Petuuniad

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Petuuniad

PostitusPostitas karusmari » Pühapäev Mär 21, 2004 13:51

algaja lillekasvataja olen ja sel aastal viskasin esimest korda elus petuuniaseemned mulda. Aga need taimed on nii pisi-pisikesed. Millal on neid õige aeg eraldi istutada. Praegu küll tunne, et nii kui neid puutun, lähevad katki.
karusmari

Re: petuuniad

PostitusPostitas kassitapp » Pühapäev Mär 21, 2004 15:51

Tavaliselt istutatakse-pikeeritakse laiali siis, kui taimedel on arenenud pärislehed. Võid võtta külvikastist mullaga taimetutsaka, siis ei pea neid eraldi nokkima. Ja siis sellest ühes käes olevast nutsakast ettevaatlikult eraldad taime. Mina kasutan begooniataimede pikeerimisel puust pintsette (sai tehtud kahest hiina söögipulgast, mille otsad peenemaks voolitud ja siis ülevalt teibiga kokku tõmmatud). Metallist pintsetid ei sobi, need teevad taimed katki ja on libedad. Pitsettidega võtan kinni mitte taimest, vaid mullast tema ümber, siis ei lähe katki. Pikeerimiskasti on hea teha pulgaga väike istutusauk ette, siis on hea taime sinna paigutada...
kassitapp

PostitusPostitas merike » Esmaspäev Mär 22, 2004 10:16

mina olen petuuniaid siis pikeerinud kui nad juba taime moodi välja näevad.Aga alguses nad kasvavad ikka üsna aeglaselt ju.
merike

PostitusPostitas ave » Esmaspäev Mär 22, 2004 10:44

Mina olen juba mitmed aastad kasvatanud neid hübriidpetuunijaid mille pakk maksab umbes 40 kr ja pakis on 11-12 draþeeritud seemet. Seega on võimalik iga seeme kohe eraldi potti panna. Kasutan neid umbes 5x5 cm potte, kus taimed saavad rahulikult kasvada seniajani kui need juba suurde kasti ümber saab istutada. Alguses on nad ikka tõesti õhkõrukesed.
ave

PostitusPostitas kassitapp » Esmaspäev Mär 22, 2004 10:47

Petuunia kasvatamisel kasutage kindlasti väetist, milles on rauda. Ilma selleta tekib tal kergesti kloroos-lehed lähevad kollaseks. Samuti ei tohi lämmastikuga liialdada-hakkab liialt vhama ja venib välja. Kärpimine soodustab taime harunemist, madalamad temperatuurid hoiavad taime kompaktsena.
kassitapp

PostitusPostitas kassitapp » Esmaspäev Mär 22, 2004 10:49

Väikseõielised sordid sobivad meie tuulisesse ja vihmasesse kliimasse paremini kui suureõielised (seda siis juhul, kui taimed on lageda taeva all).
kassitapp

PostitusPostitas red » Teisipäev Mär 23, 2004 11:40

olen just suureõieliste petuuniate fänn ja ise seemneid korjanud ja külvanud. Eelmine suvi kasvasid nad mul mühinal ka lageda taeva all. Praeguseks olen nad ära pikeerinud ja ootan juba millal saab välja istutada.
Eelmine suvi olid mu petuuniad möödakäiatele näpuga näitamiseks:) loodan sellelt suvelt veel suuremat õiteilu.
red

PostitusPostitas kai » Kolmapäev Mär 24, 2004 00:05

Teadsin, et petuuniate ümberistutamine võib ebaõnnestuda ja panin nad ükshaaval turbatablettide sisse.Nad ei tundnudki , kui neid ümber istutasin.Praegu on ilusad.Aitäh, kassitapp, otsin nüüd mingit raude sisaldavat väetist. Seemnepoes soovitati petuuniate jaoks mingit väetist, mis kõlas nagu "split" või midagi taolist, täpselt ei mäleta. Kg pidi maksma ca 17-18.-Huvitav, kas selles siis on rauda?
kai

PostitusPostitas kassitapp » Kolmapäev Mär 24, 2004 00:13

Kui on kirjas, et sisaldab mikroelemente, siis on. Kasutatakse ka tähistust + me (NPK... +me).
kassitapp

PostitusPostitas kai » Kolmapäev Mär 24, 2004 00:20

Tänan, jälle pisut targem.
kai

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: MSN [Bot] ja 8 külalist