Petuuniad

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: petuuniad

PostitusPostitas jalutaja » Pühapäev Apr 15, 2007 07:42

Ka mul õnnestus petuunia ületalve pidada, juba õitseb. :)
K
jalutaja

PostitusPostitas kassitapp » Pühapäev Apr 15, 2007 09:58

Kui petuunia ei rippunud, siis nad polnud õiged ripp-petuunid. Õigete ripp-petuuniate hulgas on üpris palju selliseid põõsasjaid sorte, mis vajuvad alla alles suuremana, oma raskuse mõjul, kuid see on näha juba suhteliselt ruttu.
kassitapp

PostitusPostitas Reet99 » Teisipäev Apr 17, 2007 13:51

Ostsin kolm ripppetuuniat ja loen, et võiksin neid ise edasi paljundada, näpistades võrseid vähemaks. Mitu petuuniat tuleks ühte amplisse või potti istutada, et ilus oleks.
Varasematel aastatel ostsin ripppetuunia turult ning need ei rippunud (ilmselt oli korjatud seeme). Seekord ostsin taimed seemnepoest. Üks taim on ainult ühe võrsega, kas teda peaks ladvast näpistama?
Kas nädalas korra peaks kastma väetisega? Kas petuunia omastab rauda rauarikkast veest?
Reet99

PostitusPostitas eike riivik » Neljapäev Mär 14, 2013 20:19

tere kas põõsas petuunia taimel tuleks ka latvu kärpida et kasvaks tihedam põõsas.Pikeerisin taimed ära ja kuna oleks nüüd õige aeg neid kärpida
eike riivik

PostitusPostitas lilles » Teisipäev Mär 19, 2013 11:21

Mina sain ka mullu petta. Ostsin paki "Touha h burgundy" seemneid. Eraldi pealekleebitud eestikeelsel lipikul oli öeldud "ripp-", teistes keeltes seda ei olnud. Ka internetist otsides ei leidnud ma kuskilt märkust, et oleks ripppetuunia. See pidavat olema müüjafirmade "müüginipp" - maaletooja Selteret OÜ! Aga ilus ja rikkalikult õitsev sort on see küll, muuseas ületalve hoitud taim hakkas taas õitsema 24.veebruaril!
lilles

Re: Petuuniad

PostitusPostitas veridon » Pühapäev Apr 21, 2019 23:55

veridon

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: MSN [Bot] ja 8 külalist