Äädikapuu, kas elus või surnud?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Äädikapuu, kas elus või surnud?

PostitusPostitas Krisse » Esmaspäev Mär 26, 2007 15:56

kuidas aru saada? istutasin eelmisel suvel 2 tükki teisi, lehed läksid kohe longu vaatamata kastmisele. praegu ladvaotsasid nats näppisin, täitsa kuivad, prõks js prõks. palju ei julgenud näpistada, et kas kuskiltmaalt ka elus võivad olla. millised teil need ladvaosad on?
Krisse

Re: Äädikapuu, kas elus või surnd?

PostitusPostitas K » Esmaspäev Mär 26, 2007 19:44

Äädikapuu ju nats külmaõrn ikka. Aga sa ära näpista, näpista alles siis kui ikka täitsa soe´on. Ja maha ära küll seda puukest veel kanna.
K

PostitusPostitas Peeter » Esmaspäev Mär 26, 2007 21:44

Üsna tavaline lugu, et nooruke äädikapuu maapinnani ära külmub ja siis juurest uued võrsed välja ajab. Piisab, kui üks-kaks tugevamat võrset kasvama jätta, ülejäänud tuleks kohe maha lõigata. Oleks igati mõistlik neid allesjäänuid järgmiseks talveks pisut kinni katta, edaspidi ei tohiks äädikapuu enam mingit külma karta.
Peeter

PostitusPostitas jalutaja » Teisipäev Mär 27, 2007 08:33

Minul oli talvel kaetud, aga taimeke oli juba saades üsna longus ja viskas varsti peale istutamist lehed maha. Tipud prõksusid samamoodi kui Krissel ja pungi ei paista. Natuke siiski loodan, et elus. Kandsin ka aktiniidiad esimesel kevadel maha, aga tal on väga omapärased pungad ja nüüd oskan juba silma järgi kindlaks teha, missugused oksad on külmavõetud, missugused elus. Oskab keegi lohutada, missugused on äädikapuu pungad? Kui puu lehed maha ajab, siis peaks tal uinuvad pungad ikka näha olema. Mina ei leidnud.
K
jalutaja

PostitusPostitas margot » Teisipäev Mär 27, 2007 08:54

Minu äädikapuu, eelmisel suvel istutatu, on täie elu juures. Näppisin ladvast punga kohta ja roheline oli. Silmaga nähtavaid pungi ta veel välja ajanud ei ole, nii et kannatust, arvan mina.
margot

PostitusPostitas aiahuviline » Teisipäev Mär 27, 2007 11:03

Minu tillu äbarik istutades viskas ka lehed maha ja ma unustasin ta olemasolu sootuks,sest kevadest saadik ta oli kuivanud olekus.Ta oli mul potis ja kaevasin poti teiste talvituvate "pottidega" maasse.Hea,et lõkkesse ei visanud!

Järgmisel kevadel(siis eelmine kevad) ma ei suutnud välja mõelda,et mis asi see end sealt potist välja ajab?Ega kõik ka meeles pole,mis pottidesse sai ja silt sai ära võetud-mis surnud taimi ikka silditada.Põnevust oli mitu nädalat-enne kui oma esimesed lehed lahti ajas.
Vot selline elu-tahe oli tillukesel äädikapuul,et praktiliselt ilma hooleta suutis end siiski elus hoida ja sel kevadel ka on näha,et elu läheb tal edasi!
aiahuviline

PostitusPostitas jalutaja » Teisipäev Mär 27, 2007 12:00

Mina ikka kastsin teda hoolega (palav oli ju) ja hirmuga, sest lehed kippusid küljest pudenema. Varjutasin veel suurema hoolega.
Ma veel ootan. Puud-põõsad on mul ikka kasvama läinud, kuigi mul siin selliseid tegelasi müttamas, kes elujõus mitmeaastase õunapuu suutsid auku kaevata. Astelpajusid kastes käisime ka õunapuud üle ja üks vajus koos veega tühjusesse.
K
jalutaja

PostitusPostitas Krisse » Teisipäev Mär 27, 2007 12:08

ma ikka ka ootan ja loodan, et mul neist äädikapuudest ikka ühest vähemalt asja saab. kuivanud moega ja praksuvad on ladvaotsad, allpool oleks nagu teistmoodi, et ehk elus ikka. ärakukkunud lehekohtades on mingid väikesed asjandused, vast ikka pungad aga hetkel veel pole aru saada, kas ka kasvama hakkavad:)
Krisse

Re: Ддdikapuu, kas elus vхi surnd?

PostitusPostitas deia » Teisipäev Mär 27, 2007 12:17

minul ka möödunud aastal istutatud äädikapuu - aga tal juba peris suured pungad küljes - nii et elas selle talve üle.aga ega see talv ju erilist külma polnud ka - küllap ka teie omad elus on.
deia

PostitusPostitas jalutaja » Laupäev Mai 19, 2007 07:19

Eile tõmbasin välja - ei elulootustki. Pahandusetegijad traatussid avastasin varakevadel, aga siis ma ei osanud neid nii vastikuteks pidada; et nende kogunemiskohal puukese tüve ümber mullapinna all on koor ära näritud, avastasin mitu nädalat hiljem.
Eile mõtlesin, et peaks teisigi tähelepanelikuks hoiatama.

Õnneks uus äädikapuu kasvab. :)
K
jalutaja

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: MSN [Bot] ja 11 külalist