Põõsast varju kasvama...

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Põõsast varju kasvama...

PostitusPostitas ürt » Esmaspäev Mai 22, 2006 17:53

tahaks panna, aga ei tea, mida valida. Lugesin, et leeder talub varju jm. ekstreemsusi, aga tundub, et kasvab ta liig suureks (5 m) minu kasvukoha jaoks. kas mõni kibuvitsaline õitseks ja kasvaks varjus? või oskate muud paremat soovitada?
ürt

Re: põõsast varju kasvama...

PostitusPostitas meeri » Esmaspäev Mai 22, 2006 18:12

Ebajasmiin on hästi vähenõudlik, igatpidi. Meil kasvab maja põhjaküljel ja õitseb kenasti. Ja oi kuidas lõhnab.... Aga ta kasvab muidugi kah üsna suureks. Samas saab teda ju alati vaos hoida? Kui kärpida pärast õitsemist, siis ei sega järgmist õitsemist ega midagi
meeri

PostitusPostitas normi » Teisipäev Mai 23, 2006 14:28

Must leeder võiks küll varjus kasvada, tema suurust ei maksa nii väga peljata, see oleneb ka kasvukoha pinnasest. Kui on kuivem, lahjem muld ei kasva ta midagi nii suureks. Teisest küljest soovitatakse teda nagu ka teisi põõsaid aeg-ajalt lõigata, noorendada vanemaid oksi välja lõigates. Must leeder võib olla ka külmaõrn, seega võib ta talvekahjustusi saada ja ka see hoiab meie kliimas tema kasvu mõnevõrra tagasihoidlikuma. Tulin mai algul Itaaliast, seal õitsesid 5-6 m kõrgused leedrid, ma julgeks arvata, et meil ei saa ta sellist kasvu küll kätte. Fantastiline põõsas, ise kasvatan kolme sorti praegu "Aurea", "Variegata", "Black Beauty" ja hangin kindlasti juurde.
normi

PostitusPostitas tupsuke » Teisipäev Mai 23, 2006 21:51

mida iganes,mitte kibuvitsa...
tupsuke

PostitusPostitas Siksten » Esmaspäev Juun 24, 2013 20:29

Ise maadlen just sama küsimusega, mida istutada varju. Olen teinud veidi uurimustööd ja on tulnud välja, et varjutaluvad põõsad, mis ei kasva vast väga suureks, on: lepalehine kletra (fantastiliselt hea lõhnaga õied, õitseb ka varjus), kontpuud, tuhkpuud, magesõstar, enkiantus, hortensiad, iileks, kalmia, liguster, kobarküüvist, mahoonia, põisenelas, õisküüvits, tuliastel, rododendron (happelist mulda vajab), lõhnav vaarikas, enelas, lodjapuu, kurdlehine kibuvits, näärelehine kibuvits, pargiroosid Robusta ja Hansaland, pukspuu, leeder, igihali, har.ebajasmiin. Okaspuudest jugapuu, mikrobioota, ka elupuu Brabant ja har.kuusk (hekina kasvatades vajab siiski päikest, muidu laasub).
Siksten

PostitusPostitas liiss » Esmaspäev Aug 19, 2013 15:56

kontpuu
liiss

PostitusPostitas sinisilm » Esmaspäev Aug 19, 2013 16:10

mul on pärg- võnkenelas ka päris varjus,vaid õhtul saab veidi päikest.
sinisilm

PostitusPostitas hq » Kolmapäev Aug 21, 2013 15:30

Mairoos kasvab ja õitseb kenasti mul lapsepõlvekodu põhjapoolse seina ääres kus heal juhul ainult viivuks hommikupäikest sai. Ja milline aroom veel...
hq

Re: Põõsast varju kasvama...

PostitusPostitas veridon » Reede Apr 19, 2019 03:09

veridon

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist