minul jäid maha lõikamata teadmatusest.
Q

PostitusPostitas dolores » Neljapäev Jaan 26, 2012 15:32

Ma olen Polkas veidi pettunud. Marjad kõik ilusad ja värv kena ja ei muutu ruttu lödiseks, usse pole ja saab ka oktoobris korjata jne, aga maitse ja lõhn pole nii tugev, nagu ühel heal vaarikal on.
dolores

PostitusPostitas pirtsakas printsess » Neljapäev Jaan 26, 2012 16:32

Olid polkad esimest aastat, ei kiru, korjata sain hästi valminuna. Vaatad küll, et mitu päeva punane olnud aga ikka küps ei ole. Peale külmkapist võtmist laiali ei vaju. Kavatsen paarikümne-varrelist kolooniat hoida. Teisi on ju ka.
pirtsakas printsess

PostitusPostitas meke12 (logimata) » Kolmapäev Veebr 01, 2012 20:10

jätsime maha lõikamata. Saime varem marju, aga need olid ikka ussitanud ka...kuna õitsesid varem, kui uued varred. Mulle meeldib, just see, et marju saab kaua-kaua ja ussivaba.
meke12 (logimata)

PostitusPostitas meke12 (logimata) » Teisipäev Mai 01, 2012 13:29

mure selline, et ei lõiganud ära eelmise aasta varsi. Hetkel aga vartel koor lahti - kas see tähendab, et on vaarika-varrepõletik? Oleks mõtekas ikka need eelmise aasta varred nüüd ära lõigata või aitab ka pritsimisest?
meke12 (logimata)

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 9 külalist